Nowa licencja korzystania z GG

To czemu Tele2 chodzi po domach i mówi, że nastąpiła ich fuzja z TP SA i mają ofertę nie do odrzucenia 8)

Ale cóż… Można tak bez końca… Monopolu tutaj nie widzę, ale nie mam zamiaru się wykłócać :wink: Byłby, gdyby reszta się nie liczyła. Ale tak nie jest. To kwestia przyzwyczajenia do GG.

Dla mnie EOT (chyba, że zaczniecie OT, wówczas przybędę 8) )

Niestety kolego, ale NIE DA SIĘ czegoś takiego zrobić… Zawsze ktoś napisze wtyczkę, która będzie w sposób IDEALNY emulować zachowanie GG… I wtedy NIE DA SIĘ tego wykryć.

Mogą zablokować, ale wtedy przestaną działać też stare wersje komunikatora GG, a ludzie i tak w ciągu tygodnia napiszą wtyczki obsługujące zmieniony protokół do wszystkich komunikatorów…

BlackMan a chcesz sie zalozyć ze sie da? :wink: nie ma czegos takiego że sie nie da i koniec :wink: jak sie mówi ze sie nie da to wtedy przychodzi ktos kto to robi…

I w ten sposób pozbędą się wszystkich userów starszych komputerów korzystających z wersji 6.****, gdyż żadna wersja 7.*** nie działa stabilnie na starszych maszynach. I co strzelą se gola do własnej bramki :?

Nie chodzi o to że się nie da… Chodzi o to że się NIE DA NA STAŁE. Tak jak mówisz za tydzień później i tak znajdzie się ktoś kto to złamie…

To tak samo beznadziejna walka jak walka producentów zabezpieczeń DRM z piratami… w dłuższym okresie ogromna społeczność niezwiązanych umowami programistów zawsze wygrywa.

To że Tobie się tak wydaje, to nie znaczy że tak jest ;). KAŻDY kiedyś ginie. Nawet najsilniejszy. A monopol zabija się w ten sposób, że dzieli się go na kilka mniejszych przedsiębiorstw.

Microsoft też kiedyś przegnie ze swoimi promonopolistycznymi praktykami i wtedy go wykończą.

W pewnym sensie SZKODA że jest linux. Bo gdyby go nie było, to prawdopodobnie M$ już dawno zostałby podzielony na kilka mniejszych przedsiębiorstw. A tak M$ może się wymigiwać, że przecież jest konkurencja - Linux.

BlackMan teoretycznie masz racje… w praktyce to bywa roznie… :wink:

BTW:

Ten zapis istanił już od dawna wiec nie wiem dalczego teraz taka gorączka :roll:

Mają do tego prawo, zrobili program, stworzyli protokół, czerpią z tego zyski (reklamy) i walczą o swoje.

Dla mnie to działa w ten sam sposób jak z przegrywaniem oprogramowania - producent tego zabrania, ponieważ traci na tym kase, tak samo jest tutaj korzystasz z sieci GG, korzystasz z ich serverów, a nie “płacisz im” oglądając ich reklamy z których oni czerpią zyski. Bo korzystasz np. z Konnekta, który nie ma reklam w ogóle, albo tlena który nie wyświetla reklam GG.

W Twojej teorii jest jedna dziura. Co z wersją pod Linux ???

Odwalają wiochę i tyle. Jeden monopol wspiera drugi monopol. GG do piachu !!

BlackMan

Na linuxe możesz korzystać z usługi Web Gadu-Gadu, przegladarka + java

Nikt producentowi nie każe rozwijać GG na wolne oprogramowanie Linux

a jak by nie było tej mozliwosci to co wtedy ?

czyli jednym słowem nie zalezy im na wiekszej ilości reklam dziwne :wink:

Uwaga!!

Korzystanie z alternatywnego programu dla sieci GG jest nielegalne!!

A jesli nie posłuchacie twórców programu, to usuną wam konto serio Wykrzyknik

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=3989

Co to oznacza

Teoretycznie skutkami wprowadzenia w życie nowego regulaminu, zdaniem GG, będzie przejście użytkowników na natywnego klienta, dzięki czemu będą mogli zarabiać więcej kasy na reklamach (picture: courtesy of czemu.org). Tak na serio, nie będzie można więcej korzystać ze swojego numerka na komputerach wyposażonych w Linuksa lub Maca. Będziemy również zmuszeni do porzucenia naszego ulubionego programu, z którego obecnie korzystamy, na rzecz mało funkcjonalnego gg.exe. W przeciwnym wypadku, prędzej czy później, będziemu zmuszeni całkowicie pożegnać się z naszym numerkiem. Lepiej zrobić to świadomie, niż obudzić się z ręką w nocniku.

Co robić?

Odpowiedź jest prosta. Zrezygnować. Już dość absurdalnych ograniczeń musieliśmy znosić. Dziwne filtry i zakazy spowodowały, że rozmowa na GG była wielką zagadką - czy wiadomość doszła; czy nikt mnie nie podsłuchuje; czy moje konto jest jeszcze w ogóle aktywne? Koniec z takimi pytaniami. Użytkownicy zostali postawieni pod ścianą - wracacie do naszego komunikatora i klikacie w banery, albo wynocha z naszej sieci. Przekaz jest prosty. Ja mam już dość brania mnie za idiotę, który bez względu na wszystko idzie za ,monopolistą’’. Mam wybór i podjąłem go - Gadu-gadu nie chce mnie, a ja nie chcę jego.

Co dalej?

Wybór należy do Ciebie. Możesz walczyć z firmą o swój numerek, który zostanie przekazany komu innemu, jeśli się nie podporządkujesz nowym zasadom; albo skorzystasz z dużo lepszej alternatywy. Na przykład komunikator Tlen którego producent nie wprowadza tak głupich zakazów. Do grona swoich użytkowników zaprasza również nowoczesna sieć jabber, o której można przeczytać na oficjalnej stronie polskiego jabbera lub wszamać howto dla początkujących.

Ja nie lubię ataków na moją prywatność. Nie lubię, jeśli jestem ograniczany przez firmę, która pod pozorem udostępniania czegoś dla nas, chce jedynie czerpać nak największe zyski, nie słuchając naszego zdania.

A Ty?

http://lebkowski.info/arc…trzela_samoboja

Konnekt the best!!

Szczerze mówiąc za pomocą Konnekta mozna korzystać z sieci Jabber, ICQ, Tlen i paru innych. Zatem nie ma problemu. Tylko ciekawe jak oni się dowiedzą, że korzystam z alterntywnego programu dla sieci GG??

Pewnie będzie protest producentów i uzytkowników. Albo twórcy alterntywnego oprogramowania dla sieci gg połączą siły i stworzą nową siec komunikatorów lub wykorzystają tlena jako podstawy ich działań.

Zatem jeśli korzystacie z alternatywnych programów dla gg np. konnekt lub tlen to łamiecie prawo!! A sami twórcy programów też.

Proponuje protestować w sensowny sposób tj. banery na stronach, blogach, opisy itd.

I… rozejrzeć się wreszcie za czymś lepszym…

Tlen lub Jabber

jeżeli chcą tracić w ten sposób użytkowników - to proszę bardzo - płakać za nimi nie będę 8)

Kolega mi mówił że dostał wiadomośc/ baner taki jak włacza Gadu-Gadu 7 i pisało coś podobnego, że będa takie konta rozdawać innym uzytkownikom.

tylko czym mniej urzytkowników tym mniej reklam :wink

To prawda ale idą ich rozumowaniem , to z ludzi którzy uzywają innych komunikatorów niż GG i tak nie ma pożytku, bo generuja ruch a reklam nie mają

taaa juz widze te masowe przesiadanie sie “stałych” uzytkownikow GG na inne komunikatory poniewaz ich koledzy/kolezanki tak chcą!* :lol: zasada jest prosta… chesz kozytac z GG, to je zainstaluj… nikt Cie nie zmusza do kozystania z protokolu!]

* tak to była ironia jakby ktoś nie zrozumiał…

iGreq masz racje ruch jest genrowany na serwerze ale reklam nie ma… a co za tym idzie? statystyki z wyświetlania reklam sa mniejsze…

Już niedługo trza będzie klikać reklamy (wszystkie reklamy). Godzinę dziennie, codziennie bo inaczej numer poleci w kosmos :?

I wszyscy na dzień dobry zaraz po włączneiu gg klikają w banery. Każde kliknięcie jest oczywiście skrupulatnie liczone przez ludzi z GG żeby nie było że ktoś nie klika :twisted:

jak rusze juz oficjalny komunikator z radiem to nonstop reklamy będę :slight_smile:

ale jak by nie patrzeć zmuszają on do instalacji winampa bo inaczej radio nie chodzi to tez przegjęcie jest :twisted: :twisted:

Nikt Cię nie zmusza do uruchamiania radia :roll: