Nowy blog czytelników - sugestie, uwagi, zgłoszenia błędów

Witam!

Napisany i opublikowany blog ukazuje się natychmiast czy czeka się na decyzję moderatora? Pozdrawiam!

http://www.dobreprogramy.pl/Regulamin.html

Dzięki za szybką odpowiedź. No właśnie dlatego pytam, bo mam konto juz kilka lat, a informacja po zakończeniu edycji bloga jest: “Opublikowany”. Nie było nic o jakimś błędzie czy usterce. Widocznie jest jakieś małe opóźnienie.

P.S. Na pewno jest coś nie tak, bo skoro w Regualminie jest napisane, że blog napisany przez usera mającego konto dłużej niż 7 dni pokazuje się natychmiast, to znaczy po… kilku sekundach lub ciut dłużej. A tu jak nie było tak nie ma :confused:

 

Czy Ty Areh możesz coś zrobić w tej sprawie, czy raczej mam pisać podanie z CV i dołączyć 3 zdjęcia? :slight_smile:

Przeczytaj kilka (dosłownie kilka, mniej niż 10) ostatnich postów w tym temacie.

Zgłaszam generalny błąd, system failure :stuck_out_tongue:

Nie chce zeby to było odebrane jako malkontenctwo - ale tak niewiele potrzeba,

drobne zmiany  :stuck_out_tongue:

 

  1. System bloga wymusza stosowanie się do interpunkcji - to byłaby nawet zaleta :smiley:

Ale zjada spacje, emotki, znaki nowego wiersza, czasami nie zostawia spacji za kropką, spacji lub entera przed nawiasem za nawiasem, przed linkiem za linkiem, tu i ówdzie robiac sieczke tak że trudno dojść do ładu jak ją naprawić?!

Bo na przykład: usuwa spacje w zdaniach rozdzielonych enterem gdy zapomne o kropce lub zmienie małą literę na dużą rozdzielając zdania, których wcześniej było sztuk jedna.

Jeśli dodam wykrzyknik zamiast kropki albo nawias który bym chciał aby był pod zdaniem potrafi połączyć w jedną całość psując czytelność - już lepiej gdyby dodawał kropki :wink:

Ktoś opanował logikę systemu - to będę wdzięczny za pomoc.

 

  1. Czy system niusowania jest równie dobryy?

Mniej trzeba myslec o tresci “ale szefie szefie przeciez dobrze wiesz jak to jest upierdliwe” :stuck_out_tongue:

 

  1. Dochodzi jeszcze kwestia praw autorskich bo zalinkować fotografię a pobrać i umieścić to dwie różne sprawy, tak mniemam stosowne pytanie umieściłem na forum.

Tym się nikt chyba nie przejmuje skoro lecą fotki, zrzuty grafiki bóg wie skąd - co google nawinie.

Więc się tym pewnie nie powinienem przejmować? Ale jednak nie linkowanie tylko zapisz, wyślij

 

4.Przydał by się jakiegos rodzaju FAQ do bloga łatwo dostępny na stronie(bo moze jest?)  :wink:

Bo na forum trzeba się przekopać przez setki postów… zarówno podstaw, najczęściej zadawanych pytań jak i praw autorskich.

Mogę takiego FAQa napisać jak już zdobęde wszystkie informacje formie wpisu bloga(jeśli nie ma?) 

 

  1. Jak sprawić żeby używać bolda i dlaczego nie można go użyć skoro HTML do podstawowych znaczników bold należy więc dodać tą funkcjonalność to kopiuj wklej?? kodu

chodzi o jakiś konflikt z H2? przydało by się móc wytłuścić jedno słowo kluczowe :wink:

 

  1. Jak sprawic(moze to wina przegladarki?) zeby przycisniecie “podglad” nie przenosilo do nowej strony, bo mi sie podczas pisania tworzy fefnascie naraz mając nawyk kliknięcia edycja w nowej karcie (zmienic nawyki, no wiem… tak odpowie każdy admin)

 

  1. Jak sprawic zeby guzik “podglad galerii”  w celu przypomnienia podpisanych tagów zamiast osobnym oknem o niewielkim rozmiarze byl umieszczony w liscie po prawej stronie tekstu…albo chociaz jako okno ale uruchamiane przyciskiem umieszczonym na pasku razem z “link” “h2” “h3” w celu latwego użycia bez rolkowania do góry strony! (bez skomplikowanego przerabiania skryptu)

 

 Więcej grzechów nie pamiętam serdecznie załuje że mam nawyki z C++ tj.

pisz, kompiluj, popraw :wink:

 

PS Nie znam się na systemach forumowych blogowych IP Board itp. wiec może to wymaga zapłacenia…no więc jeśli tak to również dobra informacja - będzie wiadomo na czym się stoi i jak to obejść - i że warto sie postarać 8)  

 

TO! Dokładnie to! 

 

boldnablogu.pl - amen bracie, tyle w temacie.

Czy ktoś poza mną ma problem z prawidłowym działaniem tworzenia wpisów na blogu?

 

http://img.marek.pro/image/n

 

Pole do wpisywania treści samo się zwija, dodatkowo nie mogę wybrać żadnego działu.

U mnie jest to samo co u @Marek607, pole do wpisu zwija się po każdym zapisaniu tekstu, co jest niezwykle irytujące. Nie idzie wybrać działu dla wpisu, sam zaznaczył mi się Office i nie idzie tego odklikać.

 

Myślałam, że powiadomienia o nowych komentarzach się naprawiły, ale jednak nie. Pojawił się nowy komentarz, a powiadomienia nie ma.

u mnie również jest problem z wyborem kategorii, brak belki górnej z opcjami edycji.

Pole tworzenia wpisu wąskie ale da sie je rozszerzyć- prawa krawędź u dołu i pociągnąć wystarczy.

Widać coś się popsuło po zmianach w komentarzach, które są jak na portalu teraz…

Problem z blogami został naprawiony :slight_smile:

Który? :stuck_out_tongue:

Super, dzięki :slight_smile:

chyba Stevie Wonder dobierał te kolory bo są bardzo dopasowane i wygodnie się czyta… :x 

Trzeba by dodać nowy tag do blogów :slight_smile:

 

Historia :slight_smile:

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zrecenzowanie pewnego sprzętu na blogu, a jednocześnie chciałbym podesłać linka do takiej recenzji znajomemu, który nie zna języka polskiego. Do głowy przyszło mi, aby napisać recenzję po polsku i do tego dołożyć angielskie tłumaczenie, ale tego typu konstrukcja delikatnie rzecz ujmując spowodowałaby zapewne nieład w strukturze wpisu. Dołożenie wersji angielskiej pod wersją polską wydłużyłoby wpis, a naprzemienne pisanie paragrafów raz po polsku, raz po angielsku nie wpłynęłoby pozytywnie ani na wizualną przystępność tekstu, ani na jego spójność.

 

Może udałoby się wprowadzić taką funkcjonalność, aby było możliwe dołączenie alternatywnej wersji językowej tekstu do wpisu. W takiej sytuacji użytkownicy mogliby jednym kliknięciem przejść do innej wersji językowej.

 

Mam oczywiście świadomość, że tego typu funkcja nie byłaby pewnie wykorzystywana zbyt często, gdyż targetem portalu są użytkownicy polskojęzyczni, ale na blogach często pojawiają się bardzo ciekawe wpisy, które z przyjemnością przesłałbym anglojęzycznym znajomym, gdyby tylko mogli je zrozumieć.

 

Kto wie, może gdyby redakcja była zainteresowana wprowadzeniem tego typu funkcji, znalazłaby się grupa osób, która w ramach “portalowej” pomocy tłumaczyłaby wybrane przez siebie wpisy, tłumaczenie mogłoby się pojawiać jako możliwe do akceptacji przez autora w jego “panelu”. Gdyby takowe zostało zatwierdzone, to automatycznie dodawane byłoby jako alternatywna wersja językowa przy wpisie na profilu autora, a u dołu przetłumaczonej wersji mogłaby być jakaś mała adnotacja np. Translation from Polish to English made by PROFIL_TLUMACZA.

 

Ot, sugestia. :slight_smile:

Robiliście coś z Waszym RSSem? Pytam ponieważ przestaliście mi działać w Briefie na Firefoksie, a tego dodatku ani przeglądarki nie aktualizowałem, więc są poza podejrzeniem. Owszem wyświelają mi się nowe powaidomienia o newsach i wpisach na blogu, ale najeżdżających na nie kursorem pozostają nieaktywne (nie ma łapki, która powinna się pojawić po najechaniu na link). Jeśli kliknę na nie, to wyświetla mi się nowa pusta karta, zamiast konkretnej strony. Pomoże ktoś?

 

Działa już dobrze. :smiley:

Jak na dobre usunąć wpisy z “Kosza”?

Dlaczego w blogu nie działa zakańczanie linii ani znaczniki

<br />

Pisanie jakiegokolwiek tekstu na blogu to jest katorga gdy się wrzuci podgląd/publikacje…

Nie mogę dodać bloga do serii - wyskakuje błąd serwera 403 (http://www.dobreprogramy.pl/Admin/Series,Edit,46.html)

Zasady konkursu na najlepszych blogerów: “Po zakończeniu głosowania do przeglądu finalistów przystąpi redakcja, a zwycięską trójkę wytypujemy 15 kwietnia.” (http://www.dobreprogramy.pl/NagradzamyBlogerow).

Może to i pierdoła, ale mnie od paru miesięcy drażni ta “trójka”, która de facto jest przezcież “piątką” :?