Nowe Gadu-Gadu jest straszne ? Opinia

O problemach z AQQ wiadomo nie od dzisiaj, dlatego powstaje 2.2

Ja muszę zmienić komunikator, obecnie posiadam GG w wersji 7.7 ale nie dochodzą mi wiadomości od numerów powyżej 17000000 (czy jakoś tak) więc spróbowałem AQQ ale nie mogę zaimportować listy z Gadu Gadu. Przeczytałem cały wątek i zniechęciłem się jeszcze bardziej ponieważ są jakieś problemy z konfiguracją. Mam czas na konfiguracje. Jeśli ktoś jest mi w stanie pomóc to zapraszam na GG (;/)

GG10 nie będę używał - już prędzej zrezygnuje z GG.

@Loczek__16

Spróbuj tego, obsługuje długie numery:

http://www.kadu.net/w/Pobierz:Windows_unofficial

Teraz coś strona nie działa, wpisz w Google “kadu port Windows” i będzie to pierwszy link.

Ja w najnowszej wersji gg miałam problem iż komunikatorr przy pisaniu wiadomości sie przycinał zmieniłam komunikator na aqq i nie mam żadnych problemów :slight_smile:

Nawet nie wiesz jak bardzo ważna jest taka funkcja i to szczególnie w GG, bo ten komunikator w większości przypadków, moim zdaniem, ogłupia i powoduje później, że ludzie nie potrafią pisać poprawnie po polsku i piszą takie potworki jak: niema zamiast nie ma albo nie używają potem na forach znaków interpunkcyjnych przez co później tekst jest niezrozumiały. Później mamy wysyp dyslektyków i ludzie zasłaniają się papierkiem. Zresztą sam jesteś przykładem tego jak ważne jest poprawianie błędów w gg:

Pisze się “rzeczy”!

Pozdrawiam!

Według mnie to najnowsze GG jest tragiczne, dlatego korzystam, że starszej wersji. Przy włączeniu wyskakuje 5 reklam, jakieś avatary pod prawo od kontaktów, nie można wysyłać linków, bo “xxx”

Problem z importowaniem kontaktów GG został naprawiony w wersji beta 2.1.0.51

Najnowszą wersję beta - 2.1.0.55 możesz pobrać stąd http://aqqnews.komunikatory.pl/newsy/1-home/79-aqq-210-fusion-beta-build-55

sla17 na forum nie piraci-my - post KOSZ

Jest okropne…

Jeśli się pobierze dodatek GGMod+ to reklam nie ma. Avatary można wyłączyć dołączonym GGTunerem. Opcje co do linków co już w czystym GG, tylko trzeba ustawić. Jak się chce, to można z tego zrobić dobry komunikator.

Ten facelifting nie zmienai tego, że nadal pożera najwięcej zasobów wśród komunikatorów.

Jedynym rozwiązaniem jest zmienić komunikator :)!

Zgodzę się. Zresztą wczoraj stwierdziłem, że jest to jedyne rozwiązanie nie tylko w przypadku używania Gadu-Gadu, ale również AQQ. W ten sposób na moim dysku zagościł program, który jeszcze nie ma nazwy, a roboczo zwany jest Whatever 2 (krócej WTW albo WTF). Mimo tego, że jest to beta i ma błędy )oraz nie ma wszystkich funkcji np. wysyłania grafik przez XMPP), jest znacznie bardziej stabilny niż AQQ.

Kpc21, dziwne - korzystam z AQQ, do normalnych rzeczy - pisania, czasem wyślę jakąś graficzkę. Wtyczek mam 12 (łącznie ze stand.) kompozycje też sobie zmieniłem, i jakoś chodzi stabilnie.

Zasobożerność. Nowe GG ciągnie RAMu jak gra 3D. Np. AQQ ciągnie tylko 5-20 MB. Jednak da się stworzyć program, który nie ciągnie tyle zasobów.

Ja mam podobnie i:

  • prawie codziennie AQQ sugeruje mi aktualizację do najnowszej bety, chociaż aktualizacje automatyczne w ogóle wyłączyłem

  • prawie codziennie widuję reklamy Megapanelu, otwierające się zresztą w Jedynej Słusznej Przeglądarce

Dziwne, a VPN nie umie poradzić :D?

Nie wiem w czym macie problem?

Jak to zwykle Polak, ciągle coś mu się nie podoba…jak to on…

Można zrozumieć taką postawę Polaka, kwestia przyzwyczajenia:

Tylko pytanie jest jedno:

Czy tak jak w przypadku używania najstarszej wersji IE (IE6),(jak również FF(sporo siedzi jeszcze na 2.0)) na większości komputerach w Polsce…można znaleźć wyjaśnienie odnośnie gg? Czego nie można zrobić na nowszej wersji gg , a na starszej tak?

Ciągle przewijają się komentarze pod wersją FF: Jaka ta wersja obciążała, wracam do starszej i to po ilu sekundach korzystania? Po 30/40?

Może dlatego jeszcze ludzie mają zamiłowanie do maluchów…Pewnie też się tak tłumaczą.

Odnoszę wrażenie, że większość ludzi zamienia się w moherowe babcie, które z dużej ilości wolnego czasu ciągle grymaszą…

Ostanie zdanie dla wszystkich babć :stuck_out_tongue:

Najlepszym rozwiązaniem dla takich osób byłoby stworzeni skórki/wtyczki wyglądu old gg dla nowego gg.

Można taka istnieje, a o tym nie wiem :stuck_out_tongue:

Maskowanie nic nie da. Nie powrócą czasy, kiedy to gg ciągnęło 10 MB RAM. Aby móc korzystać z wszystkich dogodności protokołu gadugadu, najlepiej zainstalować inny komunikator z pełną obsługa protokołu gg.

No tak, ale internet idzie do przodu, więc producenci chcą też również.

Człowiek coraz więcej wymaga od ludzi, urządzeń itd

I z tą myślą tworzone są programy/systemy.

Dlaczego nie ma Windows 7 Lite na słabsze komputery? Minimalne wymagania stwarzają granice nie do przejścia dla większości komputerów w Polsce. Chcesz mieć WS 7 kup nowy komputer…!

I w tym momencie połowicznie przyznałem Tobie rację :stuck_out_tongue: