Nowe forum Discourse (2017) - błędy, propozycje, sugestie

Właśnie ma sens! Skoro teraz odbija nam się cały czas bokiem spaprana poprzednia migracja, to sprawmy przynajmniej, by nie powtórzyło się to przy następnej.

1 polubienie

Z pięć tysięcy postów z forum - przepadło (licznik). Tylko marne ponad półtora tysiąca zostało na liczniku portalu. Dobrze, że starego medalu nie odpięli za 500+. Kilkaset polubień, to jakoś było za dużo serdeczności. Trochę mdli. Serduszka powinny zniknąć po św Walentym. Tego nie żałuję. Mogły być olejki, czy szacun
Teraz trzeci dzień i poczułem się nowy, choć dość wygodnie poruszam się miedzy tematami.

3 polubienia

Klikając na tytuł wątku (i przenosząc się na jego początek) przez krótką chwilę główne menu i tytuł wątka się nakładają. Taki mały szczególik ale boli.

1 polubienie

Jo. Forum wlazł na newsy. Wiśnia.

1 polubienie

1 polubienie

Wydzielono 4 posty tworząc nowy wątek: Dostęp do śmietnika dla niezalogowanych

Fakt, - zanim załaduje się,to na chwilę nałożą się napisy, ale pobawiłem się skalowaniem - domyślny poziom zooma i wielkość zoom tekstu.

Ciut to za małe dla mnie, ale da się używać.

1 polubienie

Może ktoś utracił i mu tęskno? Ja mam swój osprzęt to mnie niepotrzebne.

3 polubienia

Dziękuję, ale polubiłem swoją rangę emeryta :stuck_out_tongue: Nie masz wyjścia w takim razie, kosz musi być widoczny globalnie, ewentualnie jak pisałem na Msg, omów likwidację tego działu z połączeniem automatycznego wysyłania PW przy ukrywaniu postów.

Kosz już działa jak należy, widoczny dla nas, niewidoczny z zewnątrz.

@anon96572732 ale @Semtex ma problem z dostępem… :frowning:

Działa jak powinno obecnie.

1 polubienie

A już miałem napisać, że taki los emeryta :smile:
Edit:
@FadeMind galeria podczas migracji rozsypała się w najlepsze, nie wiem czy to tylko kwestia linków czy może coś większego, przykład:


1 polubienie

No, mój poradnik migracja strzeliła :frowning:

Jak to ładnie wygląda? Zmniejszyłem zoom obrazków do 50%

W moim poradniku to są akurat odnośniki do potów w temacie, więc myślę, że tu by się przydały bardziej indeksy. Odpałby problem przy jakiejkolwiek migracji.

Uprawnienia do kosza zostały zaktualizowane.

Łapki w górę powinny być.

1 polubienie

Nie ma to znaczenia. Nie raz jest tak, że gdzieś na jakimś forum podaję komuś link do konkretnego posta na innym forum. Te linki powinny pozostać aktywne po migracji. Potem jest tak, że przeglądam jakieś stare wątki na forach, jestem czegoś ciekawy, a tu guzik, link nie działa. Mimo, że forum jest nadal aktywne.

Co do widoku wątku, dobrze to jest zrobione na forum Manjaro: https://forum.manjaro.org/t/chrome-chromium-and-html5-video-lags-low-fps/2257/4

Poszczególne posty mają swoje tła - i na DP też tak powinno być.

Jeśli chodzi o widok strony głównej - to co jest na forum Manjaro też lepiej mi odpowiada (z tym, że kolumna z najnowszymi postami jest dobrym rozwiązaniem i z tego absolutnie bym nie rezygnował), ale może to kwestia przyzwyczajenia. W sumie sporo nam się tych kategorii zrobiło i strona główna była trochę zbyt “rozrośnięta”.

Poza tym na forum Manjaro posty są nieco szersze - na DP też tak mogłoby być, bez sensu jest marnować miejsce na ekranie.

1 polubienie