Nowa Pamięć Ram Czarny Ekran Monitora po włożeniu nowej pamięci brak obrazu

Cześć wszystkim mam problem bo włożyłem nowo zakupione pamięci Ram
G.Skill Ripjaws V DDR4 (2 x 8GB) 16GB 3200 CL16
do Komputera do płyty Asrock Z370 PRO 4 i teraz komputer po włączeniu nie wyświetla obrazu monitor ma czarny ekran nie reaguje na nic tylko na przyciski ustawień i co chwilę przełącza się na Kabel HDMI i analogowe Display Port bo mam obydwa podpięte komputer chodzi ale monitor ma czarny ekran… ktoś może pomóc :wink: pamięci wsadziłem dobrze
pamięci dwie kości ustawiłem tak że są włożone do płyty głównej w moją stronę czyli Napisem G.Skill na wprost mnie a tyłem do chłodzenia mimo wszystko gdy włączę komputer wiatraki chodzą Ale Monitor nie reaguje Tylko czarny Ekran i miga niebieska dioda na ekranie cały czas tak jak by był Wyłączony… :slight_smile:

A podpiąłeś kabel pod płytę główną czy kartę grafiki ?

Lordjahu kabel HDMI podpiąłem pod kartę graficzną a displayport Podpięty pod płytę główną :wink: mimo to włączam komputer sam odpala Monitor Czarny Ekran migająca dioda że jest wyłączony :smiley:

Próbowałeś z jedną kością?

Nie mam wsadzone 2 kości od razu :wink: z jedną nie próbowałem
po wyjęciu jednej Kości Ram Komputer Wcale nie startuje :wink: po naciśnięciu Power odpala się po chwili gaśnie

Nie chcę cię martwić, ale g.skill nie wspomina żeby te kości były kompatybilne z twoją płytą. Jedyne od nich o zbliżonych parametrach to:

https://www.gskill.com/configurator?page=1&cls=1529635169&manufacturer=1524725289&chipset=1526292662&model=1526293671&adSearch2=Capacity§16GB%20(8GBx2),Multi-Channel_Kit§Dual%20Channel%20Kit,Tested_Speed§3200MHz,

O ja pieprzę czyli 300 zł poszło w błoto :frowning:

Jeśli kupione w sklepie, to masz 14 dni na zwrot.

Ale w Bajzel wdepłem :frowning:

Ja ostatnio takie po 250 chyba sprzedawałem jako używki, ale z dożywotnią gwarancją :wink:

Pocolog ale Przecież na stronie głównej mojej płyty widnieje informacja że wspiera te pamięci sam szukałem :wink: i znalazłem tam :wink: to jak to możliwe

Wygląda tak, jakby włączony był profil XMP i pamięci wystartowały na wyższych częstotliwościach, których płyta nie obsługuje. Na początek reset BIOS.

Faktycznie, chociaż podane są jako 8GB. To jakaś grubsza afera :joy:
Spróbuj jeszcze z jedną kością.

ps.
Podaj dokładny kod produktu. To są na pewno te: F4-3200C16D-16GVKB ?

Kod producenta F4-3200C16D-16GVKB


strona główna Asrocka wspierane pamięci więc nie wiem co jest grane

oraz

miałem jedną kość wsadzoną tylko komputer się odpalił wiatraki z tyłu trochę się pokręciły za chwilę zgasły i już komp nie odpala :slight_smile: nie reaguje wcale wcześniej się uruchamiał teraz przestał całkiem jak zrobić ten reset bios i co dalej robić mam

Sprawdź na starych czy komputer nadal żyje :joy:

BIOS zresetujesz wyciągając baterie z płyty. Gadaj z @anon67650823’em bo ja się zmywam :stuck_out_tongue_winking_eye:

Wsadzone 2 kości te czarne :wink: Komputer odpalony Ale Panowie Monitor Czarny Ekran a dioda ekranu miga mi w ten sposób jak mam go wyłączonego jak włączam komputer ta dioda jest cała niebieska nie kumam Komputer pudło chodzi a Monitor nie pokazuje Obrazu :slight_smile:

wyjąłem baterię z płyty głównej poczekałem włożyłem ponownie kompa włączę ale nadal ten czarny Ekran do biosu nie mogę wejść bo żaden obraz mi się nie odpali nie pokaże bo monitor nie pokazuje nic :slight_smile:

Odłącz kabel displayport. Zresetuj ponownie bios.