Nokia N73 czy SE k800i? A może coś całkiem innego? Dylemat

N80 posiada czytnik kart pamięci mini SD opis na koncu:

http://www.plusgsm.pl/telefony/nokia/n80/

Tak jak napisal Zbych N80 ma karty pamieci. Ponadto ma jeszcze lepszą rozdzielczość wyświetlacza niż N73 i k800i, ale za to gorzej radzi sobie ze zdjęciami - nie ma autofocusa. Telefon ogólnie podoba mi sie, tylko jego mankamentem jest szybko wyrabiająca się szyna slidera (powstają luzy).

http://www1.era.pl/phones/phone_details … _phone=327

Tam napisane jest, że pamięć zewnętrzna 128 mb, a przy kazdym innym modelu bylo ‘czytnik kart pamięci’ czy cos w tym stylu, więc myslalem ze jest 128mb i nie da się wymienic.

W takim razie dowiezdialem się juz, ze N73 jest lepsza niz SE k800i, ale teraz porównajmy Nokie N73 i N80, bo w takim razie może kupię N80.

a co to ten autofocus?:wink:

Automatyczne ustawienie ostrości - to bardzo poprawia jakość zdjęć :slight_smile:

A ty bardziej poleciłbyś N73 czy N90?

N73 bo N90 jest strasznie wielka i parametry ma ciut gorsze.

Ja też Ci polece n73 jest o wiele lepsza od k800,poza wyglądem i funkcjami jego zdecydowanym atutem jest jak już wczesniej wspomniano system Symbian 3rd. Dzięki temu systemowi możesz instalować do telefonu alikacje jak programy do komputera,duża frajda i żaden telefon bez takiego oprogramowania nie ma co sie równać.

Jeśli chodzi o inne propozycje to poza wymienionymi n80 to warto zwrócić uwagę na E65.

A co ciekawego mogę wgrać na ten telefon posiadając tego Symbiana?

Co ciekawego ? NIC specjalnego ! wszystko jest obcięte i ustawione do minimum, szkoda tylko fona na symbianie bo chodzi tak jakby nie mógł, no chyba że pamieć zawsze bedziesz miał “czystą” :]

SE Walkman, fony naprawde godne polecenia, wygląd, estetyka, niezawodność, bdb aparaty i mp3 - lepszych nie ma !

Polecam od w810i wzwyż :wink:

Alienz

widać ,że niezbyt znasz się na parametrach i możliwościach telefonów komórkowych

wobec pwyższego:jesli masz wybierać między N73 a k800i

to tylko k800 i !!

SOGA jeśli nie znasz się na telefonach z symbianem to prosze lepiej nic nie pisz bo tylko tworzysz zamęt. Ja posiadam telefony z symbianem już od bardzo dawna, od pamiętnego siemensa SX1. Faktycznie jeśli chodzi o te stare telefony to symbian chodził ociężale, ale to się już zmieniło. Mowa jest tu przecież o N73 jednym z najlepszych telefonów na rynku. Wystarczy poczytać testy i opinie użytkowników. Na taki telefon który posiada najnowszego symbiana V3 możesz wgrać dosłownie wszystko co chcesz. Zmienić dokładnie cały wygląd telefonu, jeśli Ci się znudzi. Zainstalować tysiące gier, programów itp. Np. bardzo fajnym programem jest pilot RTV, możesz zmieniać kanały na każdym TV. Zmieniać program do radia, mp3 i camery. Posiadam ten telefon od ponad pół roku w wersji N73me i jestem bardzo zadowolony, wszystko działa szybko i stabilnie. Żadnych zawiech, jak to było we wcześniejszych modelach. Różnicą zasadniczą miezy n73 a k800i jest fakt, że telefon nie znudzi Ci się tak szybko i nie straci na wartości. SE lecą na łeb na szyje z cenami i za 2 lata dostaniesz za niego 250zł gdzie za nokie około 1000zł. To jest bardzo ważna kwestia, nie dość że masz o wiele lepszy telefon, wieloma możliwościami, lepszym wyświetlaczem, aparatem i odtwarzaczem muzyki to jeszcze kiedyś jak będziesz chciał zmienić to zarobisz całkiem nie złe pieniądze. Firma SE jeszcze musi się wiele nauczyć od nokii. Polecam Nokie N73 music edition:)

Aplikacja do przeglądania i edytowania plików word,exel,paint

przeglądarki internetowe,wielofunkcyjne alarmy,kalkulatory z bardzo zaawansowanymi funkcjami,przeglądarke plików systemowych,informator turystyczny,który powie ci jak,gdzie i czym najszybciej dotrzeć do celu,i wiele innych,których nie sposób wymienić bo jest tego naprawdę dużo,ale chyba najlepsza aplikacja jak dla mnie to nawigacja gps!

Jak się zdecydujesz to odezwij się na PW podam Ci namiary skąd można to pobrać za free.

longer nic dodać nic ująć.

No po waszych wypowiedziach jestem już raczej zdecydowany na N73, teraz tylko czekać do 29maja, a longer, namiary możesz podać już, bo już się chyba zdecydowałem na N73.

Ktoś tam wyżej pisał, że poleca N73 Music Edition. Ja pamiętam, że jak kupowałem telefony to nigdy nie było kilku opcji jednego modelu, zawsze był jeden, jak to jest, czym się rózny Music Edition od innego? Jaka jest różnica w cenie?

1000% dobry wybór! !!

Kup sobie jaki będzie,a jak będziesz chciał miec ME to się przerobi przez NSU

Ja bym brał zwykłą w razie czego tak jak napisał longer można wgrać soft od wersji music edition, ale moim zdaniem lepiej zostać przy standardowym.

Nokia N73 music edition.

Ewentualnie zerknij też na parametry Nokii N80 (posiada WiFi oraz 3mpix aparat :smiley: )

Zauważyłem, że jak tylko pojawi się w zestawieniu K800 to już piszecie o zajefajnym paracie. N73 robi porównywalne zdjęcia ale za to posiada Symbiana a cóż to oznacza chyba wyjaśniać nie muszę :slight_smile:

Poza tym jeśli już piszecie o jakości fotek powinniście także wspomnieć o tym iż N73 kręci filmiki w dużo lepszej jakości (352x288 px).

Dlatego N73 będzie w tym przypadku właściwym wyborem.

NIE! !!

Bażant , to pojechałeś po całości :lol:

Na upartego to jest dopiero masakra choćby dlatego że…

Zgadnij co jest NAJWIĘKSZĄ WADĄ N95?

http://telepolis.pl/artykuly.php?id=199&str=5

2,1 cala to wcale nie jest mały ekran.

A to, że internet w telefonie nie wygląda tak wspaniale jak na kilkudziesięcio calowych monitorach wie jednak chyba każdy…

Przyczyn wieszającego się softu w telefonie komórkowym może byc wiele i raczej mało ma to wspólnego z tym iż trafiło to na Nokię Twojego kolegi.

Nie przesadzajmy więc :slight_smile: