Nowe forum - nowe pomysły, propozycje i życzenia do nowego forum

(Kpc21) #201

No ok, ale dlaczego tego nie wyłączyć?

(lordjahu) #202

Hej, 

można by wprowadzić alfabetyczne wyświetlanie osób (nicków) przeglądających forum ? Byłoby to bardziej pomocne przy sprawdzaniu kto je przegląda. 

(takiktoś) #203

Właśnie wszedłem tu, aby napisać dokładnie to samo. Popieram prośbę. Obecne porozrzucenie nicków w nieładzie utrudnia przeglądanie listy.

(Semtex) #204

To nie nieład, lista tych nikców wyświetla się zgodnie z pewnym schematem, od najbardziej aktywnego do najmniej aktywnego w pewnym przedziale czasowym, czyli nawigujący po forum będą na “górze”, Ci, którzy się zawiesili ma jakimś sub-forum, lub głównej będą na “dole”.

(takiktoś) #205

A dlaczego nie można by dodać opcji zmiany sposobu wyświetlania? Obecny schemat jest mało intuicyjny ze strony użytkownika.

(Semtex) #206

Wiem, pytałem kiedyś o alfabetyczne sortowanie i na pytaniu się skończyło :frowning:

(Drobok) #207

listowanie względem odświeżenia przecież jest intuicyjne, a posortować tą listę można np po stronie użytkownika - nie obciążasz w ogóle serwera a user ma to co chce.

(MacGregor) #208

Moim zdaniem przydałoby się dodanie informacji w regulaminie o nie cytowanie poprzedniego posta. Nie wiem skąd u ludzi ten dziwny nawyk ale moim zdaniem taki zabieg nie ma najmniejszego sensu.

(lordjahu) #209

Czasami jak jest dyskusja na dany temat warto użyć “to co widzisz wyżej” by odnieść się bezpośrednio do danego zdania lub wyrażenia danej osoby. 

(fiesta) #210

Z przycisków Cytuj i Odpowiedz pod każdym postem  :stuck_out_tongue:

Mało który wie co  to jest cytowanie selektywne, które jest najbardziej poprawnym sposobem udzielania odpowiedzi.

(MacGregor) #211

W takim wypadku cytowanie jest wręcz oczywiste. Mi jednak chodziło o cytowanie całych wiadomości. Tak jak w twoim przypadku :wink: Możesz mi wytłumaczyć co na celu ma taki zabieg? Bo nie potrafię tego zrozumieć.

@Fiesta Najlepiej by było gdyby przycisk “odpowiedz” działa na tej samej zasadzie co na głównym portalu w komentarzach. Domyślam się jednak że IPB nie bardzo pozwala na wprowadzenie takiego rozwiązania :slight_smile:

(fiesta) #212

Przecież nie cytowałem całego posta tylko jego część do której się odniosłem (tak jak i  teraz). 

Też nie wiem czy  IPB na to  pozwoli.

Jak dla mnie o  wiele korzystniejszym rozwiązaniem było by usunięcie obydwóch (Cytuj, Odpowiedz) i zastąpienie ich jednym - Cytuj zaznaczenie.

Wówczas użytkownik miał by możliwość wyboru co chce cytować :slight_smile:

(MacGregor) #213

Chodziło mi o poprzednika. Nasze odpowiedzi dosłownie nałożyły się czasowo stąd takie drobne zamieszanie.

(Drobok) #214

Moderacja nie ma dostępu do kodu więc choćby chciała to se może co najwyżej spamować admina jak każdy user :stuck_out_tongue:

(GamerPL) #215

Mam dość naruszania prawa na SB, dlaczego nie można wprowadzić blokady pisania od 10 postów ??

(Bogdan_G) #216

Prawo i lewo, ale chociażby obowiązywała ortografia na SB. Rozumiem czasem błąd, literówka, ale po kolei prawie 50 wpisów struga laski?

Potrzebny drugi czerwony wpis, że obowiązuje kultura i ortografia.

(rgabrysiak) #217

Który będzie respektowany jak ten obecny. Mentalności niektórych napisami nie zmienisz.

(Bogdan_G) #218

Mentalności nie zmienisz, ale powód dla prokuratora - wróć - dla moderatora jest i zawsze można zaspawać leniuchowo. Patrzyłem się na rzeczowe wpisy. http://wklej.org/id/1787461/

(TadueusTaD) #219

Dlaczego pod linkiem “Pomoc” wisi oryginalny angielski manual IPB? Może go przetłumaczyć? :smiley:

(LordRuthwen) #220

Na portalu nie ma informacji o tym, że ma się wiadomość PW na forum, może warto by to było jakoś pokazać? Normalnie nie wchodzę na forum, ale dziś wlazłem i się okazało, że jakaś wiadomość jest, no i dopiero dziś odczytałem wiadomość z grudnia 2014…