Nowe forum Discourse (2017) - błędy, propozycje, sugestie

Słuchajcie, a da się coś z powiadomieniami zrobić?
Przychodzą mi czasami kilka dni po fakcie…
Chodzi o powiadomienia o nowych odpowiedziach w wątkach w których brałem udział.
Czasem przychodzą, czasem nie a czasami po kilku dniach przychodzi mail informujący o nowej odpowiedzi, zaglądam a tam to co już kilka dni temu czytałem…

Kiedy zostanie naprawiony bug z brakiem możliwości wyboru skórki z rozwijanego menu?
A jeżeli nie ma w planach naprawy tego, to może usunąć to coś z tego menu? Po co ma tam niepotrzebnie zabierać miejsce?

2 polubienia

A okno czatu dalej zamyka się w momencie, gdy chce wybrać emotkę, ze strony nr. 2.

bo dla twórcy pluginu to pewnie nie numer 1. w błędach i raczej czeka aż ktoś zrobi pull request z poprawką.

Po czy za?

Takich błędów jest tu na pęczki, ten też widziałem, gdy usuwałem ten temat z kategorii “Sprawdzone porady”.
Błędy językowe, błędy w działaniu całego forum, etc., już nawet nie chce mi się wszystkiego zgłaszać… bo i komu.

Przed chwilą kliknąłem “utwórz prywatną wiadomość” a forum, bez pytania do kogo, o czym itp. od razu przeniosło… cały wątek z forum do mojej PW.
Po prostu… bez komentarza.
Potem, gdy kliknąłem “upublicznij temat” to również bez pytania gdzie przeniosło cały wątek do działu “dla specjalistów” [bez kategorii] (dlaczego tam??), a teraz nie umożliwia przeniesienia tego gdzie indziej, czyli tam, gdzie ja bym chciał.
Ech…

Hej,

@Radek68 - To po prostu nowoczesny skrypt - wszystko robi za Ciebie. A że nie tak, jakbyś chciał, to inna sprawa. :stuck_out_tongue:

Mnie w tej chwili chyba najbardziej przeszkadza to, że nie ma miejsca, w którym mógłbym zobaczyć wszystkie tematy, w których pisałem, żeby skontrolować, czy na wszystkie odpisałem. Muszę polegać na powiadomieniach, a te działają, jak im się podoba, niestety…

Pozdrawiam,
Dimatheus

@Dimatheus a w profilu > podsumowanie > napisane posty ? (wiem… mało to wygodne…)

A o co chodzi z automatycznym zamykaniem i śmietnikowaniem tematów?

https://forum.dobreprogramy.pl/t/nero-burning-rom/519635?source_topic_id=520496

Nie wiem czy dokładnie o to Ci chodzi, ale powinieneś mieć w swoim profilu zakładkę “Aktywność”, tam widać gdzie i co się pisało.

Hej,

@darek719 - No właśnie nie do końca o to. Na PHPBB i IPB była możliwość wyświetlenia tematów, w których się uczestniczyło. Były odpowiednio oznaczone, gdy pojawiała się w nich nowa odpowiedź. Tutaj trzeba chodzić po działach, żeby takie znaleźć. Ale rozumiem, że po prostu forum nastawione jest na klikanie, co daje oczywiście więcej odsłon.

@Radek68 - Ale wiesz, w tematach są tylko te tematy, które sam założyłem, a nie te, w których coś pisałem.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Rety! Nasi i Obcy chycili się łapczywie za model biznesowy forum. Zapytali owszem, ale stworzyli środowisko trudne, ciężkie i wszyscy mieli tyle do gadania, co nic.
Kto chciał, żeby forum funkcjonowało jako tako sprawnie, ten proponował mybb code. Discourse spadł na głowy jak kościelne cegłówki. No cud się zdarzył. :wink:

4 polubienia

Ale dzisiaj w nocy loteria, czyli błąd wczytywania forum:


Górna belka i przyciski na niej działają, nawet czat. Cudów ciąg dalszy.

1 polubienie

Hej,

Czy w końcu będzie ściągnięte ograniczenie, które krzyczy, gdy założony temat ma taki sam tytuł jak jakiś historyczny? Czasami nie da się zatytułować wątku inaczej.

Pozdrawiam,
Dimatheus

2 polubienia

Jak widzisz, nikt nawet nie raczy odpowiadać na zgłoszenia błędów.
Ten silnik to albo jedna wielka proteza, albo nie ma tutaj nikogo, kto potrafiłby to skonfigurować tak, żeby poprawnie działało.

Zdjąłem to ograniczenie, chociaż ma (miało) ono też swój sens…

Hej,

@tomekb - Dzięki. Nie wiem tylko, jaki Ty w nim widzisz sens. No chyba, że boisz się, że ludzie na potęgę będą zakładać wątki o nazwie “Pomocy” lub “Problem”. Ja w zeszłym tygodniu pisząc w jednym temacie zauważyłem literówkę w tytule wątku. Pojawiło się pole umożliwiające edycję - no i wyszło na to, że literówka była zrobiona celowo, bo nie można było dodać wątku o takiej samej nazwie jak istniejący.

Myślę, że ewentualnie można założyć ograniczenie co do minimalnej ilości znaków, które powinien zawierać tytuł wątku. Wtedy można będzie uniknąć wątków o tytule złożonym z jednego czy dwóch słów.

Pozdrawiam,
Dimatheus

2 polubienia

Nie znalazłem lepszego tematu, więc napisze tu.
Czy moglibyście zadbać o to, aby przy wylogowywaniu z forum, automatycznie wylogowywało ze strony głównej (newsy)?
Jest to trochę irytujące :slight_smile:

2 polubienia

To też nie jest dobre, w działach dla specjalistów czasami wystarczy dać dwa słowa i to jeszcze mogą to być skrótowe nazwy jakiejś technologi i tytuł wątki jest zrozumiały dla każdego kto się na tym zna, dla reszty wątek i tak nie będzie interesujący.

1 polubienie

Natrafiłem na szybkie forum discourse https://discuss.atom.io/categories
Ale - to Discourse 1.9.0.beta2
Aż mnie korciło założyć konto, żeby posprawdzać, czy nie ma tam błędów… Przedostatnia aktualizacja u Nas była na dzień dziecka i… sypnęło błędami.