Nowa Pamięć Ram Czarny Ekran Monitora po włożeniu nowej pamięci brak obrazu

mam to zrobić przy włączonym Komputerze czy wyłączonym ???

Komputer wyłącz i odłącz od sieci.

Dobrze Kurp zresetuję bios ale niestety ekran monitor nadal nie będzie pokazywał obrazu Black Screen mimo tego że dobrze umieściłem te nowe Pamięci Ram :wink: dobrze Bateria z płyty głownej wyjęta :wink: komp odłączony od wszystkich kabli zasilania :wink: po włożeniu Starych Pamięci Ram Viper Monitor też nie reaguje wcale :smiley: na nic czarny Ekran a pudło Komputera chodzi :wink: normalnie

Zrób metodą “na Foresta”:

  • wyjmij kartę grafiki
  • odpal kompa
  • daj mu chwilę popracować, jeśli masz na płycie głównej głośniczek, to powinien piszczeć
  • wyłącz kompa
  • włóż kartę
  • odpal ponownie

Komp powinien uruchomić się normalnie i pozwolić wejść do BIOS (sypiąc przy tym komunikatami o błędach).

gom1 odpiąłem Kabel PCIE od karty przez co jest wyłączona nie aktywna ale została wpięta w płytę główną włączyłem Kompa Czarny Ekran w monitorze :slight_smile: dioda w monitorze miga jako wyłączony głośniczka Spikera tego nie mam niestety :slight_smile: zamontowanego Gom1 wiesz kolego to nic nie da bo za każdym razem Monitor będzie miał czarny Ekran :slight_smile:

Nie odpinaj tylko zasilania karty, bo komp nadal wykrywa jej obecność. Kartę koniecznie musisz wyjąć z PCI-e.

Gom1 robiłem tak jak napisałeś każdy punkt stosowałem :wink: nie pomogło nic wykręciłem śrubki mocujące kartę podpinałem śruby wyjąłem ją z obudowy włożyłem ponownie Pudło komputer startuje Monitor Czarny Ekran :wink: bez karty był czarny Ekran i z kartą Jest czarny Ekran Monitor nie odpala :wink:

Uruchamiałeś komputer bez karty?

Włączałem Komputer jak karta leżała w bezpiecznym Miejscu zdemontowana wszystko działało Monitor czarny ekran pokazuje cały czas i mała migająca dioda niebieska która mówi o tym że jest wyłączony i nic więcej :slight_smile:

mam napisane na tych G.Skillach z tyłu pamięci Intel XMP 2.0 ready więc może to jest przyczyna nie włączania się monitora pokazywania obrazu tylko czarny ekran albo może Karta Graficzna jest winna albo wygięte Piny na procesorze :frowning: winowajcą są :frowning:

Wygiąć piny CPU przy wymianie kości RAM to wyjątkowa sztuka.

Panie Gom1 powiem tak wczoraj grałem na starszych Kościach Ram 8GB dzisiaj wkładam te 16GB G Skilla i wtedy już się to zaczęło nawet nie pomogło włożenie starszych kości za każdym razem monitor Black Screen Wczoraj działał i przedwczoraj też teraz tylko pokazuje Mi napis HDMI i znika i potem sobie dioda miga i lipa :slight_smile: nie kumam tego chyba że to Karta Graficzna musi iść do wymiany na Nową

Nie chce mi się czytać całego wątku. Coś tam było o resecie BIOS ale chyba nie było o jego aktualizacji. A to się powinno robić w pierwszej kolejności.

Panie Sidkwa Wie pan mam wsadzone te kości g Skill Ripjavs V ale niestety nie mogę zaktualizować biosu bo jak włączam pudło PC to monitor odwala mi tylko Czarny Ekran i nic nie mogę zrobić :slight_smile:

Musisz włożyć stare pamięci które działały lub inne ale które działają. Zaktualizować BIOS i dopiero po aktualizacji włożyć nowe. Tej kolejności nie przeskoczysz.

Tylko wiesz jak wkładam te Vipery Stare Monitor nie pokazuje mi niestety nadal obrazu Black Screen Cały czas :slight_smile: wyjmowanie baterii biosu odłączanie karty wyjmowanie z obudowy nie pomogło :slight_smile:

aha, no to się porobiło. :frowning: Czyli najpierw musisz jakoś przywrócić system do starych ustawień na starych kościach (jak to zrobić - nie wiem skoro reset BIOS nie pomaga) ale jak już Ci ktoś w tym pomoże i uda się ten problem rozwiązać i system wstanie na starych kościach to zanim włożysz nowe zrób to co pisałem - zaktualizuj BIOS.

Jeśli uda się przywrócić PC żeby startował i monitor pokazywał obraz normalnie pierwsze co zrobię aktualizację biosu potem wsadzę te G Skille :slight_smile: mam tylko nadzieję że nie dzieje się tak bo piny procesora są wygięte albo karta graficzna się zepsuła :slight_smile:

Albo przy wyciąganiu starych pamięci nasyfiło się do slotów RAM i warto byłoby je teraz przedmuchać/oczyścić.

No więc tak Najnowszy bios to jest wersja 4.30 do mojej płyty głównej oczywiście nie zaktualizowałem go wsadziłem te pamięci nie aktualizując Wcale Biosu do najnowszej wersji. 4.30 i cały czas mam starszą wersję biosu może przez którą te pamięci nie pozwalają uruchomić komputera zgrałem najnowszy bios na pendrive 4.30 ze strony Asrocka sterowników biosu i Nowe pamięci te G Skille chodzą na taktowaniu 2133 zamiast 3200 na mojej płycie głównej i ona je odczytuje jako 2133 nie mam włączonego XMP-który dałby te 3200 :slight_smile: albo XMP jest włączony a chodzi na 2133 i dla tego komp się nie włącza Powinno samo ustawić 3200 Lecz tego nie zrobiło :slight_smile: