Nowe serwisy aukcyjne - hotbid.pl


(Hkcinema) #1

Witam,

mam pytanie czy ktoś z Was może brał udział w tych nowych serwisach aukcyjnych a tym bardziej czy komuś udało się coś wygrać :?:

Ostatnio zacząłem się trochę rozglądać po sieci i w zasadzie nie ma tygodnia żeby przynajmniej jeden nowy serwis tego typu się nie otworzył.

Ostatni jaki znalazłem to wspomniany w temacie http://hotbid.pl/ - póki co odliczanie do startu. wcześniej widziałem właśnie ustrzelai lolobita

pozdrawiam i czekam na odzew - lobo


(Kpc21) #2

www.swistak.pl


(matio) #3

www.dopnij.pl

www.fruli.pl


(Hkcinema) #4

tzn mi chodziło o to czy ktoś brał udział w takich serwisach a nie jakie w ogóle są serwisy aukcyjne :slight_smile:


#5

lobomat , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.


#6

A o co chodzi w tym serwisie fruli.pl ?

Ceny są bardzo małe o ludzie wciąż cenę podbijają


(Krzkaczor) #7

Z tego co mi się wydaje (to jedyna logiczna odpowiedź) za każde podbicie płacisz tyle ile podbijesz/zalicytujesz bez względu na to czy wygrasz :roll: Bo przecież nikt by nie wystawił na sprzedał iPhona żeby poszedł za 30zł.


(matio) #8

np na dopnij.pl 10 kredytów do podbijania ceny kosztuje 12 z groszami z VATem


(Goodprogram) #9

to są tzw. aukcje za grosza, jakich wiele w sieci


(Hkcinema) #10

trzeba dobrze rozczytać każdy taki system ponieważ - ktoś tutaj napisał, ze na jednym portalu kredyt kosztuje tylko 12gr- to jest z jednej strony zaleta ponieważ kredyt jest tani- ale z drugiej jest to wada bo dużo więcej osób kupi takie kredyty a co za tym idzie - dużo większa konkurencja.

Ja póki co napaliłem się na ten http://hotbid.pl/ - fajnie wygląda ta zajawka, może wprowadzą coś oryginalnego :smiley: :smiley: :smiley:

P.S @Areh: sorry, posty poprawiłem


(Skr3czu) #11

Pewnie nic nowego nie będzie, nie ma na co czekać...

Jeszcze:

Podbij.pl

Pozdrawiam.


(kwasna pikla) #12

gra dla hazardzistów ! można trochę zyskać można dużo stracić !

pozwole sobie wkleić link do aukcji o iphona -> http://www.podbij.pl/auction/2243-ipod-touch-16gb

w tym typie "aukcji" akurat podbicia dla zwycięzcy były zwracane ale druga osoba która się biła o ten telefon miała niezłe plecy !

lub też kolejna aukcja http://www.podbij.pl/auction/2305-sony-vaio-vgn-cs11s-q-p8400-14-1


#13

A mam pytanko - jak to działa ?

Bo osobiście nie wierze w hojność na skale masową


(johny b) #14

http://www.podbij.pl/pomoc/podbij/jak-to-dziala/

To jest hazard. Mój kolega kupił aparat cyfrowy za 20zł, ale wcześniej stracił grubo ponad 300, więc nie wiem czy to się tak opłaca 'licytować',


#15

johny b , ale mi chodzi o to jak oni zarabiają - bo chyba za 20 zł odkurzacza nie sprzedadzą tracąc ok. 200zł


(Garbaty Aniel) #16

Na chłopski rozum to jest jakoś tak: żeby zalicytować musisz wykupić podbicia (coś w stylu karnetów na podbijanie) - których cena jest zależna od portalu. A potem tymi podbiciami dopiero licytujesz - i nawet jeśli jedno podbicie zmienia cenę przedmiotu o np 1 gr to ty wydajesz na to tyle ile wynosiła kwota 1 podbicia (przykładowo 1zł)

PS nowe serwisy (tak jak ten http://www.hotbid.pl) będą musiały sie sporo napocić żeby stworzyć realną konkurencję dla podbij - ciekawe jakie innowacje mogą wprowadzić zeby przyciągnąć klienta...


(matio) #17

np. zmniejszyć ceny za podbicia


(Hkcinema) #18

to kiepskie rozwiązanie pisałem o tym parę postów temu - mniejsza cena zemści się na użytkownikach, ale patrząc po tych serwisach to nie za dużo rozumieją z tego modelu :slight_smile:


#19

lobomat , wcześniejsze posty poprawiłeś, ale widzę że ciągle piszesz bez polskich znaków. Jeżeli nie poprawisz tego i dalej będziesz tak pisał, temat wyląduje w koszu.


(Hkcinema) #20

już poprawiłem - sorry raz jeszcze ciężko zmienić przyzwyczajenia