Nowe serwisy aukcyjne - hotbid.pl

Według mnie zapowiada się coś naprawdę świetnego, po oprawie wizualnej wnioskuje, że będzie to profesjonalny serwis!

Oj zarabiają i to dużo. Wykupujesz tzw. pakiety podbić (jeden taki karnet kosztuje 1zł - NIE pakiet, tylko jeden karnet; w pakiecie może znajdować się od 10 do nawet 100 karnetów). I licytujesz. Twoimi ‘pieniędzmi’ są owe karnety. Każdy użyty karnet (użytego karnetu nie można odzyskać) zwiększa pule wartości przedmiotu o 1gr LUB 10gr(nie wiem od czego to zależy, przypuszczam, że od wartości towaru) + 10sek daje do końca aukcji. I teraz wyobraź sobie taką końcową cenę np. iPoda Touch (gdzie jeden karnet zwiększał pulę towaru o 1gr) - 15zł. A więc: na każdej złótwce z ostatecznej ceny autorzy zyskiwali 100zł, (za każdy grosz z puli użytkownik płacił jeden karnet, który kosztował 1zł, aby podbić aukcję) a więc 100*15= 1500zł. Moim zdaniem to dość sporo jak na takiego iPoda. :stuck_out_tongue:

Mam nadzieję, że napisałem to w dość zrozumiały sposób. :]

Aż taki dobry interes jest na tego typu serwisach? A jak ogólnie jest to opłacalne dla samych użytkowników?

Dla niektórych bardzo opłacalne, ale dla większości niestety nie :slight_smile: Trzeba mieć szczęście.

No tak, ale fakt faktem jest taki, że coraz więcej osób bierze udział w tego typu serwisach internetowych, tak więc ciesze się, że pojawi się nowy serwis.

SebNet ja bym jednak studził ten hurra optymizm - to że maja ciekawą stronke (trzeba im zapisać na plus) nie oznacza że będą godną konkurencją - fakt dobrze że coś nowego pojawia sie na rynku.

Według mnie bardzo dobrze, że pojawia się konkurencja dla tego typu serwisów. Najczęściej skutkuje to tym, że bądź co bądź my użytkownicy dostajemy zawsze lepsze możliwości licytowania danego przedmiotu.

Dobrze mówisz im więcej tym lepiej bo się lamki i noobki nie będą skupiać na jednym serwisie :] A każdy monopol jest zły :slight_smile:

Oto właśnie chodzi, według mnie taki serwis jak http://www.hotbid.pl ma prawo ostro namieszać na rynku tego typu aukcji, bo Podbij.pl się ostro skomercjalizował.

Żeby ostro namieszał to będą musieli ostro sie wziąść do roboty - choć widać ze startowej że zapału (jak na razie) nie brakuje.

No właśnie graficznie według mnie wygląda świetnie. Ale czy na samej grafice się nie skończy?

Zapewniają że nie - gdzieś nawet natknąlem sie na ich reklamę - była informacja od zespołu tworzącego http://www.hotbid.pl, że warto jeszcze ten miesiąc z górką poczekać.

No od nich to niemożna było oczekiwać innej odpowiedzi :]

SyntaxError , wiesz pewnie muszą mieć chłopaki czas optymalizację serwisu, żeby nie miał takich błędów skryptów jak Podbij.pl.

Nie no skoro tyle trzeba poczekać to serwisik ma byc dopieszczony - życzę sobie tego ja - przyszły klient:)

pewnie, ale wydaje mi się, że ściemniać to oni nie mogą tak sobie na prawo i lewo ponieważ konkurencja jest na tyle duża, że po prostu muszą wyskoczyć z czymś nowym

pozdr0

Wiadomo, żeby zaistnieć na rynku internetowym trzeba mieć asa w rękawie, inaczej jest się na spalonej pozycji, tak więc Hotbid musi mieć jakieś świeże pomysły, jeśli próbuje się otworzyć wśród tak dużej konkurencji.

Tym asem mógłby być np telewizor około 32 cali za frajer- żarcik oczywiście. Osobiście coraz bardziej jestem zainteresowany tym serwisem bo widzę że rozgorzała na prawdę poważna dyskusja. Fajnie by było jakby nie poprzestali na zapowiedziach.

Nie no co Ty, na zapowiedziach to się pewnie nie skończy, bo przecież autorzy strony wyłożyli też spore pieniądze, żeby jakoś zaistniał ten serwis w internecie, więc musi mieć coś innowacyjnego, bo tak to gra nie byłaby warta świeczki, żeby zakładać taki serwis.

Tu muszę się z Tobą SebNET zgodzić - wydaje mi sie że jeśli ktoś włozył w to swój kapital (a mogę sie tylko domyślić że nie są to małe pieniadze) to raczej na cos co ma zawojować rynek. Ale czy zawojuje?