Nowy blog czytelników - sugestie, uwagi, zgłoszenia błędów

@lisek jakiś update ? kiedy nowa odsłona?

Właśnie robimy wewnętrzne testy. Jeżeli przez weekend nic wielkiego się nie wydarzy, chcielibyśmy dać dostęp paru blogerom. Zawsze łatwiej wyłapać ewentualne problemy w większym gronie. Jeżeli nie będzie większych zgrzytów, czas puszczać produkcyjnie :slight_smile:

2 polubienia

Ja się mogę zgłosić na testera :wink:

Godzina 06:39 - jest problem z dodawaniem komentarzy do blogów ?

Sory ale zwaliliście nowe blogi…

  1. podczas zapisu dużej treści urywa mi dalszą część. Po ponownym zapisie nie mam do niej dostępu.

  2. Gdy zaznaczam coś z dużej litery i zapisuję, wychodzę i ponownie wchodzę w edycję - to co pogrubiłem, znika ze wpisu …

Opera 48.0

EDYCJA - 18:38:
Sprawdziłem na pozostałych - dawnych wpisach - gdy dodam nawet spację do wpisu i zapiszę, to nie dość że znika mi duża ilość tekstu to jeszcze jest szansa na totalny bajzel we wpisie. Przez to musiałem przerzucić się na pisanie w Wordzie, bo boję się że przez błąd edytora wypierdzieli mi nowy spis na którym spędziłem 3 godziny …

Hej,

Ja widzę, że nie do końca poprawnie zachowuje się formatowanie wpisu po zmianach. Chodzi o odstępy po zastosowaniu punktowania. W poprzedniej wersji zakończenie punktowania zapewniało przerwę przed kolejnym akapitem. Teraz też to robi, ale na górze - przerwa jest przed punktowaniem, a po nim już nie, więc kolejny akapit zlewa się z punktowaniem. Pokazuję to na screenie poniżej.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Przydałoby się zwiększyć maksymalny dopuszczalny rozmiar dla grafik wrzucanych do wpisów - ograniczenie 5 MB na plik to za mało i pojawia się problem przy wrzucaniu np. zdjęć z aparatu z nowych smartfonów, gdzie plik ma nawet ponad 8 MB. Ewentualnie jak ograniczenia nie pozwalają to dopuścić możliwość wrzucenia np. 6 większych grafik a reszta z limitem.

Hej,

Nie wiem, po co w ogóle takie ograniczenie. Wiadomo, że w przypadku testowania na przykład telefonów i aparatów w nich wbudowanych, nie będzie kompresować się zdjęć wykonanych, bo to pogorszy ich jakość.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Ktoś musi za te GiB płacić więc kompresują.

Jeszcze się nie zorientowałeś ze DP kompresuje fotki? Te wrzucone przez Ciebie na blogi nigdy nie będą odzwierciedlały jakości z danego urządzenia… Wrzuć fotki na zewnętrzny serwer i podlinkuj.

@Lisek w wersji mobilnej dość często nie ładują mi się obrazki we wpisach, a dokładnie pozostają rozmazane…
(zarówno na stronie jak i na blogach)

1 polubienie

Mam problem ze zdjęciami. Jeśli dodaję dwa zdjęcia połączone w galerię to nie mogę ustawić, które będzie po prawej a które po lewej (Opera 49). @Lisek

Druga rzecz jest taka, że łatwo wykasować sobie zdjęcia, przez backspace.

Trzecia, że często nowe zdjęcia dodają się na samej górze, na początku wpisu.

Czwarta sprawa - okno w którym dodaje się opis do zdjęcia nie mieści się na moim monitorze (1680x1050). Nie można go przesunąć ani zmniejszyć. W efekcie przycisk dodaj znika gdzieś na dole :slight_smile: Zdjęcie, które dodałem i chcę opisać ma 800px wysokości.

2 polubienia

Kolejne wkurzające zachowanie: jak wklejamy tekst to dziwnie przeskakuje scroll - na taką pozycję, że nie widać gdzie aktualnie znajduje się kursor.

Hej, dzięki za info, szukamy dalej powodu:

Czy masz jakieś błędy w konsoli JavaScript (F12) ?
Czy problem występuje w oknie prywatnym (incognito) ?
Czy problem występuje także podczas edycji wpisu blogowego ?

Aktualnie nie można ustawić, które zdjęcie będzie pierwsze z kolei, jeśli już złączyliśmy je w galerię. Można spróbować łączyć dolną z górną lub na odwrót.

Sprawdzimy to :slight_smile:

W tym przypadku możliwe, że kursor był w górze edytora. Zdjęcia przy uploadzie wrzucają się kolejno w miejsce kursora.

Dzięki, poprawimy to :slight_smile:

Tak robię ale nie ma to żadnego wpływu na kolejność zdjęć.

Nie nie był. Wrzucam i opisuję zdjęcia na dole i raz na jakiś czas, okno z dodawaniem opisu ustawia się na samej górze (kursor też wraca do początku).

@narandill, Czy Wy w tej chwili coś robicie? Bo dodałem 8 zdjęć, kliknąłem “zapisz” i zdjęcia zniknęły. Co ciekawe - treść jaką zamieściłem pomiędzy dodawaniem zdjęć jest. Brakuje tylko zdjęć.

Jak pisałem występuje to w wersji mobilnej (czyli na komórce), nie mam możliwości kliknięcia F12, w trybie incognito sprawdzę, nie jestem hardcorem żeby robić wpis blogowy na smartfonie :wink:

Firefox ma możliwość debugowania mobilnej strony z telefonu przez komputer np. w sieci domowej po Wi-Fi.
Może Google też coś takiego wykombinowało ale pewnie dla wersji beta / dev / cannary chrome.

bo ja nie mam nic innego do roboty :wink:

Ok, to wiele wyjaśnia, a jaka przeglądarka mobilna ? wersja ?