Nowy, dobry odtwarzacz płyt CD i DVD do telewizora Sony. Co polecacie?

Nie potrzebujesz pewnie 4K to bierz jakikolwiek za 300zł, te pod 4K to już wydatek rzędu 900zł, a konkretny model nie ma większego znaczenia, weź taki który ci się bardziej podoba wizualnie, bo wszystkie będą prezentowały podobny poziom techniczny.

Możecie mi dobry sprzęt podlinkować ? Bo tamte podlinkowane są wszędzie nie dostępne. Zależy mi na czymś dobrym. Nie wepnę byle g. za 200 złotych do telewizora mojego, za który dałem prawie 14 tysięcy.

Zrozum, że to nie ma znaczenia. To sygnał cyfrowy. Jakość obrazu będzie zależała przede wszystkim od jakości (kompresji) filmu na nośniku i od telewizora. Odtwarzacz tylko odczytuje zera, jedynki i przekazuje je dalej.
Wchodzisz na https://www.euro.com.pl/odtwarzacze-blu-ray,d3,odtwarzanie-plyt!blu-ray.bhtml zaznaczasz po lewej interesujące cię parametry jak np. odtwarzanie 3D, albo cyfrowe wyjście audio, wybierasz uszeregowanie od najtańszego, kupujesz tani i tyle. Nie ma tu żadnej filozofii.

A taki za 2 tysiące może być ? Pewnie jest lepszy od tego za dwie stówki. Ma interpolacje do 4K.

W środku prawie na pewno ten sam mechanizm obsługi płyty. Różnić mogą się dodatkowymi funkcjami, marką możliwością podpięcia internetu czy jakimiś pierdołami.

A po co ci to, skoro telewizor ma lepszą interpolacje. Na dodatek to nic nie daje, to zwykłe skalowani, byle komputer robi to lepiej.

Jak masz wydawać 2 koła na śmieci, to kup mini komputerek z Blu-ray i będziesz miał full wypas. I nagrywanie, i filmy z internetu i płyty i sobie muzykę wrzucisz na dysk.

I jak z tym mini-komputerkiem będe oglądał filmy na telewizorze ? - będe ten mini-komputerek za każdym razem wyjmował z szafy i czekał aż się windows uruchomi i wszystkie sterowniki załadują, a potem w telewizorze wyszukiwał tego komputerka żeby film włączyć ? I przez cały film z tym komputerkiem siedzieć na kolanach albo na stole ?

Mini komputerek może być schowany w szafie na stałe, nie ma konieczności wyłączania go, po uśpieniu nie zabiera wiele więcej energii od odtwarzacza w trybie czuwania. Po kliknięciu w klawiaturę (np BT z touchpadem )wybudzi się w parę sekund i będzie gotowy do działania.

Zmiana źródła obrazu czeka Cię jednakowo przy odtwarzaczu i mini-pc, co nie zmienia faktu że to są 2 kliknięcia pilotem.

Jeśli koniecznie chcesz wydać kupę pieniędzy i mieć co położyć pod TV to kup sobie konsolę z napędem, można jej używać jako odtwarzacz i pograć się da.

Tylko jaki sens dublować możliwości telewizora na siłę? Żeby tylko była okazja wydać więcej pieniędzy niż faktycznie potrzeba?

edit. po twojej edycie

To jest ciekawa propozycja :+1:

Podałem Ci w 3 czy 4 poście. nie wymyślisz nic wygodniejszego.

W 5 dopiero: https://forum.dobreprogramy.pl/t/nowy-dobry-odtwarzacz-plyt-cd-i-dvd-do-telewizora-sony-co-polecacie/647559/5

Ja takie rzeczy utylizuję a tu ktoś potrzebuje i jeszcze chce za to płacić?

Zamontujesz za telewizorem, jeśli niema innego wyjścia. System startuje kilka sekund, ale taki miniitx w uśpieniu nie ciągnie praktycznie prądu. Co do systemu i oprogramowania to np. KODI.

A tak zamierzasz postępować z odtwarzaczem DVD?

@daras28-82 Poprostu położę taki odtwarzacz na półce pod telewizorem, z tyłu podepnę go do telewizora i gotowe. Kiedy tylko będę chciał w nocy o północy płytkę włożę w CD i na pilocie kliknę i już mi film idzie. Raz, dwa i mam .

Nie muszę wydziwiać i siedzieć dniami i nocami i tysiąc pincet filmów przegrywać na laptopa, potem z laptopem biec do pokoju gdzie jest telewizor. W szafie szukać kabla, żeby połączyć laptop z telewizorem albo szukać w telewizorze po wifi żeby w telewizorze mi laptop wykryło i szukać filmu, który będę chciał obejrzeć na telewizorze.

Poprostu odwarzacz podepnę na stałe i spokój.
@jajecpl dałeś linka tylko do jednego odwarzacza. Ale jest nie dla mnie. Wygląda okropnie.

To weź swój lakier do paznokci i pomaluj, czy coś.

Kupiłeś telewizor za 10 tysięcy i oglądasz sobie filmy dvdrip (pewnie divxy, 700MB? :slight_smile:
omg ;D

Tak samo z MINIPC. I Jakie kable? Pilot. Przecież taki komputer może wyglądać jak np. Asus VivoMini VC65. Menu masz Kodi, sterujesz z pilota, odpala się nawet szybciej niż niektóre odtwarzacze.

To już serio lepiej konsolę do gier, tylko że wygląda gorzej, ale przynajmniej można czymś dzieciaki zająć jak sam nie gra :wink:

Bibliotekę filmów i muzyki można tym sobie udostępnić dla całego domu, a grać przecież też (streaming). I płytę zgrać na dysk i nagrać na inną.