Nowe forum Discourse (2017) - błędy, propozycje, sugestie

To nie przypadek. Reklamy dostarcza Google. Czasami są kontekstowe (dopasowane do treści na stronie), czasami bazują na tym co użytkownik oglądał wcześniej (remarketing, np. obejrzysz jakiś telefon na stronie sklepu i później jego reklamy śledzą cię w innych miejscach).

Obsługuje to Google i prawdę mówiąc nie ma w tym niczego szczególnego.

Na forum nie pokazujemy reklam użytkownikom z większym stażem. Reklamy oglądają tylko anonimowi (niezalogowani) oraz nowi użytkownicy.

Reklamy to zło konieczne ale beż nich jest przyjemniej etc. itp. a tam gdzie jeszcze wyskakuje jakieś na całą stronę info coby wyłączyć AbBlock to moja noga tam już nie zagląda :wink:

Prawdę mówiąc, jeśli korzystasz z AdBlocka, to niejako właściciele danej strony i tak na tobie nie zarabiają, więc nie mają powodu, by cię tam wpuszczać :slight_smile:

Inną kwestią jest to, że takie komunikaty można zazwyczaj łatwo ominąć za pomocą… AdBlocka.

właśnie nie łatwo jak coraz częściej potrzebny tampermonkey i skrypt pokroju reek/AAK, jspinguin2017/ASP - gdy sam filtr do adblocka / ublocka nie wystarcza.

Po wybraniu skórki (sprawdziłem na dwóch losowych), zamiast forum mam pustą, białą stronę. Pomaga usunięcie ciasteczka theme_key (czy jakoś tak).
Win7 64-bit, najnowszy FF, uBlock Origin + Disconnect.
Rana wszystko działało.

Na pierwszym dobrym zielonym biała strona - też disconnect i ublock origin z filtrami polskimi i easy list, - przed dziesiątą było prawidłowo.

Prędzej u mnie nie będzie skórek, niż tych potrzebnych rozszerzeń. :frowning:

Na slimjet komunikat:

Potwierdzam, forum nie działa na czystym Chrome, ani na Firefox po wybraniu innego stylu niż domyślny.

Ba! Nie działa nawet z wyłączonymi rozszerzeniami… pozostaje mi tylko używanie mojego stylu przez Stylish :smile:

Chrome na Androida, też nie działa forum, po wybraniu skórki. Na PC to samo, niezależnie od przeglądarki.

Post do usunięcia

Od kilku dni nie ma też ikonki wiadomości w menu.

Hej,

Ale po kliknięciu w profil ikonka do wiadomości prywatnych się pojawia. Klikając w nią przechodzimy do wiadomości, czyli do linku https://forum.dobreprogramy.pl/u/user/messages

Pozdrawiam,
Dimatheus

Hej,

Ale faktycznie tylko pojawia się lista wiadomości - próba wybrania jakiejkolwiek kończy się komunikatem o błędzie. Myślałem, że to zależy od motywu, ale na domyślnym jest to samo, niestety…

Pozdrawiam,
Dimatheus

Potwierdzam problem z PW - nie działa wszędzie, czyli na każdej przeglądarce (próbowałem nawet na Edge ;))

…to jest problem z wtyczka umozliwiajaca glosowanie nad stylami forum
zglosilem juz problem do autora wtyczki

Wtyczka A nie działa z wtyczką B - takiej prowizorki jaka teraz jest na forum, nie potrafię sobie przypomnieć.
Owszem, poprzednie wersje forum również miały błędy - tego nie da się uniknąć, ale teraz wyglada to tak, jakby nikt nad niczym nie panował. A miało być tak pięknie.

1 polubienie

Tak po prostu jest, jak wchodzi się w nowe, niesprawdzone rozwiązania.

2 polubienia

Czy ktoś będzie łaskaw odpowiedzieć na pytanie co z wiadomościami prywatnymi?

Wydaje mi się że Tomek tłumaczył to niekompatybilnością wtyczki do głosowania z wtyczką do privów :wink: zakładam że emotki przy postach też dostały rykoszetem :stuck_out_tongue:

2 polubienia

@tomekb nie wiem czy ktoś już zgłaszał, ale przypięty poradnik zakładania tematów odnosi się do starego forum, ze starymi screenami. Chyba może więcej zamieszania wprowadzać niż pomagać na ten moment:

1 polubienie