Dyskusja o nowej stronie DP

@Docent Czyli znowu winny jest chat. Już tak kiedyś było że coś się przez ten plugin chrzaniło na forum.

Pozdrawiam!

1 polubienie

@Docent a czemu nie teraz?

Warna czyli ostrzeżenia? Nie spada, nie mają one wpływu na TL.

@Radek68 Tak ostrzeżenia. Dzięki za wyjaśnienie. Myślałem że mają a jednak nie.

Pozdrawiam!

@Radek68 to w takim razie jaka jest korelacja warn <> TL?

Na to wygląda.

1 polubienie

@Radek68 no pięknie… temat z 29 kwietnia a mamy 2gi czerwca… nie najlepiej to świadczy o developerach Babble

Tutaj znalazłem jeżeli aktualne dla tl3 wymogi ale z 2017 wiec mogą nie być aktualne (ale żeby zobaczyć musisz mieć tl3 :slight_smile: )
https://forum.dobreprogramy.pl/t/informacje-o-kategorii-stali-bywalcy/538679

I Babble odinstalowany, powiadomienia chyba już okiełznane :slight_smile:

4 polubienia

@Docent jeszcze jakbyś naprawił emotki byłoby super

@Docent Nie żebym się czepiał ale po co jest ten dział https://forum.dobreprogramy.pl/c/serwis-dobreprogramy/chat/100?

Pozdrawiam!

Bo czat pewnie wróci za jakiś czas, naprawiony.

@anon423116 Ale jak dla mnie to jest odrębny dział (nie dotyczący wtyczki babble chat). Tam nigdy nie było żadnego tematu.

Pozdrawiam!

Z tym to zgodzę się.

Raczej był używany przez chwilę pod linkiem:

https://forum.dobreprogramy.pl/chat/serwis-dobreprogramy/541060

Ale może coś się nazmieniało w Babble to i upadły czaty pełnoekranowe w takiej wersji:


Co do tła pod ikonkami reakcji to raczej łatwiej jest zmienić kolor tekstu jak pisał domker niż bawić się w zrobienie zaokrąglonych rogów i cienkiej ramki:

    /* reactions pop-up with larger icons (up to 32x32) - need special plugin */
    .emoji-picker img.emoji {
        width: 24px !important;
        height: 24px !important;
    }
    /* greenish background for retrot plugin icons */
    .post-retort {
        background: #009500;
        border-radius: 6px;
        border: 1px solid #8f8f9d;
        padding: 3px
    }
    .post-retort:hover {
        background: #006e00
    }

Co do rozmiaru ikon reakcji w „pop-upie” to nie mam pomysłu jak skalować rozmiar tła pod jak będą to ikonki 33x33px lub więcej (jakaś magia flexbox/transformacji niezrozumiała dla mnie).

Jak wy to zrobiliście, ze mimo włączenia blokady auto odtwarzania w takim Safari na macOS i iOS na wszystkich portalach blokuje, a na głównej dobre programy.pl odtwarza automatycznie? Nie mam żadnej wtyczki do tego tylko Safari ma to w sobie w Preferencjach.

U mnie autoodtwarzanie był w stanie zablokować jedynie „Disconnect” ale dałem sobie spokój, w sumie jakiś bardzo mi to nie przeszkadza

Co do czata, to użyłem może kilka razy i potem nie miałem już ochoty do niego wracać. Nie wiem jak widzą to inni ale mi się wydaje, że to forum jest na tyle „sprytne” że łączy zalety czata i forum - i już czat nie jest potrzebny.

Drugi plus - mniej dodatków, łatwiejsza aktualizacja.

@anon423116 co do powrotu czatu: tak, ale nie Bubble bo tamtejsi devovie to jakieś kompletne nieuki… zobacz sobie kiedy były im zgłaszane problemy z ich czatem… 23 kwietnia, a mamy czerwiec.

Poprawiłem kolor tekstu na emotkach, na razie myślę że wystarczy :slight_smile: Im mniej customowego kodu tym lepiej.

1 polubienie

Oczywiście. Może na więcej zgłoszeń czekają, wtedy wezmą się do roboty? To by było głupie z ich strony, bo zgłoszenie jakby nie patrzeć, prawie 2 miesiące już wisi.