Dyskusja o nowej stronie DP

@Docent jeszcze jakbyś naprawił emotki byłoby super

@Docent Nie żebym się czepiał ale po co jest ten dział https://forum.dobreprogramy.pl/c/serwis-dobreprogramy/chat/100?

Pozdrawiam!

Bo czat pewnie wróci za jakiś czas, naprawiony.

@anon423116 Ale jak dla mnie to jest odrębny dział (nie dotyczący wtyczki babble chat). Tam nigdy nie było żadnego tematu.

Pozdrawiam!

Z tym to zgodzę się.

Raczej był używany przez chwilę pod linkiem:

https://forum.dobreprogramy.pl/chat/serwis-dobreprogramy/541060

Ale może coś się nazmieniało w Babble to i upadły czaty pełnoekranowe w takiej wersji:


Co do tła pod ikonkami reakcji to raczej łatwiej jest zmienić kolor tekstu jak pisał domker niż bawić się w zrobienie zaokrąglonych rogów i cienkiej ramki:

    /* reactions pop-up with larger icons (up to 32x32) - need special plugin */
    .emoji-picker img.emoji {
        width: 24px !important;
        height: 24px !important;
    }
    /* greenish background for retrot plugin icons */
    .post-retort {
        background: #009500;
        border-radius: 6px;
        border: 1px solid #8f8f9d;
        padding: 3px
    }
    .post-retort:hover {
        background: #006e00
    }

Co do rozmiaru ikon reakcji w „pop-upie” to nie mam pomysłu jak skalować rozmiar tła pod jak będą to ikonki 33x33px lub więcej (jakaś magia flexbox/transformacji niezrozumiała dla mnie).

Jak wy to zrobiliście, ze mimo włączenia blokady auto odtwarzania w takim Safari na macOS i iOS na wszystkich portalach blokuje, a na głównej dobre programy.pl odtwarza automatycznie? Nie mam żadnej wtyczki do tego tylko Safari ma to w sobie w Preferencjach.

U mnie autoodtwarzanie był w stanie zablokować jedynie „Disconnect” ale dałem sobie spokój, w sumie jakiś bardzo mi to nie przeszkadza

Co do czata, to użyłem może kilka razy i potem nie miałem już ochoty do niego wracać. Nie wiem jak widzą to inni ale mi się wydaje, że to forum jest na tyle „sprytne” że łączy zalety czata i forum - i już czat nie jest potrzebny.

Drugi plus - mniej dodatków, łatwiejsza aktualizacja.

@anon423116 co do powrotu czatu: tak, ale nie Bubble bo tamtejsi devovie to jakieś kompletne nieuki… zobacz sobie kiedy były im zgłaszane problemy z ich czatem… 23 kwietnia, a mamy czerwiec.

Poprawiłem kolor tekstu na emotkach, na razie myślę że wystarczy :slight_smile: Im mniej customowego kodu tym lepiej.

1 polubienie

Oczywiście. Może na więcej zgłoszeń czekają, wtedy wezmą się do roboty? To by było głupie z ich strony, bo zgłoszenie jakby nie patrzeć, prawie 2 miesiące już wisi.

Zgadzam się :slight_smile:

Gdyby byli poważni to by już dawno usterki nie było…

Ja też nie wiem, więc na razie go ukryłem, bo chyba zbytnio sensu nie ma.
Za to stary dobry chat :wink: nadal jest, tylko nie jako wyskakujący z prawej strony, a jako normalny wątek w dyskusji.

Ten link powinien kierować do ostatniej odpowiedzi.

1 polubienie

w sumie to zamiast czata można dać link do Discord, albo go osadzić w jakimś temacie.

@Bradlee osadzenie nie wiele da bo większość ma iframe poblokowane

No to wystawić tylko jakiś widget Discroda gdzie by było napisane ile jest uczestników, ewentualnie kilka ostatnich wiadomości. Kto będzie chciał to sobie kliknie i otworzy Discord w nowym oknie.

Lub nowej karcie :slight_smile:

Kiedyś próbowali z Discordem. Nie było chętnych i na czacie stypa.

no właśnie, może rozbić się o to, że nie będzie chętnych :slight_smile: