Nowe forum Discourse (2017) - błędy, propozycje, sugestie

To są sprawdzone techniki marketingowe. Jak wchodzisz do supermarketu, to cukier też masz za każdym razem gdzie indziej, ale zawsze tak schowany, żebyś musiał przeszukać wszystkie pułki :smiley:

1 polubienie

Niepotrzebnie chyba zapożyczyłeś retorykę rodem z MON-u …

1 polubienie

Oba działają i nie formatuje na listę z kołami.

- Dalszy tekst ``- Dalszy tekst

To chyba wina edytora / składni Markdown (1, 2, 3) w przykładzie pokazują że dywizem też można.


Nie występuje bo nie oddzieliłeś dwoma enterami dywizu (zostawiając pustą linię jak na zrzucie obrazu). Na wygodne wstawianie pół pauzy po przez:

alt gr + -

ctrl + alt + -

pozwala zmodyfikowany układ klawiaturowy np. polski leniwy unicode.
A czat widać twórca ogranicza by tam nie było list wypunktowanych czy to z myślnika czy gwiazdki (być może zakłada że ktoś nie wie o kombinacji shift + enter) .

Wdarł się błąd bo pauzę robimy [shift] + [alt gr] + [-] chyba że w twoim systemie jest inaczej…

Mnie wychodzi znak ≠ (polski leniwy unicode), nic (programisty, 214); być może mam już mocno uszkodzony Windows 7 że aż wycięło tę kombinacje klawiaturą.

Hej,

Bo w ogóle ten super i hyper fajny edytor w nowej odsłonie forum wcale taki user-friendly nie jest. Już nie wspominając o takim prostym widoku, w którym widzimy wszystkie tematy, w których pisaliśmy wraz z informacją o tym, czy pojawiły się tam jakieś nowe posty czy nie…

Pozdrawiam,
Dimatheus

A czy przypadkiem nie odpowiada za to opcja w ustawieniach “Kiedy piszę w temacie, dołącz ten temat do: Obserwuj wszystko”?
Muszę to jeszcze sprawdzić, ale powinno właśnie tak działać, że te tematy wskoczą do nieprzeczytanych.

Hej,

Może i tak - ale nie ma w ustawieniach miejsca, gdzie takie wpisy byłyby agregowane. Mnie chodzi o listę tematów, w których coś pisałem, żeby szybko móc zobaczyć, czy nie pojawiła się jakaś nowa odpowiedź. Teraz w panelu użytkownika mamy podgląd założonych tematów bądź odpowiedzi, ale nadal brak w nich wskazania, czy jest coś nowego Można by to rozwiązać pewnie przez zakładki, ale kto ma pamiętać, by przy odpowiadaniu jeszcze flagować wpisy…

Pozdrawiam,
Dimatheus

Hej,

Dzisiaj zauważyłem błąd z powiadomieniami. Gdy wyskakuje okno z powiadomieniem, jego kliknięcie powoduje włączenie wiadomości z powiadomienia we wszystkich otwartych zakładkach forum, które znajdowały się w przeglądarce. Miałem otwarte różne działy w kilku kartach i po kliknięciu powiadomienia we wszystkich zakładkach mam tę samą zawartość. Firefox 52.0.2 (32-bit) bez dodatków blokujących zawartość / Windows 10 Pro x64.

Pozdrawiam,
Dimatheus

1 polubienie

mam podobny błąd jak @Dimatheus win 10 Home x 64

Jeszcze jeden błąd z powiadomieniami.
Jak się otrzyma samego linka w wiadomości prywatnej to po kliknięciu w powiadomienie pojawia się zawartość z tego linka, a nie okienko wiadomości.
Można kliknąć w avatar i wtedy jest normalnie, ale mimo wszystko taki mały bug.

Przydałby się jakiś komunikat przy zakładaniu nowych wątków że grafiki (screeny) można dodać podczas pisania i nie są potrzebne osobne wrzutki/linki.

@tomekb @Lisek

Ale screeny bywają kobylaste. Przydałby się wybór pomiędzy skalowaniem zachowania oryginalnego rozmiaru (małe obrazy), a wszystkie większe skalowane do 500p.
Właśnie duże screeny, to dotąd linkowałem, a mniejsze zapodawałem bezpośrednio z komputera do postu. Robiłem coś źle?

A nie wiem, zobaczmy.
Printscrn z forum w rozdzielczości 3194 x 858 bezpośrednio wklejony do postu tak wygląda:

Martwiłem się niepotrzebnie…

1 polubienie

Zepsuli forum?


I jak tu pisać?

Po zablokowaniu tego link containera jest wporzo…

Sie, napisy teś ucierpiały…

Chyba zmieniają motyw na bielszy i im nie wyszło.

Wyszło, bo poukładały się działy. Tak przed chwilą było lepiej, ale się zbyło.

Mnie na zmianę nawigacja robiła się biała i czarna a tekst tego samego koloru co tło. Posty też na jakiś czas potraciły szarość.

Nawigacja jest wyraźna, a nawet bardzo - napisy na belce: