Nowe laptopy ACERY do multimediów 6 sektorów cenowych do 6000 zł na INTEL

Spoko, ale po co na siłę jedna firma jak wszyscy dają te same podzespoły, a wszystko różni się obudową i logiem.

Po to: Lubię ACERY za świetne matryce i te 2 klapki na spodzie do wymiany podzespołów oraz niską cenę

No to akurat z klapkami JEST wygodne, natomiast w temacie ceny, to prawdopodobnie Lenovo wychodzi taniej :wink: Ja tam fanatykiem marki nie jestem i biorę co jest najbardziej dopasowane do potrzeb, “czynniki subiektywne” mają znaczenie tylko przy podobnych widełkach i konfiguracjach.

Sekcja 3 do 3000zł
Aspire z matową matrycą IPS FULLHD 17,3".


Sekcja 4 do 4000zł
Spin 5 z dotykowym ekranem IPS 15, 6".

Sekcja 5 do 5000zł
TravelMate X3, który oferuje większy SSD i CPU i7 w tym samym budżecie co X5.

Tak jak pisałem na markę bym nie patrzał tylko podał konkretne wymagania.

Kwota : wiem że to dziwne ale jeszcze nie wiem :frowning:
Rozmiar matrycy: najlepiej FullHD
Główne zastosowanie: Office, multimedia, internetr z wieloma kartami na raz
Wymagania specjalnie najlepiej niematowa matryca tylko IPS odbijająca światło szklana?! a już super jeśli dotykowa
Osdobiste preferencje: Acer lub Asus
System operacyjny: bez znaczenia bo i tak będzie chodził pod linuxem

Bez budżetu ciężko określić jeżeli patrząc niższym kosztem


Dobre kąski :slight_smile:

Plastikowy marketowy szajs.
Za tą kasę celuj raczej w ThinkPady lub Probooki/Elitebooki lub jakieś Delle.

Pewne popularne modele Lenovo miałem regularne i zbrzydły mi bo czasami były mocno zużyte i na sam widok mi się źle robi. Nie pamiętam tylko co to była za wersja. Wiadomo, że Dell robi najlepsze ale daje ciała z matrycami jak nie zapłacisz im co najmniej 6000 zł, no chyba że jakoś się uda wyrwać coś na zasadzie gorącego strzału - np. mało znany model.

Kup zatem plastikowego krzaka.
Życzę miłych doznań fundowanych przez serwis z którym na pewno będziesz mieć do czynienia.

Jeżeli chodzi ci o ThinkPady to 10-letnie są mniej zużyte od rocznych Acerów ale to twój wybór.

A zdajesz sobie sprawę, że dzisiejsze Thinkpady to nie te same Thinkpady co 10 lat temu? Ja rozumiem nostalgiczne rozczulanie się nad sprzętem, ale dzisiejsze modele takie świetne teraz to nie są.

Laptopy z błyszczącym, dotykowym IPS i Intelem 8 gen

Patrząc na testy oraz stosunek plusów do minusów to najlepiej wypada Dell Inspiron

1 polubienie

Wiem jakie są dzisiejsze ThinkPady, mimo to i tak są lepsze od Acerów.

Wszystko zależy od użytkowania i budżetu, w dzisiejszych czasach nie kupuje się laptop pod markę.
Druga sprawa że Acer posiada swoje modele biznesowe całkiem udane.

Zapewne jest ich dużo na rynku wtórnym.
Nie ma?
Ciekawe czy nie dożyły czy po prostu korporacje nawet kijem ich ruszyć nie chcą.

… masz jakies wyniki świadczące, żę NIE pokochały na tyle, ze oddać nie chcą :smiley: ?

To by mnie tylko rozbawiło.
Acery z którymi miałem coś wspólnego to zazwyczaj lusterka zamiast matryc, obudowa tak słaba że palce do środka wpadały i dziwne rozwiązania jak brak normalnego recovery.
Jeżeli tak się prowadzi biznes to żal mi klientów tych firm.

Czy palce do środka wpadały w dawnych czy obecnych ACERACH?

jak pamiętam spotykałem takie modele.
Nie twierdzę że wszystkie ale dawno temu koleżka miał takiego, strach go było brać do rąk bo się cały uginał.
Jakiś czas temu znajomy mi przywiózł (bo nie działa, zrób coś) któregoś z nowszych na i3 chyba 4-tej gen.
Miękki jak z gumy, przy skręcaniu gwinty odpadały a nie dokręcałem mocno.

Acery ze średniej półki są słabo wykonane, trochę jak lapki sprzed 4-5 lat. Taki Matebook, wykonaniem rozkłada Acera do 3k na łopatki