Nowe forum Discourse (2017) - błędy, propozycje, sugestie

“Sie” chcesz, tylko nie narzekaj na reklamy…

Znalazłem taką dziwność:

Po najechaniu myszką na dowolny link w postach wyświetla takie dziwne info w dymkach.

Adblocka mam tylko tam gdzie mam limitowany internet, w tym przypadku Lte w Plusie.
Bez Adblocka to można na takich 3GB jedynie tydzionek pohulać a z ABP styka transferu na miesiąc.
No niestety, taki żywot.

Dzisiaj niemożliwe jest przypisanie emoty do postu - wyszarza się okno jak do wyboru emoty, ale samo menu się nie pojawia. Czy zmieniło się coś w silniku forum? Wcześniej miałem taki problem na Windowsie, teraz również na Linuksie. Problem nie jest spowodowany blockerami, bo te mam wyłączone.

@anon741072
Mi znowu na mobilnej UCBrowser przedwczoraj forum działało, a od wczoraj nie można przeskoczyć do ostatniego posta, bo suwak się nie pojawia po kliknięciu tego licznika “xyz/xyz” postów.

Na mobilnej wersji nie ma również możliwości przejścia do strony głównej portalu. Trochę mi tego brakuje.

Na mobilnym Edge nie można przeskoczyć do innej części wątku (kiedyś można było za pomocą takiego niebieskiego przycisku z ilością postów). Teraz on po prostu znika, a wątek trzeba (długi w nieskończoność) scrollować.

To jest cały czas TODO, przyznam że zapomniałem o tym ;(
Dorobimy zaraz po ColdZlocie.

A może ktoś mi powiedzieć jak działa odpowiedź poprzez e-mail? W mailu jest coś na wzór “Zbadaj temat lub odpisz na wiadomość, aby odpowiedzieć”. Nie sprawdzałem tego, ale z ciekawości - działa ta opcja?

Powinno działać tak, że odpisujesz na maila i Twoja odpowiedź trafia tutaj na forum (z niewielkim opóźnieniem, bo Discourse sprawdza skrzynkę co kilka minut).

Działa. Przykładowo - gdy ktoś zacytuje moją odpowiedź lub wywoła moją nazwę na skrzynkę otrzymuję wiadomość na którą wystarczy że odpowiem a na forum pojawi się post w odpowiednim temacie.

Testowa odpowiedź na ten wątek przez maila. Ciekawe, czy się pojawi? :relaxed:

Tomek

Od: arlid automat@dobreprogramy.pl
Odpowiedź do: dobreprogramy - forum discourse@dobreprogramy.pl
Do: Tomek Bryja tomek@dobreprogramy.pl
Temat: [dobreprogramy - forum] [Społeczność/O forum] Nowe forum Discourse (2017) - błędy, propozycje, sugestie

[https://forum.dobreprogramy.pl/user_avatar/forum.dobreprogramy.pl/arlid/45/23328_1.png]

arlidhttps://forum.dobreprogramy.pl/users/arlid Uczestnik HotZlotu
21 Marzec

A może ktoś mi powiedzieć jak działa odpowiedź poprzez e-mail? W mailu jest coś na wzór „Zbadaj temat lub odpisz na wiadomość, aby odpowiedzieć”. Nie sprawdzałem tego, ale z ciekawości - działa ta opcja?

Hej,

Pojawić się pojawiła, ale chyba razem z treścią oryginalnego maila. Czyli trzeba odpowiadać bez poprzedniej treści. :slight_smile:

Pozdrawiam,
Dimatheus

Rozwijanie odpowiedzi też jest bez sensu zrobione.
Dubluje na ekranie odpowiedzi, jakie zostały udzielone.

Dobrze wiedzieć, bo szczerze to dopiero zwróciłem na to uwagę. jak zauważył Dimatheus trzeba odpowiadać bez cytowania treści, jednak to i tak dobra i szybka opcja. A swoją drogą mała uwaga (nie wiem na ile spowodowana wersją webowa przeglądarki). W długich tematach (takich jak ten), aby nie odpowiadać konkretnemu użytkownikowi, lecz odpowiedzieć “ogólnie” trzeba przejechać na dół strony i ja scrollować, co jest żmudne i trwa troszkę. Czy da się umieścić na mobilnej wersji jakiś przycisk do odpowiadania powiedzmy na górze tematu?

2 polubienia

Kolejna rzecz…
Jak jest z “archeologią” na forum? Odkopywanie starych wątków jest mile widziane, czy nie bardzo?
A może by tak dać jakieś auto-zamykanie starych/nieaktywnych tematów? Czy też wątków bez odpowiedzi po jakimś tam czasie?

Kolejny babol widoczny dość często pod różnymi wątkami.

Archeologia jest teraz mile widziana niezależnie od tego czy ktoś dopisze merytoryczny post czy nic nie wnoszący. Ot taka nowa tradycja.

Masakra.
I szczerze powiedziawszy, nie wiem co dalej napisać?
Bo musiałabym zacząć kląć jak szewc(owa).