Nokia N73 czy SE k800i? A może coś całkiem innego? Dylemat

N80 to jedna wielka tragedia! Miałem ten telefon pół roku i odczuwałem tylko tyle, że nokia się bardzo zepsuła. Wcześniej miałem N70 i takich problemów wcześniej nie miałem. Chodzi przedewszystkim o system symbian. Działał bardzo wolno, nie stabilnie i co jakiś czas trzeba było robić formata. Jeśli chodzi o obudowe to kolejne nieporozumienie. Slider działa bardzo słabo i szybku się zurzywa. Lepsza jest już E65. Osobiście polecam ten telefon ale moim zdaniem lepsza jest N73 albo N77.

Decyzja już niby zapadła, ale ciągle zastanawiam się czy nie poczekać pare miesięcy, a może N95 wejdzie do oferty Ery, ten telefon wydaje się super :wink:

A jednak zbiera cięgi za prądożerność (i nie tylko). Już nawet przylgnęło do niego hasełko “jeśli coś jest do wszystkiego, jest do niczego” :?

Dlatego uważam iż N73 jest bardzo dobrym wyboerem :slight_smile:

Pooglądałem rówież zdjęcia i filmik dla mnie to jest tragedia , z opisów noki wynika że ten tel jest idealny do zdjęć i filmów , ale to co obejżałem to porażka , mój N70 robi lepsze zdjęcia i filmiki, co prawda już dawno doszłem do wniosku że jak chcemy telefon to ma to być telefon a nie “multimedium” aczkolwiek zbytnio nie nażekam na swoją N70 , sporadycznie kożystam z aparatu z video wogóle , mp3 wogóle nie słucham czasem radia troche , a symbian dlatego że potrzebowałem mieć nawigacje w niewielkim urządzeniu i które to urządzenie praktycznie zawsze mam ze sobą czyli tel , no i takie również ciekawe aplikacje jak fuul screen( pokazuje zdjęcie osoby dzwoniącej na pełnym ekranie) dyktafon z możliwością nagrywania rozmów , automatycznie sekretarka na telu (nie poczta głosowa) ikony szybkiego dostępu do aplikacji. Pozatym najgorsza wada N95 nadajnik GPS w telefonie nie współpracuje z najpopularniejszą nawigacją TomTom nie wspomne już o baterii która podczas działania nawigacji działa tylko do 3 godzin , w N70 jechałem kiedyś 12 godzin na nawigacji i bateria dalej działała.

Jeśli o test aparatu foto w N95 chodzi to widziałem także pierwszą prezentację w naszym kraju (zdjęcia z Poznania były) i tam wyglądało to trochę lepiej.

PS: Widzę, że moderator sprawdził Zbychowi błędy “ort” :lol:

A czy ów mod jest w 100% pewny, że znalazł wszystkie orty? :stuck_out_tongue:

Daruj sobie, to automat.

Poza tym - nie Twoja sprawa i nie rób śmietnika na Forum.

boczi

SE K800i. --> parametry K800i brak dyktafonu

Nokia N73. --> parametry N73

Niejkaki PiotrVsita napisał,że K800i nie posiada DYKTAFONU… I tu sie grubo myli gdyz mam ten fonik i ma on dyktafon

Dzwoniłem właśnie do Ery, powiedziałem, że chcę N73, i na czwartek mają mi przygotować ofertę, prawdopodobnie już moge zmieniać, bez czekania do końca maja, zobaczymy co to za cacko i czy mówiliście prawdę ;-D

Prawda może okazać się fałszem a to dlatego że jeżeli trafi ci się model wyprodukowany w Chinach (made in china) czy nawet na Taiwanie może być tragedia trochę lepsze wykonanie Węgry i Słowenia , modele niezawodne i znacznie lepsze to zakłady macierzyste czyli Finlandia , różnica jest bardzo duża (różne procesory, pamięci a nawet jakość wykonania obudowy ) przy zakupie obejrzyj co pisze pod baterią i najlepiej żeby to był napis Made in Finland , to tak jak byś porównał Opla produkowanego w Niemczech ze składakiem z Polski.

