Nowe laptopy ACERY do multimediów 6 sektorów cenowych do 6000 zł na INTEL

Czy dzisiejsze ACERY są rzeczywiście tak awaryjne, głośne, przegrzewające się i problematyczne, że warto odpuścić sobie tę markę?

Szukałbym czegoś do wyboru w 6 sektorach 1) do 1000 zł, 2) do 2000 zł, (…) 6) do 6000 zł.

Narazie porozmawiajmy o ACERACH, a później ewentualnie inne marki

EDIT: mowa o laptopach

Mowa o laptopach, PC, monitorach czy czym?

Umieściłem topic w dziale Laptopy i komputery przenośne i przed chwilą dodałem, że chodzi o laptopy. Dziękuje za czujność:)

A po co Ci tak dokładny ogląd marki?

do 1000 - 99% 2 rdzeniowe Atomy, jak w każdej firmie, jednorazówka o wydajności smartfona, nie kupować, chyba, ze do pociągu na filmy.

do 2000, na Intel, też złomy. Wykonanie już pewnie przyzwoitsze, ale 4 rdzeniowe atomy i mobilne i3 także nadają się tylko do filmów, z gier tylko b. stare. W tym segmencie najbardziej “zbalansowane” są Ryzeny 3, Vega 3 da radę z grami, niektórymi i czasami :wink:

No i z doświadczenia, miałem 3 Acery: 1 lat 10 chodzi ok u rodziców, problem to odpadający kabelek zasilania, coroczne lutowanie ma ojciec. Później w moje ręce trafiły 2 netbooki, wykonane były ok, wielkich minusów nie zauważyłem, ale jakimś pedantem też nie jestem.

Mój “cheap 11-inch laptop” (cytując jedną z recenzji) wygląda bardzo przyzwoicie. Oprócz paskudnego plastiku na spodzie (no ale kto patrzy na spód) nie mam się do czego przyczepić:

Na żywo wygląda lepiej jak na zdjęciu :slight_smile: Też byłem sceptycznie nastawiony do Acera. Jak widać zupełnie niepotrzebnie.

Sekcja cenowa 1 i 2 bez znaczenia jaki producent, sprzęt nie jest super wykonany, w codziennym użytkowaniu nie grzeje się kosmicznie, przy próbie grania owszem.
Sekcja 3, czyli 6000zł. Tutaj dużo zależy od modelu i czy chodzi o laptopy do grania czy biznesowe/serwerowe. Trzeba czytać opinie bo z modelu na model potrafi być różnie.

Wspaniały! Podeślij większe foto i nazwę model!

Sekcja3 do 3000zł

Sekcja 4 do 4000zł

Sekcja 5 do 5000zł

Sekcja 6 do 6000zł

We wszystkich przypadkach: Multimedia bez żadnych gier: Youtube, muzyka, filmy, internet i dużo zakładek, mile widziany dotykowy ekran

Acer Chromebook CB-311. W sieci znajdziesz mnóstwo zdjęć - np. tutaj:

https://notebookitalia.it/acer-chromebook-11-v5-cb311-foto-video-prova-26261

Który sklep rekomendujesz, to jest cudo przecież. Jak radzisz sobie z eMMC ? Szybkie to? czy to taka połowa prędkości SATAIII SSD? 64 starcza?

Kupiłem na Allegro, w lombardzie. Za połowę ceny sklepowej - chyba nie wiedzieli co sprzedają :wink: “Dysk” eMMC jest w tym sprzęcie wystarczający, to notebook do internetu. Dane trzymam na Google Drive (w cenie Chromebooka jest 100GB na dwa lata), więc pojemność samego dysku jest sprawą drugorzędną.

W PL nie kupisz, zapomnij. Pozostaje import prywatny.

Więc marzenie prysnęło

Laptop multimedialny bez gier za 6k?
Za 2,5 już masz b. przyzwoite 17… więcej nie ma sensu :wink:

@anon7248146 możesz podać przykład? A o sensie narazie nie rozmawiajmy :slight_smile: Zaciekawiłeś mnie

Przykłady?
Będzie ciężko, a to z tej przyczyny, ze do 17, nawet do netu i Youtube, pakują już Ci grafikę i Bóg wie co.
Przykład jest jeden, ale oczywiście są różne wersje. Możesz sobie za 150 dokupić (w sumie powinieneś!) 4 GB RAM, dołożenie to błahostka. Jak do 2500 zostanie, to i HDD na SSD wymienisz.

Do “multimediów” (Skype, Youtube, poczta etc) nie potrzebujesz i5 z 16 GB Ram., więc i3 (ale najnowsza generacja tylko;-) z 8 GB spokojnie na dobre 5 lat wystarczy (patrząc z perspektywy jak rośne wydajność netbooków) )

W dzisiejszych czasach nie patrzy się już tak na markę. Druga sprawa że Acer to firma która poprawiła się w ostatnich latach o 180 stopni, dawniej trzeba to powiedzieć robili sprzęt dość budżetowy, teraz jest zupełnie inaczej dla mnie to jedna z lepszych marek.

Jeżeli chodzi o Twoje sekcje to ciężko podać konkretne modele nie znając dokładnych

  1. Kwota przeznaczona na zakup:
  2. Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):
  3. Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)
  4. Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):
  5. Osobiste preferencje:
  6. System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego) potrzeb.

Ja rozumiem tylko Acer?
Sekcja3 do 3000zł

Sekcja 4 do 4000zł
Tu się dużo nie zmieni do Twojego użytkowania, chyba że dołożysz do modelu biznesowego od Acer.

Sekcja 5 do 5000zł

Sekcja 6 do 6000zł
Będzie jedynie bardziej rozbudowana konfiguracja modeli wcześniej podanych.

Wg mnie miażdżącym laptopem do multimediów jest w tej chwili ten:

Kolega zapomniał dodać że ACER jest już jedyną firmą która w każdym odpowiednio dużym laptopie ma na spodzie 2 klapki do łatwej wymiany dysków oraz Ram

Lubię ACERY za świetne matryce i te 2 klapki na spodzie do wymiany podzespołów oraz niską cenę.
Nie znalazłem jednak ani jednej opinii o laptopie ACER bez jakiejś poważnie negatywnej.
Nie dotyczy sklepu XKOM.

Rzeczywiście cena za te specyfikacje miażdzy. Spójrz jednak na tytuł wątku.