Nowe forum Discourse (2017) - błędy, propozycje, sugestie

u mnie działa tylko o wiadomości, cytowaniu i odpowiedzi… nic innego nie dostaję.

Pytanie - wałkowanie setki tematów, Zaczynanie dyskusji nagle “Dobra, idę do ZOO z małpami pogadać. Szybciej się dogadam”.
Albo w temacie “Pomocy” taki tekst “A nie lepiej zamiast się bronić to wrzucić sobie w sieć domową jakiegoś złomka na XPku którego nafaszeruje się paczkami z niespodziankami?
Można z netów pobrać paczki z trojanami, wirusami i innymi gadami i wtedy z kumplem się zabawić.
Ułatwić mu dostęp do maksimum by mógł sobie wejść i “ssać” z dysku co by chciał a wtedy w paczkach typu FOTKI_MOJEJ_OLI.exe które z pewnością zaciekawią napchać szmelcu ile się da”.

Zaiste, małpi cyrk, a tu przychodzą ludzie i płaczą. Moderatorzy nie widzą stodoły, tylko nieszczęście stało się snopkowi, bo chciał być derwiszem chochołem.

Gdy silna ochrona trolli - można trafić na beton.

3 polubienia

Czy reklamy na forum, jak ta dzisiejsza to nowa tradycja? Jeżeli tak, to poproszę o dodanie skórek, tak jak na portalu, gdzie takie cuda można spokojnie wyłączyć.

Edit:


Nic dodać nic ująć.

Hej,

Właśnie to samo chciałem napisać. Odświeżam stronę forum, a tutaj skórka reklamowa. Dobrze, że przynajmniej video nie włącza się automatycznie. Czego oczywiście nie można powiedzieć o skórce na portalu. @tomekb - ponoć materiały video miały mieć usunięty autostart. Dlaczego więc jest inaczej?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Słabo widoczne przyciski:

Ma ktoś pomysł jak zablokować te reklamowe tło sprytnie zakodowane w base64?
Pięknie forum dzięki niemu zwolniło.

Podsumowanie profilu wygląda jeszcze lepiej.

Zwolniło? To zbyt łagodne określenie; forum stało się mułowate do kwadratu! Przewijam rolką myszy i widzę jak poklatkowo pojawiają się kolejne linie ekranu… :rage:

1 polubienie

Właśnie “nieinwazyjna reklama” na DP stała się kolejnym mitem, well done. żal.ru

Zawsze wspieram podobne akcje i ich bronię na głównej, ale tu na forum zrobiliście wizualny burdel…

1 polubienie

Ja tam, żadnej reklamy nie widzę :stuck_out_tongue:

Hej,

Muł to mało powiedziane. Aż normalnie układ chłodzenia słyszę w moim lapku - a to nie łatwe zadanie.

Pozdrawiam,
Dimatheus

to podziel się filtrem do blockera :wink:

Trochę szok, ale mój stary sprzęt prawie nie odczuwa obciążenia, czyli ledwie zauważa to tło forum. Pewnie kiedyś lepsze komputery robili…
Najwyżej podczas ładowania podskakuje RAM ok 50MB, potem wraca na swoje 260MB w firefoxie.
Co mnie zaciekawia?, A to:
kod tła forum DP.pdf (241,4 KB)
Czyli 26 stron kodu obrazka tła i reklamy…

Ale się ktoś napracował. :stuck_out_tongue:

lekkie przegięcie, ten kod w base64 po wejściu w edytor stylów w FF potrafi go zamrozić tak ze trzeba ubić proces i to na lapku z i5 i 8GB RAM

Ach, gdzież ten wygląd :wink:

Będzie możliwość zmiany skórek i tym samym wyłączenia karnacji reklamowej. Trudno mi jeszcze powiedzieć kiedy, ale będzie. Robi się do tego odpowiedni plugin :wink:

Póki co można tak:

https://forum.dobreprogramy.pl/?preview-style=aa5ccf33-16c6-4f7a-aea9-d18a72b0763e

Pytaj @Krogulec czemu uzgodnił tak z klientem :wink:

Reklama wideo ma włączony capping, nie powinna być uciążliwa. Jeśli ktoś chce zrezygnować z karnacji reklamowej, podesłałem link w innym wątku. Linki do wyboru karnacji będą wyeksponowane dzięki pluginowi, nad którym pracujemy.

Niech mi “władza” wybaczy szczerość ale … coś mi tu elektrodą zalatuje!
Tam też jest nowa karnacja (ta biała rodem Windows10) i jest też możliwość wyboru starej wersji po zalogowaniu z tego co wiem no chyba że usunęli (dawno nie byłem). I teraz w tym rzecz że praktycznie każdy od razu po zalogowaniu przechodził na stare PHP. Więc gdzie tu sens i logika montowania innych karnacji jeśli z tego typu miejsc korzystają praktycznie tylko “tubylcy” i na bank będą siedzieć na “starych śmieciach” ?

Rozumiem też doskonale to że te NC+ to $$$€€€ dla portalu i raczej już nie zniknie lecz dla świętego spokoju powinno być trochę mniej linków w tej reklamie i przede wszystkim powinny być jakoś oznaczane (widoczne) a nie że przez przypadek klikniesz gdzieś w margines i już jedziesz do NC+ oglądać co starego w nowej cenie wciskają …

Kolejna sprawa jest taka że strona forum robi się ciężka bo jest pod nią szablon z grafiką.
po co to?


jeśli po sekundzie zostanie zasłonięte treścią forum???

U Ciebie jest ciężki adblock w FF… Wyrzuciłbym go.
Piorunem dostosowali ublocka origina. Wystarczy ustawić mu zewnętrzne filtry, czyli easy list i polskie filtry, oraz polskie filtry uzupełnienie, zaktualizować filtry i już jest widoczne tylko czarne tło i białe forum pod paskiem przycisków.

Dlaczego Adblock ma być ciężki? Nic dziwnego się u mnie z nim nie dzieje. Cache przeglądarki mam w RAM. Wszystko ładnie hula.