Nowe forum Discourse (2017) - błędy, propozycje, sugestie

Forum testowe na IE11 działało bez problemów, udostęnione dla szerokiego grona nowe forum na początku również działało poprawnie - teraz już nie. Jeżeli faktycznie ktoś wprowadzał jakieś zmiany, to mówiąc delikatnie coś mu mocno nie wyszło.

1 polubienie

Dzisiaj (w zasadzie to od wczoraj ok. 23.00) i tak jest już niemal cacy. Wcześniej - przynajmniej na używanej przeze mnie przeglądarce (QupZilla z GIT, wersja 2.1.x, Qt5-webengine 5.8.0 /to jest blink/) działało dobrze (nie miałem uwag). Przymulasto jedynie działał chat, ale w normie. Tzn. przy przyzwyczajeniu do IRC :slight_smile:

Niektórym do głowy nie przyjdzie, że coś mają skopane w przeglądarce i święcie wierzą, że to wina błędów forum. Pod zjawisko obalą wszystko.
Potem forum, to tylko rozkopany rów na głowie. Ja korzystałem z ie11 i nie widziałem problemów. Teraz widzę - po prawej nie ma aktualności i… do kitu. Ale - kto by to sprawdzał? Pewnie, że trzeba było doszlifować to i owo.
Patrzyłem na ie11. Było dobrze. Nawet wyrażałem zadowolenie, że jest discourse. Dobrze, że się gorzej nie wyrażałem, bo to niezmywalne i nie fair.

@Bogdan_G: Jak na razie w jakichś 99% chodzi - wg mnie - dobrze. Tak trzymać i tyle. NIe ulegać. Swoją drogą, to przydałby się jakiś validator takiego forum. A może jest?

Na przeglądarce Firefox Portable 51.0.1 (64-bit) forum działa w miarę poprawnie, na IE11 problemy nadal występują m.in. nie można przejść do profilu użytkownika w bieżącej karcie. Znając podejście w kwestii rozwiązywania, a raczej nierozwiązywania problemów tak pewnie już tutaj pozostanie.

Pozostaje pytanie - Czy Ci, co mają Internet Explorer 11 - już nie znajdą pomocy na tym forum?
Albo komunikat na widoku, żeby korzystać z innej przeglądarki, niekoniecznie chrome … żeby otrzymać pomoc.

Bez przesady, to miał być temat do zgłaszania błędów i propozycji, a nie narzekania :smiley: Z tego co piszą to próbują coś robić z ie11, tylko im to nie idzie :smiley: Fakt, przy takiej wielkości portalu powinni być zatrudnieni fachowcy którzy to ogarniają, no ale mamy co mamy :smiley:

1 polubienie

Na IE11 tak jak mówisz, nie da się przejść do profilu, w sumie to każda z górnych ikonek nie działa.

@Lisek konsola wywala błąd:

SCRIPT5007: Nie można pobrać właściwości „visibleUnreadCount” dla niezdefiniowanego lub pustego odwołania
plugin-third-party-5f17bcc4f33c5e6b8812b4f5e81608184b4ba8f8f0de8e9e16664ad17776baca.js (1,5384)

Czy gdzieś jest przycisk “oznacz wszystko jako przeczytane”? Wcześniej mogłem szybko oznaczyć nieprzeczytane wątki, teraz straszenie ( :jack_o_lantern: ) tego brakuje.

Ja klikam “Nowe” lub “Nieprzeczytane”, a następnie “Wyczyść” i “po ptokach” :slight_smile:

2 polubienia

Co do tego IE11, problemem jest wtyczka Babble do obsługi czatu. Bez niej wszystko chodzi OK, z tą wtyczną kompatybilność z IE11 siada. Staramy się usunąć ten problem samodzielnie, zgłosiliśmy go też autorowi wtyczki.

Własnie zalogowałem się na “nowym forum” i powiem tak. Klapa na całego:

Próbowałeś otworzyć stronę z rangami, które na prośbę użytkowników zostały wyłączone.

Hmm…
No fajnie… tylko po co w takim razie wyświetlają mi się powiadomienia do funkcji które zostały wyłączone? Tak tylko mówię, bo na “nowe forum” zaglądam pierwszy raz. Pierwsze co zauważam, to jakieś “powiadomienia” - klikam w nie i bum “404” :smiley: :smiley:

Powiadomienia pewnie dostałeś, jak jeszcze rangi były włączone. Teraz już nie będą przychodzić

Brak możliwości usuwania wiadomości (PW), które są wysyłane do innych użytkowników, można je tylko zarchiwizować… nowa wersja nie przypadła mi do gustu…

Zacząłem pisać odpowiedź w wątku, zwinąłem panel odpowiedzi by móc wygodnie przejrzeć kolejne posty, rozwinąłem go ponownie - i wcięło treść.

Wydaje mi się, że wcześniej treść była w takiej sytuacji trzymana. I to było lepsze rozwiązanie.

Jest szansa na to że otrzymam odpowiedź na to zgłoszenie? Wiem że problem występuje nie tylko u mnie.

Poprawione, teraz uprawnienia wyglądają tak:

Czyli zwykli użytkownicy nie mogą już tam nic napisać, tak jak było to wcześniej, ale widoczne to było dopiero po akceptacji moderatora?