Nowa odsłona portalu dobreprogramy.pl - opinie

Zawsze, no zawsze narzekałem, że zacofani jesteście, że nie było edycji komentarzy, że nie było “drzewek” i odpowiedzi na nie (coś jak wykop). Jest dokładnie 5:51 a ja zobaczyłem jakiś… No nie wiem… BLOG? Nie wiem kto i dlaczego coś takiego wymyślił, ale weźcie toto/tego/tą zwolnijcie bo to się do ni czego nie nadaje. Tzn. nadaje się tak jakby na swój blog, który odwiedza 10 osób dziennie przerobił na stare dp.pl. Mieliście pewne braki, czasami aż się z nich śmiałem - ale zrobić takie ****? Jestem w stanie przyjąć to do wiadomości tylko wtedy, kiedy ktoś WAM za to zapłacił i to sporo.

Od zawsze pisałem, że rzeczy typu “ostatnio na forum”, programy etc. to można było umieszczać w 19XX roku. Teraz BLOG, no BLOG i nic więcej. Teraz zostaje wam zatrudnić trochę (więcej) **** “pismaków” i możecie zostać oficjalnie dp.onet.pl.

Co ja właśnie zobaczyłem?! Jedyny plus, że (chociaż od jakiegoś czasu to funkcjonowało, np. na blogach ale w innych miejscach też) poprawiliście czcionki na czytelne, poza tym blog i tyle.

Absolutnie nigdy nie potrafiliście wyczuć granicy między przeładowanym treścią portalem o wszystkim a stroną-wizytówką lub blogiem

Jeżeli to pokazaliście na zlocie i nie dostaliście zgniłymi pomidorami w twarz, dziwie się. Może zastanówcie się na czas, udajcie że to żart i się w porę wycofajcie. BŁAGAM

Ok. jak już “wejdę w newsa” wygląda to świetnie ale głównej zrobiliście jakąś kupę.

Rozumiem wzburzenie i emocje, ale można wyrażać je w nieco inny sposób.

Popieram i dodam kpina ze ludzie z studiami informatycznymi takie jak lisek tomick docent dali/napasali taki beznadziejny skrypt , stary był przyjemniejszy dla oka tresc newsa była estetyczny grafiki sam raz teraz tak jak poprzednik napisał blog anie serwis , a stary lay był jak znakiem towarowym tego wortalu.

przedtem przyjemnie się tu wchodziło a teraz aż razi

jakaś głupia moda przyszła bo coraz więcej takich stron widzę

No cóż… następny portal na którym zaczął panować gigantyzm.

Po gsmonline DP będzie następnym które przestaję przeglądać.

Kuźwa, ludzie/redaktorzy… weźcie poprzeglądajcie portal na niskorozdzielczym laptopie albo na tablecie to zrozumiecie o czym piszę… :expressionless:

Ja tam nie widzę powodów do narzekań.

Na co zwracało się uwagę przy starym wyglądzie (poprawka: na co ja zwracałem uwagę)? Na newsy, na ostatnie wpisy na blogu, czasem na ostatnie programy w bazie bo akurat było coś, czego używam.

Teraz jest to. Właśnie to i bez zbędnych dodatków. Ok, nie da się czytać całego newsa, trzeba wejść w niego (z punktu widzenia reklam to musiało to nastąpić), to jest wada. Reszta to spore odchudzenie, wszystko nabrało niesamowitej czytelności. A że wygląda nieco jak blog? Komu to przeszkadza, skoro najważniejsze, czyli treść jest lepiej eksponowana?

lukas, ale poprzednio po odpaleniu portalu mogłem i czytać i cokolwiek innego robić.

Teraz muszę się skupiać na przewijaniu zawartości bo ten gigantyzm jest przerośnięty (dokładnie to samom stało się z gsmonline).

Czas jest cenny, teraz większość tego czasu ucieka na machaniu palcem/myszą aby cokolwiek przeczytać w większej części bez dotykania kompa/tabletu.

Ja pierdziele… ja rozumiem że ludzie którzy pozakładali takie portale też się starzeją, wzrok siada itd… ale nie przesadzajmy z tą wielkością, aż tak to chyba źle nie jest?

Uczciwie uprzedzam - jeżeli zaczniecie tu robić śmietnik, przepychanki, pojawią się wulgaryzmy itp. temat poleci do kosza.

Ogólnie nie jest najgorzej, ale przydało by się przystosować stronę do popularnych ekranów panoramicznych (białe pola po bokach są denerwujące) - więcej napiszę po oficjalnym starcie, bo w cache Google niewiele zostało.

Dla mnie główna strona bez “Ostatnio na forum” jest bezwartościowa. Pozwalało to na szybki przegląd nowości na forum i to w kolejności chronologicznej. Teraz kompletnie się pogubiłem. Może mi ktoś podpowie, jak w takiej sytuacji należy szukać ostatnio, świeżo wpisywanych tematów, niezależnie od działu, czyli właśnie “ostatnio na forum”.

Rozłożyłeś mnie tym pytaniem. Chyba bardziej prostego z najbardziej oczywistą odpowiedzią nie mogłeś zadać.

search.php?search_id=newposts

search.php?search_id=active_topics

Na moja prośbę wątek został ponownie otwarty. Autora tematu proszę o zmianę tytułu (nic z tego tytułu nie wynika, może niech będzie “Krytyka nowej wersji portalu”) bo to co jest w tej chwili brzmi tak jak brzmi: prowokacyjnie, czepliwie itd. Pozostałych udzielających się tutaj proszę o zachowanie przede wszystkim kultury wypowiedzi i jej rzeczowości. Mówiąc krótko, piszcie o tym co Wam nie pasuje, czego brakuje i o wszystkim co nie nadaje się do wątku o błędach w nowej odsłonie.

Górna przypinana belka jest kiepska - zrobilibyście tak jak tu: http://pl.thewitcher.com/community/

Białe dymki z ilością komentarzy chyba powinny mieć obwódki, na białym tle kiepsko to będzie wyglądać.

Zrobilibyście rozciągliwe pole do komentarzy

Kafle u góry są nieproporcjonalne do reszty - strona powinna być trochę szersza - lepiej skalowana

Trochę tu za surowo/blogowo

Gdzie - ostatnio na forum ?

Edycja komenta strasznie zarzyna Opere 12

Klik w avka powinien przenosić do profilu

Może preferencje wyszukiwania programów do ciastka ?

Na BB i Operze mobile, nie da/dało się wysłać komentarza i ogólnie strona jest rozjechana - na desktopie i mobile, dymki z ilością komentów latają po całym ekranie itp

Edycja nie działa w tym momencie + rozdzielają się wiersze

Menedżer haseł z O 12 nie wykrywa logowania

Trzeba kombinować i omijać wyskakującą listę podkategorii programów

Odpowiedź na komenta powinna być poniżej komenta na którego się odpowiadało - drzewko

Powiadomienie z odpowiedzią powinno przenosić po kliku do wybranego komentarza

Nowe komentarze mogły by pojawiać się dynamicznie, nie po odświeżeniu

Ogólnie to teraz nie wiadomo nawet gdzie czytań newsy. Przed przeczytaniem każdego newsa trzeba najpierw kliknąć na link co przypomina zabawę rodem z pclaba lub benchmarka.

Czy w przyszłości kolejne wydania portalu będą miały jeszcze więcej zmarnowanej przestrzeni?

image_id: 5863

Uwierzcie mi lub nie ale ciągle tęsknie za tą wersją:

image_id: 5864

Wiem że moje narzekanie i tak nic nie zmieni więc mogę jedynie powiedzieć że jestem bardzo zawiedziony. Wygoda użytkowania portalu oraz jego estetyka bardzo spadła.

Jak właściwie mam czytać teraz newsy? Czy to jest poprawna kolejność?

image_id: 5865

Jeżeli macie jakieś plany udoskonalenia ten strony to bardzo potrzebny jest panel personalizacji gdzie będzie można ustawić kilka rzeczy:

-Rozwiń wszystkie newsy

-Usuń screenshoty obok programów na stronie głównej (zajmują i tak bardzo mocno ograniczone miejsce)

-ustaw liczbę wyświetlanych programów na stronie głównej

-Dopasuj do szerokości ekranu

-Usuń ten panel góry strony z gigantycznymi screenami do newsów (jakim cudem to się tam znalazło?)

