Nowe Gadu-Gadu jest straszne ? Opinia

No nie wiem co wy macie ale u mnie Nowe GG działa idealnie. Testowane na XP x64, Vista x64 i 7 x64.

Miranda mi zjada niecałe 7 MB (a wszystkie sieci odpalone razem z IRC . . .).

ja używam od samego początku kiedy wyszła finalna wersja i aktualnie posiadam najnowszą wersję i ja jestem zadowolony :smiley: nic mi nie przeszkadza :smiley: może jest trochę opcji, których nie używam, ale nie przeszkadza mi to w niczym :smiley:

pozdrawiam

Nie rozumiem ludzi zachwycających się obładowanym reklamami, często sypiącym się, pamięciożernym padu-padu… Prawdopodobnie spowodowane jest to nie znajomością alternatyw takich jak AQQ.

Moja opinia o gg-koszmar, współczuję tym którzy używają.

;]

używałem AQQ i w czasie kiedy jestem użytkownikiem GG8 próbowałem 2 razy przesiąść się na AQQ, ale jednak postanowiłem wrócić do GG8 :smiley:

pozdrawiam

Bo nie potrafisz konfigurować.

Miałem GG8, szajs totalny, wole 6.x niz 8.x, jeśli koniecznie GG.

AQQ jest super, dużo wtyczek/emotikonki/skórki profesjonalnie zrobione, nie to co w GG nazywane jest skórkami (to są wyroby skórkopodobne)…

Profesjonalny komunikator, nie to co GG…

nie potrafię konfigurować…

jestem tak zacofany że mi mama musi komputer włączać bo też sam nie potrafię…

był okres że przez około 6 miesięcy używałem AQQ, ale potem byłem zmuszony zrobić od nowa system i potem podczas instalacji programów zainstalowałem gg bo musiałem się szybko z kimś skontaktować… zainstalowałem gg bo wszystkie kontakty miałem na gg, a AQQ używałem jako coś co obsługuje gg… było to wtedy kiedy jeszcze nie było nowego GG8, kiedy wyszło GG8 próbowałem się przesiąść na AQQ ale jakoś wolę GG, a to już jest kwestia gustu… ale widzę że jeżeli ktoś nie używa tego co wszyscy czyli w tym wypadku AQQ to należy mu pocisnąć że nie potrafi…

…myślałem że takie rzeczy są tylko na interii w komentarzach…

na drugi raz już będę wiedział żeby nie zabierać głosu w takich tematach jak ten… bo można podyskutować, ale nie cisnąć po kimś…

Hm, nie korzystam z GG od lat i nie mam zamiaru, ale w pracy mam zainstalowane i mimo tego, że korzystam z tego niewiele, to muszę powiedzieć, że jako komunikator dla takiego typowego Kowalskiego to moim zdaniem trafili w dziesiątkę (ja w pracy jestem takim właśnie typowym kowalskim - czasami ktoś coś napisze i tyle). Naprawdę takiemu więcej nie trzeba - wszystko na miejscu, szybciutko wszystko się ładuje, nie wiesza się (z tym że ja akurat naprawdę sporadycznie korzystam, może nie trafiło mi się). Wygląda też nieźle. Tu nawet mogę trochę podnieść komuś ciśnienie - to już wychwalane AQQ wygląda jak dziad przy nowym GG, bez pomysłu, “naćkane” wszystkiego ile się da. Ale mówię o domyślnej skórce. Nowe GG ni ładne ni brzydkie, bardziej w ten sposób zmontowane skórki, że nikt nie powie, że całkowicie brzydkie to jest.

Hm, wiem, że to nie do mnie, ale AQQ ma tak ubogie możliwości konfiguracji, że aż żal używać słowa “konfiguracja”.

Sam używałem konnekta przez wieki, ale umarł i od pewnego czasu jadę na AQQ, coś w rodzaju “mniejszego zła”, w sumie jest nawet dobrze. No może reklama play (w te chwili) okupująca mi połowę okna rozmowy trochę irytuje, ale OK.

Brzydkie są, ale tu akurat nie mogę narzekać, bo znalazłem sobie JAKO_TAKO mi odpowiadającą i edytowałem ręcznie wszystko to, co mi nie pasuje + podmieniłem ikony itd. W sumie teraz mi się podoba, więc nie narzekam, ale jeżeli miałbym skomentować - większość skórek do AQQ wygląda paskudnie.

chciałbym jeszcze dodać, że temat brzmi “Nowe Gadu-Gadu jest straszne ? Opinia…”

wydaje mi się że polski rozumiem dobrze i nie widzę tutaj żeby było napisane “Nowe Gadu-Gadu jest straszne? Przekonajmy wszystkich do AQQ…”

pozdrawiam i już nie biorę udziału w tego typu “rozmowach”

Przekonanie do GG, bo większośc ludzi je ma nie wiedząc o dobrych alternatywach, akurat lepsza jest Miranda IM niż AQQ, jednak zraża mnie czas który trzeba poświęcić na konfig Mirandy IM. AQQ jest bardziej ładniejsze niz nowe GG, GG wygląda tak odpustowo.

AQQ ma napewno większe możliwości konfiguracji niż GG, nawet jak mniej to i tak AQQ wygrywa przez wtyczki oraz RTT, możliwość korzystania z GG/Tlena/Jabbera itp. przez jeden komunikator. Skórki w AQQ przy tych z GG są zaj++™! Do najpiękniejszych nie należą, chociaż i stwierdzę, że są ładniejsze niż w Mirandzie czy innym komunikatorze…

@m4rciniak, twój bezpodstawny post, naprawde podniósł mi ciśnienie. Polecam http://aqq-pomoc.info/test-komunikatorow/128-test-aqq-gg

@Mushkin

Wybacz, ale musisz mi wytłumaczyć, w jaki sposób mój post był “bezpodstawny”. Tzn. chodzi o to, że jak coś mi się nie podoba, to nie mogę tego napisać ot tak, tylko muszę spędzić pół wieczoru na wymienianiu konkretnych wad, a później dyskutować na ten temat przez kolejne 2 miesiące dopóki moderator nie uzna tematu za kłótnie i nie zamknie?

Jak myślisz, po co powstaje tyle softu w każdej kategorii? IMO dlatego tak się dzieje, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie, trudno jest dogodzić wszystkim, a nie każdy potrafi napisać komunikator/cokolwiek pod siebie.

Co do linka - :smiley:

Moim zdaniem nie jest i tu mogę bronić AQQ. Poświęciłem masę czasu na konfigurację M i ciągle mi coś w niej nie pasowało. Już bardziej jestem zadowolony z AQQ, którego obecnie używam.

Jedno i drugie prezentuje się tutaj beznadziejnie.

To są zalety tylko i wyłącznie dla osób, które korzystają z kilku sieci - to nie jest zaleta sama w sobie “bo tak”, bo więcej obsługuje.

Brzydkie są, tzn. pewnie bardzo ładne dla osób lubiących taki przerost formy nad treścią, do mnie nie trafia. Ale oczywiście jak Tobie się podoba, to wspaniale. W czym problem?

Wcale nie jest “straszne i beznadziejne” jak napisał autor tego tematu - co za dzieciniada.

Nowe gg jest naprawdę dobre, tylko trzeba się przyzwyczaić do niego. Ma też szyfrowany plik z hasłem i chyba szyfrowane rozmowy więc jest też o wiele bezpieczniejsze.

Beznadziejne to są dla mnie alternatywy nowego gg - te wszystkie AQQ, kontakty itp :slight_smile:

Tak naprawdę AQQ nei jest alternatywą GG - prace skupiają się wokój Jabbera, GG to dodatek.

Oj wydaje mi się, że jednak głównie ma być alternatywą. Z reszta gdyby miało nie być, to by nie było takie popularne. Swoja drogą przez samych użytkowników AQQ jest zawsze i wszędzie wciskane jako alternatywa, więc coś w tym jest. Poza tym w Polsce jak komunikator nie jest lepszym_zamiennikiem dla GG, nie jest niczym - powiedzmy sobie szczerze.

