Nokia N73 czy SE k800i? A może coś całkiem innego? Dylemat

Właśnie kończy mi się umowa w Erze, a z tego względu iż jestem już w Erze 10 lat mam spore promocje, m.in mogę sobie wybrać którykolwiek telefon z całej oferty ery i będzie on w barddzo przystępnej cenie, ale nie o tym chciałem porozmawiać.

Przeglądając ofertę Ery spodobały mi się dwa telefony, a mianowicie Nokia N73 i SE k800i i nie mam pojęcia który z nich jest lepszy. Chciałbym mieć telefon, który posłuży mi za przeciętny aparat cyfrowy, odtwarzacz mp3 oraz telefon w jednym. I który z nich mam wybrać, SE czy Nokię? A może jeszcze jakiś inny? http://www1.era.pl/phones/phones.php?ty … show_all=1 Tu jest oferta ery, zobaczcie i może znajdziecie jakiś jeszcze lepszy, który będzie mi pasował. Od razu mowię, że nie podobają mi się duże telefony, chodzi mi o nieduży multimedialny telefon. Spodobała mi się też bardzo Nokia N95, lecz jest droga i nie ma jej w ofercie Ery.

hmmmm ciężki wybór oby dwa sa zajefajne ale ja chyba wział bym noki bo mam 5300 i jestem zadowolony wczesniej mialem d750i i to byl do bani fon niby aparat zajebisdty ale poza ty to porazka także lepiej wybrac noki nie koniecznie tą ale to sa najlepsze foniki :D:D:P

Ja szczerze mówiąc wybrał bym sony k800i. Sa mam ten telefon i jestem z niego bardzo zadowolony :lol: :lol: :lol:

Osobiście mam SE K800i i nie nażekam, a zdjęcia jakie robi są wręcz rewelacyjne jak na telefon :slight_smile: .Właściwie jedyną przewagą jaką ma Nokia N73 jest fakt posiadania Symbiana.

cóż

ja mam Nokie 6280 - i gorąco polecam

http://www.telepolis.pl/porownanie.php?akcja=porownaj

jest bez symbiana -ale to uważam za duży plus ,dzięki temu nie pracuje z prędkością ciągnika :lol:

Takie śmieszne :mrgreen: ??

Rozdzielczości wyświetlaczy mają takie same, jednak N73 ma ciut większy ekran :slight_smile: . O ile ze zdjeciami oba telefony radzą sobie równie dobrze, to jeśli chodzi o filmiki SE odpada w przedbiegach 8)

Pamiętaj, że Nokie z symbianem w przeciwieństwie do SE dużo wolniej tracą na wartości :wink:

Złączono Posta : 04.05.2007 (Pią) 23:16

ze względu na symbiana Nokie można uznać za bardziej jak to określiłeś “multimedialny” telefon

SE K800i. --> parametry K800i brak dyktafonu

Nokia N73. --> parametry N73

Ciekawe kiedy będą w promocji te dwa modele K810i lub W660i.

Z tego co mówili koledzy i czytałem, to SE ma dużo lepszą lampę błyskową niż Nokia. A co powiecie na temat innych dobrych fonów z oferty Ery? A o N95, moze warto poczekac te 3 miesiące do konca umowy i pojawi się ta N95.

Wątpię żeby się pojawiła za 3 miesiące. Nie interesuję się zbytnio tym jakie telefony oferują operatorzy, ale nie wiem czy kiedykolwiek widziałem w ich ofercie jakąś nokię z seri N9X.

Mam N73 i szczerze mówiąc- jest najlepsza. SE odpada zanim jeszcze zaczął współzawodniczyć. Tu nie ma co porównywać. Jak chcesz więcej wiedzieć to napisz na PW, z chęcią Ci napiszę. Pzd!

Tak, chcę wiedzieć więcej i możesz mi napisać wszystko co wiesz o niej :wink:

Zdecydowanie N73 - kombajn możliwości, ale za to bedzie chodzić jak ciągnik jak zawalisz go sporym oprogramowaniem :wink:

SE k800i jedynie co ma lepsze od N73 to aparat i lampe błyskową.

Jeszcze zapomniałbym o ważnej dla niektórych wadzie K800i - otóż ten telefon nie posiada EDGE :slight_smile:

A co to jest EDGE…?

EDGE to taki unowocześniony, przyspieszony GPRS - transfery dochodzą do 236.8 kbit/s, a w GPRS jakieś 30-80 kbit/s :slight_smile:

ja posiadam nokie n73 i moim zdaniem jest lepsza od k800i. oczywiście jaki telefon wybierzesz zrobisz dobrze, ponieważ obydwa są bardzo dobre. Jeśli chodzi o aparat to nokia n73 robi wspaniałe zdjęcia jak na telefon, poza tym posiada ogromny 2.4’’ wyświetlacz i dużą rozdzielczość. Kolejną rzeczą która przemawia za n73 jest symbian 3 edycji, który działa wspaniale i bardzo szybko. To jest głównym atutem tego phona. napewno Ci się tak szybko nie znudzi i nie straci na wartości szybko. polecam.

Z reguły mało używam GPRSa.

A czym jest WLAN i UMTS?

Kolega mówi, że N73 jest bardzo delikatna i trochę się psuje.

Gdybym miał pewnosc ze niedlugo N95 bedzie w ofercie Ery to chyba bym poczekal, bo poki co to wg mnie jeden z najlepszych multimedialnych telefonów.

możesz korzystać z hotspotów, czli mieć w telefonie takiego neta jak na kompie; darmowy net jest chyba na krakowskim rynku

(nie jestem pewien, ale jak masz liveboxa tp to mozesz mieć normalnego neta w telefonie, za darmo)

Ani N73, ani k800i tego nie mają, ale ma to np Nokia N80, N95 chyba też.

Telefonia 3G, następca GSM. Występuje tu dużo szybszy transfer danych międzu użytkownikiem a siecią, dzięki czemu są możlwe np. wideorozmowy. W Polsce zasięg 3G jest głównie w dużych miastach.

Z tym że jest to bardzo mały zasięg od nadajnika i zazwyczaj nie przekracza 500 metrów a np w Bielsku-Biała można go “złapać” max 50 metrów od nadajnika. Pokrycie Polski 3G to zaledwie 3 no może 5% , dyrektywa unijna przyjmuje że Polska do konca 2009 roku powinna uruchomić 3G na terenie całego kraju co raczej jest nie do zrealizowania.

Holandia , Niemcy, Wielka Brytania , Francja to 99-100% zasięgu 3G inne kraje europy zachodniej troszke mniej ale nie schodzi poniżej 80%. Kupując tela w Holandi sprzedawca informuje że z początkiem roku 2010 operatorzy holenderscy wyłanczają częstotliwości GSM pozostając tylko na 3G , tym samym tele posiadające tylko częstotliwości GSM przestaną działać. Niestety Polska to “dziwny kraj” i praktycznie każdy główny operator posiada własne nadajniki, wiąże się to z bardzo dużymi kosztami uruchomienia sieci 3G , holenderscy operatorzy kożystają ze wspólnych nadajników co efektywnie zmniejszyło koszty budowy sieci 3G(UMTS).

Właśnie dlatego spytałem, bo podoba mi się też Nokia N80 ale ona chyba nie ma wymiennych kart pamięci dlatego jej tutaj nie wymieniłem. Tak to pewnie wolałbym ją bardziej niz n73 i k800i