I jeszcze jedna rzecz. Mógł by mi ktoś podsunąć statystyki przedstawiające ile osób odwiedza DP z desktopowych systemów (Widnows, Linux, MAC OS X) oraz z urządzeń z ekranem dotykowym (Android, IOS).

To i ja dorzucę swoje trzy grosze :wink: Ogólnie zmiana na plus choć nie bez mankamentów czyli:

-Całkowicie nie rozumiem decyzji o usunięciu sekcji “Ostatnio na forum”, odpowiedzialnego za to chyba trzeba pogonić :stuck_out_tongue:

-Pomysł z kaflami u góry strony uważam za trafny ale jego wykonanie już nie. Dlaczego? Dla mnie te kafle są za duże i zajmują zbyt dużo miejsca na stronie,

-Dlaczego kafle na dole czyli sekcja “Zobacz co testujemy” nie mogą być tak samo rozciągnięte jak te na górze? Stanowiłoby to spójną całość.

-Skoro już decydujecie się na kafle to dlaczego są one częściowo ostre a częściowo zaokrąglone?

-Skoro strona jest tworzona w stylu interfejsu modern/metro/ kafle, jak zwał tak zwał, to dlaczego część elementów na stronie np. wyszukiwarka nie może być w formie prostokątnego kafla? Naprawdę te skośne krawędzie są potrzebne?

Dzięki za temat bo już myślałem że mam wirusa.

Ogólnie to poprzednio było lepiej, czytelniej, ładny zielony kolor nie rażący w oczy, można było znaleźć wszystko na jednej stronie.

(mam słaby wzrok - 56 lat)

Pomimo tego że na forum jestem od dawna to teraz nie mogę się z niczym połapać a najgorsze jest to że muszę więcej klikać.

No właśnie gdzie ?

Tak, można tylko trzeba stracić dodatkowo trochę czasu a po drugie nie będzie to samo co było.

Poprzednio po wejściu na portal od razu widziałem nowe tematy i wiedziałem w jakim mogę pomóc.

Teraz na pewno będzie dużo mniej odpowiedzi oraz mniej zarejestrowanych użytkowników :frowning:

To nie są słowa krytyki tylko moje uwagi z którymi pragnę się podzielić…

Ze stratą czasu to nie przeszkadzaj - to tylko 2 kliknięcia: z głównej na -> Forum -> Nowe posty (lub Aktywne wątki) i widzę dużo więcej niż w tym podglądzie.

Fakt, nie ma podglądu postów na głównej, ja z tego nigdy nie korzystałem, nie było to dla mnie wcale wygodne, bo w wielu przypadkach temat mówi bardzo mało o zawartości wątku.

Właśnie zauważyłem brak “Ostatnio na forum”.

Jeśli już naprawdę nie można tego zamieścić to chociaż odnośnik.

Tytuł odnośnika może być “Ostatnio na forum”, albo trochę zmodyfikowany np “Najnowsze wpisy na forum”.

Nie można cofać wiadomości we Fleszu - jak nie zdążę kliknąć to link ucieka (chyba jeden z najgorszych błędów webdesignu) i muszę czekać aż przelecą wszystkie wiadomości, by mieć szansę go kliknąć.

W ogóle dlaczego żaden, nawet najkrótszy news nie jest pokazany w całości na tym blogo-czymś? Napiszcie przynajmniej kto i dlaczego wam to zrobił, ludzie będą unikać w przyszłości takich specjalistów.

Ja naprawdę nie narzekam jak typowy “stały” użytkownik jak mu się zmieni szatę graficzną i przesunie guzik, że “stare to dobre, nowe zawsze be” (często tak jest a po tygodniu się przyzwyczajają). Od dawna pisałem, że powinniście całkowicie to przebudować i dodać nowe funkcjonalności (zamiast drobnego liftingu ostatnim razem), ale TO nie nadaje się do niczego, jakaś kpina i tyle.

Na stronie głównej forum nie ma odpowiadającego działu dla “Ostanio na forum”.

Wspomniany wcześniej

search.php?search_id=newposts

dotyczy najnowszych postów a tu chodzi o najnowsze tematy.