Nowe forum Discourse (2017) - błędy, propozycje, sugestie

Hej,

U mnie działa, ale błędnie działające przypadki to być może posty z IPB, gdzie używano znacznika spoiler.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Dlaczego istnieje możliwość “nabicia” sobie statystyk za polubienia czy rozwiązane tematy dzięki prywatnym wiadomościom? :laughing:
edit.
Dodam coś jeszcze śmieszniejszego. Mogę wysyłać wiadomości prywatne do samego siebie i oznaczać jako rozwiązania tematu, a statystyka w profilu mi rośnie :laughing:
W godzinę zrobię się ekspertem z pierdyliardem rozwiązanych tematów :smiley:
Porażka! :confounded:

2 polubienia

dane techniczne można by ukryć i zostawić samą ikonę kopertki, albo dodać zamiast nich coś typu jak „wysłane z Tapatalk” jako ‘stopka’ posta.

Jakby to jeszcze oskryptować to specjalista pełną gębą :joy:

Nie da się wreszcie “zrobić”, aby na forum otrzymywać powiadomienie o odpowiedzi na swój komentarz na portalu…a może jest już takie triko, a Ja nie umiem ? :slight_smile:

Pewnie jeszcze nie ma, bo dość rozdzieliło się to.

W jakich okolicznościach to się wyświetla?

Zapewne @Radek68 najpierw wykonał jakaś akcje wynikającą z bycia moderatorem a dopiero później kliknął “potwierdź flagę” (miałem tak nie raz…)
Zgadłem? @Radek68

Było inaczej, choć Twój trop (@darek719) nie jest zły.
Była flaga, sprawdzam czego dotyczy, widzę - zasadna. Potwierdzam i… to jest efekt.

A wynika to z tego, że tą samą flagą zajmuje się jeszcze ktoś inny, kto potwierdził ją kilka sekund wcześniej.
Stąd tez była moja propozycja/pytanie, czy tu nie można wprowadzić informacji (jaka była na poprzednim forum), że zgłoszenie jest w trakcie przeglądu. Znacznie ułatwiłoby to pracę.

1 polubienie

Nie wiem czy było zgłaszane ale spoilery, nie chcą chować się czasem i są jakby otwarte. Najprawdopodobniej to jakoś nowe linie powodują (a właściwie ich brak).

Ciężko dodać działający przykład. Opisowo to powiem tak że trzeba odzielić z góry i z dołu najlepiej 2 enterami lub poziomymi liniami.

Szerokość pola, czy wielkość czcionek?
Przy powiększeniu strony forum 110%, a minimalny rozmiar czcionek w Firefoxie 133% i nawet wpół ślepy widzi:

Co się dzieje z interpunkcją przy pisaniu postów?
W lewym polu tekstowym daję pauzę, spację i zaczynam tekst. W prawym pojawia się czarna kropa.

W czacie dokładnie dałem pauzę, spację, napisałem zdanie i enter. Wyrzuciło w kosmos pauzę.

  • Co się dzieje?
    Przy pisaniu w tym temacie nie zrobiło tak… Ale na czacie zostało - amba wcina pauzę, gdy zaczyna się zdanie…
    W dziale sieci komputerowe odpowiadam i znowu kropa zamiast pauzy.

Ten edytor jest strasznie skopany, już nieraz sam formatował mi tekst tak jak on chciał, a nie tak jak ja chcę. Dodaje numerki, kropki i co tam jeszcze przychodzi mu do głowy.

Tu np. numeruje jak mu wygodniej:

Widać z automatu traktuje to jako część listy, gdy nie znajduje pkt 1., to robi go sobie z dowolnego innego wiersza co się zaczyna cyfrą/liczbą + kropką + spacją.
Teoretycznie lepiej nie robić enterów i w przypadku grafik dać np. 5 px marginesu - minus szare tło posta.

Jeśli dasz rzeczywiście pauzę, a nie dywiz, to nie zamienia jej na kropkę. Przykład:

– Jakiś tekst – powiedział ktośtam.

Pokazałeś myślnik, półpauzę. Ale u mnie nie ma klawiatury numerycznej, tylko klawisz z - i _ a to oznacza dywiz, albo krótka pauza.
— Jakiś tekst i o co biega?
Tu w temacie teraz błąd nie występuje z kropą.
Na czacie znika ten krotki myślnik ze spacją na początku zdania.

Próbowałeś w ten sposób wpisać?
- Dalszy tekst

Jak nie chcesz, żeby formatowało to rozpocznij pisanie od ` (razy 2)

1 polubienie

a może by tak ustawić “działy” w kategoriach alfabetycznie?
dlaczego "bezpieczeństwo jest dopiero 4 w swojej kategorii? a w giełdzie zamienię/kupię/sprzedam - za każdym razem inaczej…
@tomekb @Lisek