Dla mnie AQQ wyglada odpustowo, więc kwestia gustu…Poza tym chyba nie widzialeś skórek, jakie ludzie robią do nowego gg… Po co mi wieksza możliwość konfiguracji? Żeby jeszcze dłużej siedzieć przy kompie i marnować wzrok, kręgosłup i życie?

Rozumiem entuzjastów oprogramowania, ale ja nienawidzę utrudniać sobie życia a komunikator jest do rozmawiania i gg (i kadu też) spełnia w 100% moje oczekiwania…bo tylko w nim rozmawiam…i to rzadko.

Przestrzegam użytkowników przed pobieraniem różnych wersji beta tego komunikatora pełno w nich błędów wypuszczają niedopracowane wersje, opisze jaki mi wstyd zrobiło zainstalowanie wersji 10 beta

zainstalowałem nie odinstalowując wersji 7 z komputera ponieważ chciałem aby zaimportowało mi archiwum i listę wiec przycisnąłem import listy i mi razem z kontaktami wczytało do avatara

zdjęcie jakiegoś starego grubasa przy 60 sam mam dwadzieścia parę lat i masę koleżanek i znajomych z internetu pełno z nich pomyślało że jestem jakimś starym pedofilem który podawał się za małolata - napisałem w tej sprawie na ich forum to temat wrzucili do kosza i zablokowali odpisanie w nim posta pisząc że błąd ten jest im znany i trzeba było czytać forum, to co mam przed instalowaniem każdej nowej wersji wertować całe forum czytając czy nie ma tam jakiegoś poważniejszego błędu paranoja, tak poważny błąd który aż tak mocno może komuś zaszkodzić od razu powinni łatać, lipa że muszę korzystać z nowej wersji ponieważ na starej nie dochodzą wiadomości z większych numerów a większość znajomych używa tego komunikatora :confused:

szkoda że w polsce tak mało popularny jest komunikator skype

Szkoda, że tak mało ludzi korzysta z Jabbera…

No brawo, że niedopracowane bo to BETA… Brawo za odkrywczość…

Ważne bo może nauczy Cię ortografii. Nie cierpię kiedy ktoś mi pisze wiadomości z ortami i do tego bez polskich znaków.

Co od GG od jakiegoś czasu przestałem korzystać z aplikacji wydawanych przez tą firmę, główną przyczyną było zbyt wiele zbędnych funkcji pożerających wręcz zasoby systemu.

Używałem gg wersje 6.1 -> 7.7 -> Nowe GG potem przyszedł czas na AQQ, zachęcony tymi wszystkimi pozytywnymi opiniami “ekspertów”. Sprawował się nieźle, byłem zadowolony. Było parę przydatnych opcji których brakuje mi teraz w GG. Wróciłem na GG, gdyż w AQQ nie dochodziły mi wiadomości. Nie pomagały reinstalacje AQQ, aktualizacje również nie przynosiły poprawy. Polegało to na ok. 15-minutowych przerwach gdzie moje wiadomości oraz wiadomości do mnie nie dochodziły. W równocześnie zainstalowanym Nowym GG problem nie istniał, więc wróciłem do niego, ponieważ ten mankament AQQ przekreślał go pomimo dodatkowych funkcji. Teraz używam GG10 i szczerze mówiąc nie narzekam. Może i jest zasobożerne, ale mam wystarczający sprzęt żeby nie liczyć każdego MB używanego RAMu. Z dodatkiem GGMod+ i po paru modyfikacjach programem GGTuner, całość jest do przyjęcia. Reklam nie ma, irytujących ikonek oraz belek wyszukiwarek i wiadomości. Z archive.db Tools (razem z GGMod+) nawet i powolne archiwum jest do przełknięcia. AQQ ma swoje zalety, zapewne wiele się w nim zmieniło i mój problem by nie istniał, lecz nie chce mi się znowu do niego migrować. Może i bym nie żałował, ale jakieś przyzwyczajenie do GG jest, a i jakoś specjalnie nie mam na co narzekać.