Nowe forum Discourse (2017) - błędy, propozycje, sugestie

To nie jest niestety takie proste technicznie, tym bardziej że robimy (sorry, ponoć kończymy ;)) nowe blogi…

2 Kliknięcia ze strony głównej, 1 z linku podpiętego u mnie w ulubionych.

To go usuńcie ze strony i przenieście całą zawartość na forum. Nie mam nic przeciwko - pod warunkiem że coś tam będzie robione.

Znów te same głodne kawałki. Jak nie ma konkretów to po co pisać? :smiley:

Po co “gupę”? Wystarczy ankieta i dostęp dla każdego, kto chciałby jednym zdaniem dopisać rewelację, że zauważył błąd.
A że poczytność tematów o problemach jest bardzo duża, czyli przykładowo Tutaj jest tysiące wejść i tych na razie 766 postów tylko świadczy o ruchu na forum, co ostatecznie daje się przeliczyć. Potrzebny temat - nie trzeba psuć.

Hej,

Ale to znów wygląda jak odwrót i ucieczka. I co - znów będzie się na nowo wpisywać bugi w temacie, a za 6 miesięcy stwierdzi się, że to nieczytelne i może wymyśli się jakieś inne rozwiązanie? To jak nalewanie wody do butelki i odstawianie jej na później. Trochę taka drwina z użytkowników, bo zgłaszali, pisali, a Wy to teraz wylewacie do ścieków…

A może po prostu założyć w dziale Społeczność nową grupę - zgłoszenia błędów - i tam w osobnych tematach zgłaszać błędy? Jeden temat = jeden błąd. Może dzięki temu łatwiej będzie tym zarządzać podobnie jak w przypadku zgłoszeń nowych programów? Będzie można odpisywać i zaznaczać statusy, czy problem rozwiązano.

Pozdrawiam,
Dimatheus

@Dimatheus, więcej wiary w ludzi. Skoro ktoś wpadł na pomysł przeniesienia tego w inne miejsce, to pewnie już zgłoszone błędy w tym temacie sam tam przeniesie. Ja nie będę drugi raz zgłaszał tego samego.
Poprosiłbym jeszcze o przeniesienie zgłoszeń z porzuconego arkusza Google.

Hej,

@Areh - Oj, Twoja wiara jest ogromna. Mogłaby spokojnie przenosić góry! Chciałbym tak bardzo wierzyć, ale dla mnie to trochę jednak łatwowierność.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Już jest panowie. Modły wysłuchane.

Hej,

Cudownie - świetna wiadomość w ten chłodny, deszczowy dzień. :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam,
Dimatheus

Ale co jest? Bo zgłoszeń z tego tematu tam nie widzę.

Zgłoszenia z tego tamatu trzeba będzie po kolei przenosić, przy okazji się to usystematyzuje i wyczyści. Nie bardzo widzę tylko możliwość przeniesienia/wydzielenia konkretnego postu do osobnego wątku, chyba że czegoś nie widzę?

Tak właśnie zrobiłem. Wydaje sie, że to rozwiązanie jest na tyle proste, że ma szanse powodzenia.

Mi też się nie podoba, że jest bałagan i mnóstwo miejsc, z których nic nie wynika - mamy bugrackera, watki na forum, arkusz w excelu, a teraz osobna grupe. Trzeba jednak poszukiwac rozwiazania, ktore sie sprawdzi. Przerabialismy to w redakcji z roznymi narzedziami do wspolpracy, korzystalismy z sharepointow, google docsow, trello, freedcampow etc i wiekszosc sie nie sprawdzala, az w koncu okazalo ze sprawdzil sie slack :slight_smile: Moze z tym bedzie podobnie.

2 polubienia

Problem z błędami 500 wygląda na to, że udało się rozwiązać:

@tomekb
Nie wiem czy to błąd, czy ma tak być, ale po oflagowaniu postu otrzymuję taki oto komunikat:

Ponadto w danym wątku nie pojawia się informacja, że post/temat został oflagowany, a w przeszłości taka informacja widniała.

EDIT:
Teraz jest już info o oflagowaniu, natomiast nie wiem co oznacza ten błąd.

być może próbował otworzyć się panel moderacji flagi dla moderatora i zwrócił błąd.

To chyba nie za dobrze, co nie? :slight_smile:

Częściowo tak (dobrze że to blokuje się przynajmniej na poziomie zapytania do serwera a nie sam javascript).

Miałem na myśli fakt, że w ogóle takie wywołanie ma miejsce :wink:
W przeszłości pojawiała się informacja, że przyjęto albo coś podobnego (nie pamiętam, nie zgłaszałem za wielu spraw).

Kiedy zaczniecie to robić? Bo minęło 5 dni, a do tej pory nic w tym temacie nie zostało zrobione.

Ciągle wierzę (choć moja wiara jest coraz słabsza).

1 polubienie

@tomekb i znalazłem nowy bug, jak klikam na reakcje na post to mi podświetla te posty po nim xD
Tak jest po kliknięciu w reakcje na twój post

@tomekb Może warto już zamknąć ten temat, żeby się bałagan nie robił? Zgłaszanie błędów w nowej grupie chyba dobrze się sprawdza :wink:

2 polubienia