Nowa Karta Graficzna, lecz nie działa

Witam kupiłem se ponad 1 miesiąc temu kartę graficzną lecz po podłączeniu wszystkiego nie działała, System nie mógł jej znaleźć a zrobiłem już wszystko Nowe sterowniki i nawet pojechałem do specjalisty który powiedział albo bios albo podzespoły za słabe :
i3-2100 3.10ghz
4gb ram
Karta: GTX 1050 Phoenix
win 10 64bit
zasilacz 330W

Dokładny Problem : (Z kartą graficzna w kompie) Komputer mi się włącza i trwa to około 10 min zanim dojdzie do pulpitu (serio) gdy już jest pulpit to jest w rozdzielczości 1024x800 coś takiego + widze 1/4 taki mały kawałek prostokąta lecz mogę normalnie dotknąć pasku zadań nie widząc go wchodząc na menadżer urządzeń nie wyświetla mi karty graficznej Prosze pomóżcie mi bo chce wreszcie zrobić coś z tą kartą

Nie wiem co to za specjalista, ale:
a) nie słyszałem by BIOS mógłby maczać w tym palce.
b) podzespoły nie są za słabe.

pokaż najlepiej zdjęciem gdzie podpinasz w komputerze kabel od monitora do kompa.

Nie moge podpiąć teraz karty graficznej do płyty bo używam komputera ale podłączam go HDMI do monitora

A jaki dokładnie zasilacz? Może mimo wszystko trochę za mało daje mocy?

Zasilacz HP-D3006A0 300W przepraszam pomyłka to jednak 300W nie spojrzałem dokładnie

Zasilacz może słaby, ale nie za słaby na tą kartę tym bardziej że to nie wersja Ti czyli na 99% bez wtyczki 6-pin.

to co musze zrobić by wszystko działało poprawnie

300w mówisz a ile ma latek ten zasilacz ? i czy ma certyfikat 80+ choćby Bronze bo mój Fortron 350W ze sprawnością 85% ciągnie GTX 1060 6 Gb z fabrycznym OC a kiedyś dał radę nawet 6870 co brał 30 WAT więcej niż ta nowa karta i to jeszcze na bardziej prądożernych (litografia itd) Sandy Bridge (i dwa dyski HDD) który potem wymieniłem na 3 generację Ivy

nwm z 2-3

Ten zasilacz był produkowany lata temu, może z 10, nie ma żadnego certyfikatu,do pieca z nim bo może osiągać ledwie 180W przykladowo.
Kup co najmniej taki.

1 polubienie

Po chwili namysłu i poprawieniu opisu zasilacza przez autora tematu też bym sugerował takie rozwiązanie problemu co Ty tj nowy 350W 80+

Ja bym jednak zaczął od tego. To, że karta nie ma dodatkowego złącza na podłączenie zasilania nie oznacza, że nadal nie potrzebuje odpowiedniej mocy. Wg. rekomendacji ten model karty wymaga min. zasilacza 300W a Twój to raczej tylko na tabliczce znamionowej oferuje stabilne taką moc.

https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-vero-l2-500w-spc164-977142/ Bardzej chciałem taki kupić bo będę coraz bardziej ulepszać ten Komputer

Sądząc po modelu zasilacza - ten komputer to jakiś HP. (strzelam że to może być Elite 7xxx).
Jeśli mam rację - to tutaj mogą wystąpić dwa problemy: brak złącza PCI-E 3.0 lub … hardware lock od HP.

https://support.hp.com/in-en/product/hp-pro-3300-small-form-factor-pc/5099467/document/c02856106 to jest ten model chyba jak dobrze mam zapisane

Na dzień dobry, to podepnij kartę do innego komputera. Kolegi, sąsiada, brata. Jak odpali, to problem u Ciebie.
Spróbuj wgrac windowsa (64 bit si?) od zera na inny dysk lub sparwdz z live cd (sprawa software sprawdzana).

Nie ma sensu:)
350 80+ Bronze Ci wystarczy, 400w jak chcesz spokojnie spać. Jedyne co możesz (i powinieneś) zrobić +4GB ramu + i5 2/3xxx + SSD 120 GB (system + ulubiona gra), razem ze 300 zł.

Jeżeli masz rację, to właśnie argument przeciw gotowym składakom;)

razem 300zł? chodzi o te podzespoły czy …?

Wspomniałeś, ze chcesz dalej rozbudowywać. Kupiłeś nienajgorsza kartę, ale pozostałe elementy są dość słabe. Najpierw sprawdź jak wygląda spraa z kartą, czy zadziała w innym pc, od tego zależy jakie dalsze kroki… Jeżeli tak, to więcej niż 300 zł na modernizacje nie wydawaj:)

Sprawdź w BIOSie czy możesz wyłączyć opcję Secure Boot, to ona najpewniej blokuje działanie podpiętej nowej karty graficznej. Gdzieś to powinno być w zakładkach Boot lub Security. Do tego dobrze byłoby też wyłączyć opcje Fast Boot.
Oczywiście zmień to jak komputer będzie działał w dotychczasowej konfiguracji.
A później podepnij kartę i do niej kabel HDMI.

OOOOO - no to jest ciekawe - nigdy się z tym nie spotkałem by secure boot mogło blokować rozruch komputera po zmianie karty … Już prędzej coś związane z Legacy Support … ale i tak podejrzewam, że karta po prostu dostaje za mało prądu ze złącza PCI-E, i/lub po prostu BIOS nie potrafi jej poprawnie zainicjować.