Złączono Posta : 07.05.2007 (Pon) 23:06

postanowiłem się poprawić i od dzisiaj będę najpierw pisał w wordzie.

Z tego co wiem to nokie z wyżej półki - seria E, N wszystkie są z finlandii :slight_smile:

Karolzet dokładnie wszystkie modele E i N są robione w finlandii. Jeszcze nie udało mi się trafić na model z tej półki który byłby robiony gdzie indziej. a przewineło mi się przez ręce setki takich telefonów. Alienz raczej nikt cię nie chciał tutaj oszukać, ale prawda może się okazać inna, bo mogą ci nadesłać model który jest nie dopracowany systemowo. Jeśli chodzi o tego typu komórki to najlepiej osobiście się przejść do salonu i dokładnie sprawdzić telefon. Pobawić się i zobaczyłbyś czy chodzi szybko czy może są zwiechy. Ja zanim swojego kupiłem przeglądnąłem kilka takich telefonów aż wybrałem najlepszy, niektóre to pracowały jak mucha w smole, po prostu tragedia. Życze abyś ty na taki nie trafił, pozdrawiam.

A jeśli trafię na jakiś wyprodukowany w chinach czy gdziekolwiek indziej, to mogę prosić o tak, ktory zostal wyprodukowany w finlandii?

I jesli trafi mi się jakis niedopracowany systemowo i po jakims czasie to dostrzegnę, to mogę żądać wymiany? Chociaz sam nie wiem czy to dostrzegnę, bo jesli nie mam zadnego porownania to jak?

Alienz trafisz na 1000% na produkt z finlandii. A czy będziesz mógł wymienić produkt bo system nie chodzi jak należy to odpowiedź brzmi: NIE! no chyba, że zauważysz w przeciągu 5 dni dużą wadę np. ciągłe wieszanie się systemu i restart komórki, to wtedy będziesz mógł się odwoływać. Powiem tak: Sporo ryzykujesz chcąc żeby Ci wysłali taki telefon. najlepeij będzie jak się osobiście przejdziesz do salonu, najlepiej z kimś kto się chociaż w najmniejszym stopniu orientuje w temacie.

I jak niby taki ktoś po 2 minutach stwierdzi czy telefon się wiesza czy nie?

Nie stwierdzi :shock:

Poużytkuj fona z miesiąc i dojżysz jego wady. Jesli jest wina softu (wieszanie sie itp) to oddajsze na gwarancje i wgrywają ci stabilny soft o ile taki jest do danego modelu fona :slight_smile:

OT-y w ilości sztuk sześć - Kosz

Czy się wiesza raczej nie stwierdzi, ale bedzie widział jak menu sie zachowuje, czy telefon działa dosyć szybko i się nie przycina itp. Wiem że to można w bardzo łatwy sposób stwierdzić i wystarczy na to kilka sekund:)

Z tym że ja nie znam nikogo takiego.

Alienz a nie możesz się przejść do salonu ery i samemu wybrać telefon? Po co chcesz aby Ci wysyłali? Jeśli nie masz takiej opcji to nie zazdroszcze. Pozostaje tylko nadzieja, że nie trafisz na trefny exemplarz. Jakby co daj znaćkiedy dostaniesz telefon, pochwal się jak Ci działa.

Zamawiając przez internet, otrzymuje się najczęściej więcej jakichś profitów

Chyba mnie nie zrozumieliście, lub ja źle napisałem i wprowadziłem was w błąd. Przyślą mi narazie tylko OFERTĘ, którą dla mnie robią specjalnie, nie wiem dokładnie jak to jest, ale będąc już 10lat w erze chyba przysługuje mi coś tam innego niż innym klientom.

A telefon kupię normalnie w sklepie, tylko bawiąc sie nim w sklepie jak mam stwierdzić, czy jest on dobry, czy chodzi wolno czy nie, nie wiem jak chodzą nokie n73 i nie mam żadnego porównania, więc?