Nowy dysk - Dobór, przy zakupie

Mam win 10, 4gb ddr2, core quak 3.96, Readon HD 6750, zasilacz 500w coler master a+.

Bierz tego zdecydowanie:

http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-1tb-sata-600-7200rpm-64mb-cache-wd10ezex-479659/

A i mam jeszcze Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC taka karte sieciowa ale ona ma problemy z win 8 i 10 mimo ze sterowniki sa kontatybilne a probowalem juz wielu czasami porostu nie doczytuje mi stron wczyta cześć tekstowa brak obrazków po czym odwietrzam kilka razy i sa filmy czasami sie nie odtwarzają i wgl trzeba kilkakrotnie odswierzac albo wgl sie nie wczyta strona chodz po aktualizacjach win 10 jest nieco lepiej ale ten problem sie pojawia taka karta musi byc mala bo tamta ledwo ledwo siedzi, na jednym slocie wiec w necie sa wymiary tej co mam.

A bedzie pasował bo to chyba ten sam tylko wyczuwam reklame do sklepu

Reklama sklepu? Jak nie chcesz moreli to kup gdzie indziejXD

Nie, to nie jest ten sam. Western digital jest bardziej niezawodny od seagatów.

Okay a kabelki zasilania podejda tak? Bo nie jestem masterem ale wiem ze musi byc sata 3 do łączności. I bedzie 1tb czy jest ujmowane te 250gb

 

Mam ten dysk (Seagate) już ponad dwa lata i spisuje się świetnie. Nie ma się czego bać.

Ceny zbliżone wiec chyba ten bardziej niezawodny wezmę tylko panowie czy mi to będzie hulać dobrze, i wiem ze nie mozecie stwierdzic ale tak na oko nie bede was winił jakąś roznice predkosci poczuje w odniesieniu do mojego 10 letniego staruszka to oczywiste ale no tak ile by to procent poszlo na oko.

To w końcu chcesz szybki dysk czy dysk do magazynowania? Jeśli stawiasz na szybkość to bierz SSD. Jeśli na pojemność to HDD. A jeśli na oba to też SSD. Tylko byś musiał zapłacić 2 koła.

stary nie mam kasy tyle hd mi wystarcza tylko wiadomo sa ograniczenia tyle zeby byl takiej samej szybkosci jak moj aktualny lub szybszy.

Twój dysk ma 10 lat i nadal się zastanawiasz czy nowiutki WD będzie od niego szybszy? :smiley: 7200 RPM mówi samo za siebie.

Moj tez tyle ma :PP

 

No dobra biore go 250 zyta strace nich bedzie

Nowy dysk

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w lewym dolnym rogu Swojego posta otwierającego wątek. Dziękuję za uwagę.

Bierz dysk WD bo to dyski dużo lepsze i trwalsze niż seagate.

Jak zdecydyujesz się na WD to bierz zamiast Blue Red`a. Wersja Blue jest jednak bardziej zawodna niż Red (a wydajnościowo nie ma przepaści),

HDD 3,5" ? Ja już takich dawno nie kupuje . Tylko 2,5" .

http://www.x-kom.pl/p/125777-dysk-twardy-25-sata-hitachi-1tb-travelstar-7k1000-95mm-7200obr.html

Siemka,tak jak wspomniał witek-pl bierz WD Red’a,biedzisz miał spokój, na Seagate nie raz się już przejechałem,tak samo jak moi znajomi,WD Blue to też taka " kinder surprise " nie wiadomo na co trafisz,wiec osobiście mogę ci polecić WD Red ,

 

pozdro :slight_smile:

 

Ps: Zmień tytuł tematu ,bo cie tutaj szlachta zagryzie :smiley:

Ponieważ miałeś jeden dysk Seagate i się zepsuł?

Mity powielasz. Jeden i drugi producent ma podobny poziom awaryjności. Seagate jest popularniejszy w Polsce i dlatego więcej krzyku w internecie na temat dych dysków.

RED nie pod system. Ten dysk jest wolny. Blue, albo Seagate ST1000DM003.

Nie drażnij lwa :wink:

No to własnie taki trzeba mi uniwersalny pod render i magazyn i odczyt.

Podaj dokładny model zasilacza i płyty głównej. Wtedy będzie można sensownie porozmawiać.

S.M.A.R.T. obecnego dysku też by nie zawadził

Gigabyte G31M-ES2C / ES2L / S2C / S2L

No to pomiędzy seagate a red jest ten blue.