Dyskusja o nowej stronie DP

lordjahuColdZlotowicz

sidkwa

13d

nie wściekaj się, tylko czekaj.
Ja dla przykładu nie będę się wypowiadał, dopóki się wszystko nie przeniesie.
Potem zapewne mocno wypunktuję co mi leży na żołądku

AnTar reacted with :+1:

2 odpowiedzi

1

Odpowiedz

Sidkwa

lordjahu:

Ja dla przykładu nie będę się wypowiadał, dopóki się wszystko nie przeniesie.

Zgoda, masz trochę racji. Jednak pytania o reklamy i aktywnych użytkowników już padały. Czekałem właśnie od wczoraj czy @gtxxor się do tego w jakiś sposób odniesie. Zignorował te pytania tak jakby ich nie było. A wiec zakładam, że tak zostanie. Bo gdyby to miało zostać zniesione to by nas już dawno uspokoił w tym temacie. Ja wiem, że można je blokować blokerami. Jednak nie o to chodzi. Jak za aktywność człowiek był nagradzany brakiem reklam to nawet miałem blokera wyłączonego w zasadach dla DP. Dziś sobie wchodzę na DP i reklam więcej niż bombek na choince. Od razu włączyłem blokera i go zaktualizowałem bo przeglądanie DP bez niego jest po prostu niemożliwe praktycznie.

askofer

powiedz tylko czy to zostanie uwzględnione czy to odniesie skutek ?
tak tylko pytam…

lordjahuColdZlotowicz

20h

askofer:

tak tylko pytam…

A o co dokładniej ?

1 odpowiedź

Odpowiedz

askofer

“Potem zapewne mocno…”

no o to czy to coś zmieni,czy odniesie skutek pozytywny

Matko bosko jakś ty to pocytował, że porywało awatary?

ważne że reklamy się dobrze wczytują

Ok mam, szczerze powiedziawszy nie pokazywało mi tego jak szukałem, ale mniejsza o to.

Wypunktowalem to później i niektóre z tych rzeczy zostały wyjaśnione, ale większość wciąż nie działa. Myślę że jak ekipa WP wróci z majówki to się tym zajmie

oby

1 polubienie

Matko bosko jakś ty to pocytował, że porywało awatary?

F9 - albo popraw czytelność. Ale to w innej bajce niż najnowszy firefox.

Myślałem że strona źle wczytała mi się.

1 polubienie

Z tego co widzę to nie był cytat :slight_smile:

Ano, skopiowałem, wkleiłem i jakoś jest. Teraz zaskoczyłem, co zrobiłem, ale kwadracik awatara jest jak byk.
Sorry… A to cytat:

W popraw czytelność nie działa opcja pisania, musiał zrobić na kilka razy kopiuj, do „Worda”, kopiować z worda + wklejać + pisać swoją „dygresje”.

Coś się złego dzieje na blogach. Zawsze w weekend majowy wpisów i komentarzy było na prawdę dużo. Szczególnie w taki weekend jak ten, czyli chłodny, zimny i ponury. Po wejściu dziś na bloga widzę kilka wpisów, ale niemalże wszystkie są z zerową ilością komentarzy. Nie ma listy z blogami na głównej, nie ma listy z ostatnimi komentarzami na blogu, nie ma listy z oczekującymi wpisami, nie ma listy z najchętniej odwiedzanymi/komentowanymi. Autorzy nie widzą również wyświetleń, ale te pewnie są żenująco niskie, na co wskakują komentarze (a dokładniej ich brak). Mam wrażenie, że trochę za szybko wdrożoną nową wersję portalu. Powinna ona posiedzieć jeszcze trochę, jaki kiedyś, pod adresem beta.dobreprogramy.pl, tak aby można było tam zgłosić uwagi/błędy, ale także aby był czas na dorobienie brakujących rzeczy. Teraz mamy półprodukt, który sprawia, że blogi stały się niemalże niewidoczne z głównej strony portalu, plus brak komentarzy (nadal nie ma moich pod wpisem Docenta) oraz brakujące opcje wyświetleń/komentarzy. Ot i cały obraz „nowych” blogów. Kiedyś może będzie lepiej.

no właśnie też mi się wydawało, że zmiana portalu będzie miała spory wpływ na ekspozycję blogów.
w sumie teraz wygląda to tak, że trzeba wiedzieć, że są blogi, zeby w nie wejść.
Na głównej blogi są chyab z dołu gdzieś?
Na mobilnym widoku nie widać ich wcale - a ponoć to większość ruchu.
Czyli wychodzi na to że ruch będzie po prostu mniejszy. Do tego dochodzi fakt, że jakoś nie widze wpisów na głównej blogwych.

1 polubienie

Dodam tylko, że z komentarzami to jest większa kiszka. Mam ponad 200 wpisów na blogu. Na ten moment nie ma powiadomień o komentarzu do mego wpisu. Nie ma zbiorczej listy komentarzy do blogów, a i komentarze czesto nadal nie pojawiają się i lecą w limbo. Plus co jakiś czas leci 500 przy wejściu na blogi lub błąd przy ładowaniu wpisów na moim blogu.

No trochę z tymi blogami to nie wyszło. Nie wiemy nawet czy te brakujące funkcjonalności kiedyś wrócą czy już nie i jaki jest deadline jeśli chodzi o te irytujące błędy?

3 polubienia

Wszystko sprowadza się do tego że trzeba było przeprowadzić zamknięte testy, a nie od razu przechodzić do czynów i robić z portalu i jego funkcjonalności wersję Alfa.

Bardzo mnie boli ilość reklam na portalu, błędy i błędziki w działaniu, znikające komentarze i błędy blogowe, pozbawienie portalu i bloga wielu funkcjonalności … i można tak wymieniać w tysiącach. Ale widzę światełko w tunelu, bo chłopaki „coś tam ciułają” z błędami i starają się je wyeliminować.

Szkoda że nie założą tematu z punktami do zrobienia, ew. poinformowania co już zrobili, no ale to ich wybór …

1 polubienie

Poprawki zdaje się wprowadza zewnętrzny wykonawca. Chłopaki ewentualnie mogą wyłapywać źródła problemów, ale ostatecznie tym bajzlem zarządza ktoś inny. Chyba będzie trochę czekania.

Co do powiadomień to chyba już ich nie będzie. Przynajmniej obecny wygląd nie sugeruje by miały gdziekolwiek się pojawiać.

https://www.youtube.com/watch?v=5p8wTOr8AbU :wink:
https://sekurak.pl/testy-na-produkcji-to-w-niemal-standard-zobaczcie-kilka-przykladow-testowych-danych-na-prodzie/

Sugerowałem uruchomić bug trackera ale nie przeszło. @gtxxor taki temat to byłby dobry pomysł. Wypisanie w punktach TODO, których się podejmujecie i tylko zaznaczanie zrobionych. Techniczne prosta sprawa, nie wiem czy równie prosta organizacyjnie.

1 polubienie

To jest rozsądna ścieżka postępowania, ale wymaga swobody decyzyjnej.

Ja jednak obstawiam, że zakres zmian oraz terminy zostały po prostu zespołowi narzucone. Nie wierzę że @gtxxor z własnej woli odstawiłby taką kaszanę. Może stałem się na stare lata zbyt naiwny, ale po prostu nie wierzę.

Hej, mam dla Was mały update na koniec dnia:

  1. Przed momentem zakończyliśmy re-migrację blogów sprzed 19 kwietnia, a zatem obiecaną naprawę tagów code i innych drobnych błędów, jakie przy okazji znaleźliśmy.

  2. Równolegle, tak jak zapowiadałem tutaj, domigrowaliśmy wersje robocze wpisów. Jeśli coś mimo wszystko by zaginęło, proszę o kontakt na priv na forum - poszukamy :slight_smile:

  3. Slug bloga jest już aktualizowany po zmianie tytułu.

Chciałbym zwrócić Wam jeszcze uwagę na jedną rzecz. Nasz poprzedni edytor nie był idealny i formatował tekst czasami, hm… dość osobliwie… Między innymi dlatego zdecydowaliśmy się na całkowicie nowe podejście do przechowywania treści jako bloków (widać to w nowym edytorze), gdzie każdy blok ma określone metadane i dozwoloną strukturę. Jak się jednak zapewne domyślacie, migracja tego nie była łatwa. Mimo wszystko, aby odciąć dług technologiczny, zdecydowaliśmy się na to, wierząc, że przyszłe blogi będzie pisać się przyjemniej. Niektórzy z Was zatem mogą nadal gdzieniegdzie zauważyć jakieś drobne problemy z wyświetlaniem archiwalnych wpisów (np. znaleźliśmy jednego blogera, który miał listy punktowane, a w środku zagnieżdżone tagi code i obrazy - całkowity edge case). Takie rzeczy po prostu są niemigrowalne w 100% dobrze, przepraszamy i prosimy, jeśli macie chęć i siłę, o poprawienie ewentualnych zauważonych problemów za pośrednictwem nowego edytora. Po dzisiejszych poprawkach powinno ich być jednak znacznie, znacznie mniej. Sami sprawdzimy też część archiwalnych wpisów według generowanego dzisiaj ruchu z wyszukiwarek i będziemy poprawiać „ręcznie” te wciąż popularne.

Jutro mam nadzieję kolejny update, będę dawał znać :slight_smile:

1 polubienie

Zawsze tak było, nic się w tym zakresie nie zmieniło. Niemniej blog w moderacji jest nadal widoczny, tzn. pozostaje opublikowany.

@Docent Mogę Cię prosić o kontakt na PW? Chodzi o forum Discourse.

Pozdrawiam!

Kliknij awatar albo nick i wybierz „wiadomość” :wink: