Nowy blog czytelników - sugestie, uwagi, zgłoszenia błędów

U mnie na blogu wpisy są dodawane na stronę główną po 2 tygodniach od publikacji… Trochę to bez sensu jest - dlaczego tak późno lub dlaczego w ogóle są dodane (np. http://www.dobreprogramy.pl/tomeeek64/PowerArchiver-nie-tylko-paker,49910.html)?

Tak na nowy rok mam sugestię, że powinna być jakaś działka z listą/adresami producentów skanerów i programów AV, oraz szablon zgłaszania zawirusowanych instalatorów, czy false positive, coś w rodzaju opcji wyboru pod opisem programu. Zresztą każdy support programu AV ma swoje "przyjmowanie zgłoszeń. Trend Micro ma tak: http://esupport.trendmicro.com/srf/srform.aspx?cm_mmc=Maintenance-_-Phone_Chat-_-Contact-_-Email

Dla wszystkich, chcących się ustrzec przed dodanymi i niepotrzebnymi składnikami w instalatorach programów, czyli nie tylko tego, co zawiera agent pobierania, pojawiło się narzędzie http://www.dobreprogramy.pl/Unchecky,Program,Windows,51122.html Virus Total online i w programie PeStudio krzyczał, że trojan. Pytałem producenta i jednego AV, potem zgłosiłem w Trend Micro false positive. Szerzej o tym jest w komentarzach pod programem.

Zwróciłem uwagę na to, że trzeba się tłumaczyć, czy instalator danej aplikacji zawiera wirusa, czy nie.

Kiedyś, na starej wersji bloga często przeglądałem wpisy poprzez Operę Mini. Teraz - na nowej wersji - po kliknięciu “Przeczytaj całość” strona się odświeża. Tak powtarza się kilkakrotnie, aż w końcu za którymś razem załapuje. Czasami załapywało od razu, dlatego piszę o tym dopiero teraz. Czy ktoś z Czytelników też ma taki problem i czy Administracja mogłaby to poprawić (o ile problem leży po stronie Bloga)?

Wydaje mi się, że to nie przejdzie. To tak jakby vortal się przyznawał, że może zawierać zawirusowane pliki.

 

A tak swoją drogą, skoro ten downloader DP jest, to może mógłby on spełniać również i tę pożyteczną rolę (przecież takie było jego początkowe założenie) informując o ewentualnych dodatkowych komponentach instalowanych z programem?

 

Ale nie ma co się oszukiwać, to nie przejdzie, bo redakcja ma użytkowników gdzieś, a od dłuższego czasu sam downloader domyślnie instaluje oprogramowanie, które można uznać za spyware…

W ustawieniach Mojego Profilu nie mogę zapisać przystąpienia do blogowego konkursu Grudniowego 2013. Przy zapoznaniu się z regulaminem zaznaczam kratkę i daję Zapisz. Po odświeżeniu strony nic się nie zmienia.

Hej,

 

A czy po zapisaniu zmian, tick w odpowiednim polu nie zostaje już zaznaczony? U mnie wygląda to tak.

 

[86703076187431861805_thumb.jpg

Pozdrawiam,

Dimatheus

](http://www.iv.pl/viewer.php?file=86703076187431861805.png)

U mnie jest tak jak na Twoim obrazku - mimo że daję zapisz, nie wiem czy zapisuje :wink:

Hej,

 

Spokojnie zapisuje - w zeszłym miesiącu wyglądało tak samo i mogłem głosować, więc wszystko jest jak najbardziej OKI. :slight_smile:

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Przydałoby się wprowadzić na blogach możliwość moderowania wpisów nowych userów przed publikacją. Od kilku dni na blogach pojawia się SPAM

Przydałaby się możliwość wejścia w post na głównej poprzez klikanie w załączony do niego obrazek, byłoby przyjemniej.

Mam spory problem z dodawaniem zdjęć. Pomimo wybrania plików i wciśnięciu przycisku wyślij, widzę że pliki się wysyłają jednak nie ma ich potem w przeglądarce zdjęć. Opera 12.16, IE 11, Chrome 32 - Windows 8.1.

Sugestia Propozycja

Jeśli już było wśród propozycji to przepraszam

 

Cennym i użytecznym (przynajmniej w moim odczuciu) był by dodanie funkcjonalności - Ulubione wpisy blogowe.

Miało by to działać analogicznie do listy ulubionych programów.

Propozycja i prośba moja podyktowana jest tym, że niektóre z wpisów są bardzo pomocne w codziennym kożystaniu z kompa - opisy działania programów, różne tutoriale, rozwiązania problemów itp. Chciało by się mieć je gdzieś na podorędziu, móc do nich łatwo wrócić, bez konieczności żmudnego przeszukiwania.

Poza tym ilość takich polubień byłby sygnałem dla piszących.

Czy redakcja zastanawiała się nad możliwością zgłaszania przez zarejestrowanych czytelników -  niewłaściwych lub obraźliwych wpisów na blogu ? Czasami można natrafić tutaj na troli internetowych, którzy komentują bardziej by obrazić niż rzetelnie i treściwie zwrócić uwagę. Czy redakcja ma zamiar wprowadzić coś takiego w niedalekiej przyszłości ?

 

Pozdrawiam,

lordjahu

Jak dodać komentarz do bloga? Od rana tylko czas tracę przy próbie skomentowania artykułu zachwalającego bubel od Kingstona. Niestety negatywne posty nie przechodzą np.

 


To co wyżej zostaje. Reszta była komentarzem do wpisu na blogu, a to nie jest miejsce na tego typu rzeczy.

Areh

Ciekawa informacja mi dzisiaj wyskoczyła jak chciałem rozpocząć własny blog na DP. Zarejestrowanym użytkownikiem jestem już długo ( a na pewno dłużej niż 7 dni :wink: ), mimo to wyskoczyło mi okienko z taką informacją:

 

Czy to jakiś błąd, czy musze do kogoś zgłosić chęć prowadzenia blogu?

To raczej błąd. Powinieneś to zgłosić.

 

To nie jest błąd. W regulaminie  IV Blog - pkt 2 tak piszu :slight_smile:

Ale kolega jest zarejestrowany od 2009 roku.

Cześć,

 

Czy na blogach jest jakakolwiek możliwość zgłoszenia “niewłaściwych” komentarzy (linków referencyjnych, niewłaściwego słownictwa etc)?

Jeżeli takie pytanie już padło przepraszam za dubel.

Niestety, poza mailem do moderacji bloga/administracji innej opcji nie ma.