Nowe forum IPBoard - pomysły, propozycje i życzenia

No ok, ale dlaczego tego nie wyłączyć?

Hej, 

można by wprowadzić alfabetyczne wyświetlanie osób (nicków) przeglądających forum ? Byłoby to bardziej pomocne przy sprawdzaniu kto je przegląda. 

Właśnie wszedłem tu, aby napisać dokładnie to samo. Popieram prośbę. Obecne porozrzucenie nicków w nieładzie utrudnia przeglądanie listy.

To nie nieład, lista tych nikców wyświetla się zgodnie z pewnym schematem, od najbardziej aktywnego do najmniej aktywnego w pewnym przedziale czasowym, czyli nawigujący po forum będą na “górze”, Ci, którzy się zawiesili ma jakimś sub-forum, lub głównej będą na “dole”.

A dlaczego nie można by dodać opcji zmiany sposobu wyświetlania? Obecny schemat jest mało intuicyjny ze strony użytkownika.

Wiem, pytałem kiedyś o alfabetyczne sortowanie i na pytaniu się skończyło :frowning:

listowanie względem odświeżenia przecież jest intuicyjne, a posortować tą listę można np po stronie użytkownika - nie obciążasz w ogóle serwera a user ma to co chce.

Moim zdaniem przydałoby się dodanie informacji w regulaminie o nie cytowanie poprzedniego posta. Nie wiem skąd u ludzi ten dziwny nawyk ale moim zdaniem taki zabieg nie ma najmniejszego sensu.

 

Czasami jak jest dyskusja na dany temat warto użyć “to co widzisz wyżej” by odnieść się bezpośrednio do danego zdania lub wyrażenia danej osoby. 

Z przycisków Cytuj i Odpowiedz pod każdym postem :stuck_out_tongue:

Mało który wie co to jest cytowanie selektywne, które jest najbardziej poprawnym sposobem udzielania odpowiedzi.

W takim wypadku cytowanie jest wręcz oczywiste. Mi jednak chodziło o cytowanie całych wiadomości. Tak jak w twoim przypadku :wink: Możesz mi wytłumaczyć co na celu ma taki zabieg? Bo nie potrafię tego zrozumieć.

 

@Fiesta Najlepiej by było gdyby przycisk “odpowiedz” działa na tej samej zasadzie co na głównym portalu w komentarzach. Domyślam się jednak że IPB nie bardzo pozwala na wprowadzenie takiego rozwiązania :slight_smile:

Przecież nie cytowałem całego posta tylko jego część do której się odniosłem (tak jak i teraz).

Też nie wiem czy IPB na to pozwoli.

Jak dla mnie o wiele korzystniejszym rozwiązaniem było by usunięcie obydwóch (Cytuj, Odpowiedz) i zastąpienie ich jednym - Cytuj zaznaczenie.

Wówczas użytkownik miał by możliwość wyboru co chce cytować :slight_smile:

Chodziło mi o poprzednika. Nasze odpowiedzi dosłownie nałożyły się czasowo stąd takie drobne zamieszanie.

 

Moderacja nie ma dostępu do kodu więc choćby chciała to se może co najwyżej spamować admina jak każdy user :stuck_out_tongue:

Mam dość naruszania prawa na SB, dlaczego nie można wprowadzić blokady pisania od 10 postów ??

Prawo i lewo, ale chociażby obowiązywała ortografia na SB. Rozumiem czasem błąd, literówka, ale po kolei prawie 50 wpisów struga laski?

Potrzebny drugi czerwony wpis, że obowiązuje kultura i ortografia.

Który będzie respektowany jak ten obecny. Mentalności niektórych napisami nie zmienisz.

Mentalności nie zmienisz, ale powód dla prokuratora - wróć - dla moderatora jest i zawsze można zaspawać leniuchowo. Patrzyłem się na rzeczowe wpisy. http://wklej.org/id/1787461/

Dlaczego pod linkiem “Pomoc” wisi oryginalny angielski manual IPB? Może go przetłumaczyć? :smiley:

Na portalu nie ma informacji o tym, że ma się wiadomość PW na forum, może warto by to było jakoś pokazać? Normalnie nie wchodzę na forum, ale dziś wlazłem i się okazało, że jakaś wiadomość jest, no i dopiero dziś odczytałem wiadomość z grudnia 2014…