Nowy blog czytelników - sugestie, uwagi, zgłoszenia błędów

Coś się nie posypało podczas wrzucania grafik do bloga ?

Przeglądarka - Opera 44.0.2510.857 (PGO)

@lordjahu nic sie nie posypało, to ty zepsułeś bloga :slight_smile:

Zanim powstanie kiedyś tam nowy blog sugeruję dwie zmiany, które były zapowiadane kilka lat temu, nadal nie trafiły na bloga, a wg mnie są dla aktywnie piszących ważnymi funkcjonalnościami:

  1. Zmiana górnego tła na własną grafikę
  2. Możliwość podpięcia własnej domeny pod domowy adres bloga na portalu
2 polubienia

ad) januszek.info o to chodzi?

Rozmawiałem jakiś czas temu z Docentem i nie był zwolennikiem takiego rozwiązania… choć wcześniej bodajże Krogulec je sam proponował :wink:

1 polubienie

To jest zwykłe przekierowanie…

Yep. Co konkretnie oznacza “podpięcie”?

Funkcjonowanie bloga DP w obrębie własnej domeny, czyli jak wchodzisz na januszek.info, to taki adres zostaje w przeglądarce i w obrębie jego się poruszasz.

3 polubienia

Tak jak gowain pisze. Podpięcie, nie przekierowanie, jest świetną opcją dla blogera, a jednocześnie portal nic na tym nie traci. Jest to oferowane standardowo przez inne blogowe platformy (blogger czy Github pages).

1 polubienie

a to coś nowego nawet dobry idzie się przyzwyczaić

@Lisek aktualnie jest schrzaniony wygląd Znajomych na aktualnych blogach:
https://www.dobreprogramy.pl/263586,ariiell,Znajomi.html

div.friends ma niepotrzebnie style="position: absolute;"

Hej,

Ja w ogóle w przypadku znajomych mam dwa problemy. Jak włączam swoich, to mam tak:

Jak włączam na przykład znajomych @wojtekadams mam tak:

Pozdrawiam,
Dimatheus

Dzięki, poprawię to dzisiaj.

2 polubienia

@Lisek a możecie dodać do platformy blogowej pod wpisem, przycisk do zgłaszania treści ? Przyda się to w przypadku łamania regulaminu / plagiatu / lub typowej zżyny z innych stron.

1 polubienie

To jest dobry pomysl, szczegolnie w kontescie dostepu blogerow do stalych bywalcow oraz programu partnerskiego dla blogerow.

1 polubienie

Dobry pomysł :slight_smile:

1 polubienie

@Lisek @tomekb mam do was takie pytanko - wiadomo że na blogach mamy możliwość wstawiania obrazków / zdjęć. Czy myśleliście może nad wstawieniem czegoś pokroju przeglądania zdjęć wrzuconych do galerii ? Chodzi mi o coś na kształt wrzucenia fotografii z recenzji aparatu - teraz taką robię. I mam kilka zdjęć, które w obecnej formie będę musiał wstawić jedno pod drugim, a tak byłaby możliwość wrzucenia jednego z kilkoma mniejszymi kwadracikami podglądowymi poniżej, w celu ich wywołania lub wciskania strzałek po lewej i prawej by przeskoczyć do innej fotografii. Dzięki takiemu zabiegowi zdjęcia oglądałoby się wygodniej a i u niektórych nie siadałaby przeglądarka z braku pamięci :slight_smile:

Byloby super, ale nie wiem czy damy radę coś takiego zrobić :wink:
Szukałem kiedyś widzetu, ktory pozwolilby tworzyc takie galerie, ale nie znalazlem.

Jak rozumiem, chcesz uzyskać efekt podobny do tego co jest u nas na karcie programu? Czyli taka galeria wewnątrz wpisu?
Mi się pomysł podoba i jak już z @narandill uporamy się z tym co robimy teraz, spróbujemy coś takiego wykombinować.

1 polubienie

Tak, dokładnie to. Zwiększyłoby to czytelność wpisów.