Nowe laptopy ACERY do multimediów 6 sektorów cenowych do 6000 zł na INTEL

@daras28-82
@TomalloWK

Dzięki- wygląda na to że ACERY muszą chyba odpaść, za dużo czytam na ceneo, w sklepach i w tym wątki o ich awaryjności. Prawdopodobieństwo zakupu modelu który szybko padnie jest wysokie.
Czy jest może jeszcze jakaś szansa/model który jest w miarę dobry z ACERÓW?

Dlaczego się upierasz przy tak kiepskich sprzętach?

Do tych zastosowań spokojnie wystarczy poleasingowy ThinkPad, Dell Czy HP Probook/Elitebook.
Gwarancja?
Dostaniesz dwa lata, jakość bez porównania lepsza, te komputery po dziesięciu latach są w lepszej kondycji niż roczne Acery dodatkowo obciążone wysoką awaryjnością.

Kupuję wyłącznie nowy sprzęt i darujmy sobie pytania i komentarze dlaczego.
A czy kiepskie te nowe ACERKI to nie wiedziałem, dowiaduje się tutaj za co Wam i Tobie szczególnie dziękuję, otwieracie mi oczy.
Uparłem się ze względu na te drzwiczki na dole… do łatwej zmiany 2,5" dysków, inne marki nie mają już tego.
Spróbuj mnie zrozumieć ja takie dyski będę przekładał raz na dwa tygodnie dlatego wygodnie mi będzie.

ThinkPad https://www.youtube.com/watch?v=JHRAVobzFk4

Możesz tam wsadzić też dysk zamiast napędu.

A czy taki CDROM jest na SATA3 czy na jakimś IDE ATAPI itp.?

Jeśli na SATA3 tzn, że w każdej marce laptopa posiadającego CDRom mogę tam włożyć 2,5" dysk?

Niby możesz wsadzić to w każdego lapka ale tylko biznesowe posiadają opcję wyciągania tego w dowolnym momencie w tak łatwy sposób.
Marketowe badziewia najczęściej trzeba rozkręcać lub nawet rozbierać aby to wyjąć/wymienić.

W ThinkPadach to się nazywa Ultrabay, HP i Dell mają swoje nazwy tego patentu.
Najczęściej jednym suwakiem to odbezpieczasz i wyciągasz/wymieniasz na zasadzie hot swapa czyli bez zamykania systemu (chyba że system na tym stoi).

A czy to jest łącze SATA3?

Zależy od modelu.
Zresztą nawet jakby tam była sata 2 to i tak nie zauważysz różnicy w normalnym użytkowaniu.

Nie zauważę różnicy mając SSD 2,5" podłączony SATA2 a podłączonego do SATA3?

Słyszałem, że takim dyskom SATA3 to mało…

PCI-e jest szybsze ale na co zamierzasz wykorzystać te prędkości w laptopie do multimedów poza masturbowaniem się do wyników testów wydajności dysku?

1 polubienie

Spłyciłeś dyskusję.

M2 SSD SATA /a M2 SSD PCI-Ex i widzisz roznicie w Win10 przy instalce WU na przyklad i jest to potężna różnica.

A na przyszłość jak chcesz naprawiać swoje ego puszczając takie teksty to odpuść odpisywanie.

Uwierz mi na słowo że przy zastosowaniach o których napisałeś na górze nie odczujesz żadnej różnicy.
Ty pytasz a ja z racji większej wiedzy i doświadczenia odpowiadam, jak chcesz podyskutować lub się podpierać to najpierw doucz się.

Za 1k spodziewał bym się raczej Celerona.

Dobrze, że wyraziłeś swoje zdanie. Przy zbieraniu porad w ostateczności można iść za głosem większości.

Jako zastosowanie napisałem:
We wszystkich przypadkach: Multimedia bez żadnych gier: Youtube, muzyka, filmy, internet i dużo zakładek, mile widziany dotykowy ekran

Tych zakładek otwieram naprawdę dużo, moja typowa sesja to mnóstwo otwartych okien przeglądarki, a w każdym z nich bardzo dużo tabów, otwarte pdfy, przełączenie się przez YT na b. wysokiej rozdzielczości, obejrzenie krótkiego klipu video z dysku, zgrywanie zdjęć i filmów z laptopa, ich prosta obróbka, takie multimedialne wszystko na raz.
Dobrego desktopa potrafię spowolnić więc obawiam się, że laptop będzie lagował szybciej, stąd te przedziały cenowe typu 6000 zł i coś mi się tak wydaje, że sam dostatek RAM chociaż jest absolutną podstawą, to nie załatwi sprawy jeśli pozostałe elementy będą bardzo mało wydajne.

Coś z tego powinno zaspokoić twoje potrzeby na długie lata.

Celuj w i7 serii QM, 16GB Ramu i SSD, dedykowana grafika jest tam praktycznie wszędzie.
Matryce dobrej jakości, wysokiej rozdzielczości, jakość wykonania dla Acera nieosiągalna.

Podejrzewam jednak że T420 lekko dofinansowany by zrobił robotę.

I tu się zgadzamy, od dłuższego czasu myślę że musiałbym ustrzelić dokładnie 16 GB RAM z co najmniej mocną i5. A czy ewentualny brak dedykowanej grafiki zauważę w ogóle w moich poczynaniach (lub odwrotnie - jej obecność)?

Integry w tych zastosowaniach dają radę, chyba że chcesz się bawić na grafice 3D, tu musi być dedykowana.
Konwersja czy obróbka wideo to tylko mocny procesor, 2D na integrze idzie bez problemu.

Dedykowana raczej pomaga niż szkodzi więc warto mieć.
Spada natomiast z integrą czas pracy na baterii.

a nie powinno być Spada natomiast z dedykowaną czas pracy na baterii?

Prawada, integra jest energooszczedniejsza.