Nowe forum IPBoard - pomysły, propozycje i życzenia

a będą jakieś ciemne skórki do wyboru ? :slight_smile:

 

@lordjahu “Pytanko do Adminów Portalu -  jaki ma być cel - najeżdżając właśnie na Avka osoby - pokazywania co aktualnie przegląda. To nie jest naruszanie już za bardzo prywatności ?? Może się czepiam szczegółów ale chciałbym wiedzieć co twórcy mięli tutaj na myśli :)”

 

na poprzednim forum ta informacja była widoczna pod linkiem “Kto przegląda forum” a teraz jest w trochę innej formie więc nie wiem w czym problem :wink:

Nowe forum o wiele lepsze od starego “ale” :), niektóre napisy są zbyt jasne (sama skórka też mogłaby być odrobinę ciemniejsza).

  1. Proszę, aby rok wszędzie był wyświetlany w pełnej postaci (np. 2013 ) a nie tylko dwie cyfry (np. 13 ), czyli, aby data wyglądała tak 14.12.2013 , a nie tak 14.12.13 , bo prowadzi to do nieporozumień.

 

  1. Gdzie można wyłączyć ten edytor wizualny? Mam nadzieję, że można…

Myślałem, że punkt 2 jest już załatwiony, bo niby znalazłem tę ikonkę i niby go wyłączyłem, ale nadal to nie to.

 

 

 

 

Popieram w całej rozciągłości!

 

 

Też trochę tak uważam.

Shoutbox mógłby się wyświetlać wszędzie, tj. w dowolnym dziale, który się przegląda, wówczas nie ma konieczności przełączania się w kartach. Takie rozwiązanie widziałem na pewnym forum, czy to strona główna czy dowolny dział forum, SB zawsze w tym samym miejscu.

Popieram kolegę. A jak nie na całym forum, to przynajmniej na głównej, jak to było przez pierwsze kilka godzin działania nowego forum.

Też chciałbym mieć opcję “czystego tekstu” nie cierpię jak mi się grafiki wklejają w edytor.

Możesz niby włączyć TryBBCode “symbol pstryczka” w lewym górnym edytora ale to nie jest to samo :wink:

Mam jedno życzenie, aby przyciemnić przycisk, prowadzący do góry strony. (Chyba jako pierwszy go znalazłem :P)

5554894000_1385758026_thumb.jpg - to jest w stanie :hover, ale w noramlnym, prawie biały i tym samym niewidoczny 

Zapewne da się to zrobić, bo na innym forum opartym na IPB wyświetla się BBCode zamiast obrazków.

Dokładnie, w wątku o błedach dałem też zgłoszenie o “mądrzejszym inaczej” edytorze, który na siłę wciska po kilka “[/­qu­ote­]”

Swoją drogą po co takie utrudnienie; albo edytor wizualny, albo niby tylko sam BBCode, bez ułatwień typu przyciski, ale jednak ze swoimi 3 groszami co do składni?

Czy można dać edytor ze wszystkimi przyciskami aktywnymi i edycją “czystego tekstu”? Tak jak mam na innym forum (podgląd edycji posta w załączniku)?

post-36834-0-23045900-1385759257_thumb.g

Dokładnie, w wątku o błedach dałem też zgłoszenie o “mądrzejszym inaczej” edytorze, który na siłę wciska po kilka “[/­qu­ote­]”

Swoją drogą po co takie utrudnienie; albo edytor wizualny, albo niby tylko sam BBCode, bez ułatwień typu przyciski, ale jednak ze swoimi 3 groszami co do składni?

Czy można dać edytor ze wszystkimi przyciskami aktywnymi i edycją “czystego tekstu”? Tak jak mam na innym forum (podgląd edycji posta w załączniku)?

post-36834-0-23045900-1385759257_thumb.g

___

Następna sprawa!

Dodałem do tego postu plik “Forum SMF.gif” w rozmiarze 53,2kB, ostry wyraźny gif, a forum przekształciło go sobie w plik “post-36834-0-23045900-1385759257.gif” w rozmiarze 208.,1 kB, o jakości tragicznej. Po co?!

