Nowe forum Discourse (2017) - błędy, propozycje, sugestie

Abstrahując od błędów i niedoróbek, @tomekb czy w przyszłości planujecie udostępnienie funkcjonalności odpowiedzi w temacie za pomocą maila: Set up reply via email support

No cóż, tak bywa. W wolnej chwili postaram się poprawić moje poradniki.

Ale to jest coś, co powinno zostać naprawione. Globalnie.

Naprawiając swoje poradniki własnoręcznie niejako dajesz przyzwolenie na nienaprawianie tych błędów przez administrację forum.

1 polubienie

Propozycja.

Skoro na nowym forum usunięte przez autora posty nie znikają natychmiast permanentnie, tylko mają 24-godzinną karencję, podczas której zareagować może moderator, to może dać możliwość przywracania usuniętych przez siebie postów?

Czasem się zdarza, że usunie się swój post przez przypadek.

Przy okazji, znowu : ) (bez spacji) w shoutboksie zamieniane jest na emotę :smile:, a nie :slight_smile:.

Ej, ale dlaczego? Skoro moderator ma do takiego usuniętego posta dostęp, to czemu ja mam nie móc go przywrócić po usunięciu go przez przypadek?

Użytkownik nie ma uprawnień moderatora :slight_smile:

Planujemy i właśnie to zrobiliśmy :slight_smile: Powinno chodzić, możesz przetestować. Daj znać, gdyby był problem, będziemy dalej grzebać.

1 polubienie

W lutym będzie aktualizacja Discourse, która pozwoli dodać wiele róznych skinów i każdy użytkownik będzie mógł wybrać sobie to, co mu najbardziej odpowiada. Dodamy skiny z ciemnym tłem, z wyróżnionymi postami i skin w stylu googlowego material design.

2 polubienia

Dziś cały dzień dostaję jakieś stare ppwiadomienia o odpowiedziach w tematach.

Prawie bez opóźnienia u mnie, czyli jest lepiej.

To już powinno się skończyć i powiadomienia powinny przychodzić już tylko do tego co faktycznie trzeba i wtedy kiedy faktycznie trzeba, a nie dzień później :wink:

1 polubienie

Ogłaszam oficjalnie, że niechlubna tradycja PKP na forum jest reliktem minionej epoki :smiley:

1 polubienie

Teraz pociągi przyjeżdżają przed czasem :stuck_out_tongue:

Z chęcią przetestuję tylko poproszę o instrukcję na PW, za nic nie mogę skorzajrzyć jak i na jaki mail kierować odpowiedź by pojawiła sie ona w temacie.

Ale ja nie każę dawać użytkownikowi uprawnienia moderatora. Mówię raczej o uczynieniu możliwości cofania usunięcia własnego posta uprawnieniem nie moderatora, a zwykłego użytkownika :slight_smile:

W dziale “Sprawdzone porady” nie mam możliwości założenia nowego tematu, ani też odpowiedzi w jakimkolwiek już istniejącym.

Muszę stwierdzić, że grono testerów przez ten cały czas mocno sobie bimbało:P Proponuję obniżyć im uprawnienia za oddanie zbugowanego forum :stuck_out_tongue_winking_eye:

Zerknij do arkusza ze zgłoszeniami błędów, zobacz ile było zgłoszonych i ile z nich naprawionych przez finalną migracją.

3 polubienia

I znów mamy sytuację, gdy stare linki (do tego co było w IPB) na nowym forum nie działają.
Gdzieś w sieci linkowany jest temat “Naprawa mbr w Win 7”.
https://forum.dobreprogramy.pl/naprawa-mbr-w-win-7-298930t.html

Natomiast teraz działa tylko nowy Naprawa MBR w Win 7
poprzedni daje dobrze znany tekst:
Ups! Ta strona nie istnieje lub jest prywatna.