___

Trzecia sprawa: Edycja poprzedniego posta spowodowała… utworzenie kolejnego o tej samej treści z dodaną treścią… Oj, coś jest nie tak.

Potwierdzam, przeskalowanie grafiki to tragedia obecnie, miniatura w poście, też mogła by być większa 300/300 px i kliknięcie w nią może otwierać grafikę w poście, to działa bardzo dobrze w IPB :slight_smile:

Przydałoby się tak ujednolicić języki, bo o ile po polsku raczej wszystko jest jak trzeba, o tyle jak przełączyłem się na angielski, to forum jest w większości po angielsku, ale pasek nawigacyjny (ten czarny na górze strony) jest w połowie po polsku i po angielsku, ale zauważyłem też i taki kwiatek Current Status: Rozpatrzone. Przypomina mi to korzystanie z języka polskiego pomieszanego z angielskim w dystrybucjach Linuksa (dlatego wolę mieć cały system po angielsku).

 

PS mam nadzieję, że administracja nie wyłączy możliwości korzystania z forum w języku angielskim, bo chciałbym akurat korzystać z forum w tym języku.

a myśleliście o dodaniu przycisku naszego polskiego wykopu?

Przede wszystkim przydałoby się zwijanie, bądź przewijanie w tagu code, bo z tego co widzę na chwilę obecną tego brak i kod potrafi zająć pół strony.

Kawał dobrej roboty!

 

  1. Ja prosiłbym jedynie o jakieś AJAXowe powiększanie obrazka, bo teraz przenosi bezpośrednio do obrazka i trzeba się cofać. Tylko w tym AJAXowym powiększanu musi być klikalna ikonka, która przeniesie do obrazka w pełnym rozmiarze.

  2. Lubię to przy postach do wyrzucenia. Zbędny bajer moim zdaniem.

  3. Na czarnej belce u góry obok Wyświetl nową zawartość można dać Zobacz swoje posty i Zobacz tematy bez odpowiedzi.

 

Tyle z mojej strony póki co.

 

Pozdrawiam!

 

A nie ma czasem zasady, że tak długie kody należy wklejać się na zewnętrzny serwer?

Chyba nie do końca rozumiem jak działa IPB. Mógłby mi ktoś wyjaśnić? Dodaję sobie do obserwowanych forum (np. Programowanie), następnie na Wyświetl nową zawartość zaznaczam jednocześnie: Forum, Nieprzeczytana zawartość oraz _Zawartość którą obserwuję _i dostaję pustą listę wątków mimo że są tam tematy z nowymi wiadomościami bądź w ogóle nowe tematy. Jednocześnie powiadomienia o nowych tematach przychodzą na maila, więc wygląda to na jakiś problem po stronie wyszukiwania, ktoś pomoże?

 

 

Druga sprawa, przy zgłoszeniach trzeba zawsze opis wpisywać. Nie można by zrobić tak jak było z dropdownem?

 

Owszem, jest tak, ale przecież nie będę odsyłał kogoś specjalnie na zewnętrzny serwer tylko po to, żeby mi wkleił wynik polecenia ipconfig /all.

 

 

Zajrzyj sobie do ustawień i opcji powiadomień, tam możesz sobie wszystko poustawiać i zmienić powiadominia z maila na powiadomienia na forum lub tu i tu, a także włączyć automatyczne obserwowanie wątków, w których opublikujesz post.

 

Sęk w tym, że ja nie chcę w ogóle dostawać powiadomień. Chcę tylko odfiltrować w “Wyświetl nową zawartość” działy których nie obserwuję i dostać listę nowych tematów i wiadomości z działów które obserwuję.

No panowie… kawł dobrej roboty z nowym forum =D>

Dwie rzeczy które bym poprawił:

  1. Możliwość wybierania emotów z pełnej listy dostępnych (teraz trzeba przewijać i pojawiają się w grupkach po 20)

  2. Czcionka w postach jest jak dla mnie mało wyrazista (nie chodzi o wielkość tylko o jej “delikatność” - nei wiem jak to inaczej określić :slight_smile: )

 

P.S.

Skaczecie z tymi avatarmi - raz z lewej, później przekonujecie, że z prawej to lepsze rozwiązanie… wszyscy się przezyczaili a tu pyk… znowu z lewej :P)