Nowy HP nie widzi pendrive, problem z zainstalowaniem systemu

Mam problem z zainstalowaniem WIN10 na nowym HP
HP 15s-fq2012nw
Konkretnie to nie pokazuje mi pena w Boot menu. Coś jest nie tak w BIOSie?



Na obu portach to samo. Pendrive zbootowany na pc działa.
Pozdrawiam.

Sformatuj (dla pewności) pendrive-a programem HP USB Disk Storage Format Tool, stwórz jeszcze raz bootowalnego za pomocą Rufus-a i sprawdź czy coś się zmieniło, jeżeli nadal będzie to samo to sprawdź port usb 2.0 zamiast 3.0 :slight_smile:

Robiłem jeszcze raz pena i też sprawdzałem na obu portach.

A kliknij klawisz Enter przy zaznaczonej na czarno (obrazek!) pozycji OS Boot Manager (UEFI).
Czy w taki sposób rozpocznie się instalowanie systemu z Twojego pendrajwa?
Pendrajw z instalką Win10 robiony narzędziem Microsoftu, czy czymś innym?
Za pomocą sprawnego komputera wykonaj własny nośnik (pendrajw) z instalatorem Windows 10, posługując się narzędziem Microsoftu:
Narzędzie Microsoftu: https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209

Starszy wpis, ale dla Ciebie na czasie. Zapoznaj się z problemem, po za tym tam występują nasi mistrzowie pocolog, krystian3w, roobal i inni.
Polecam

Mam tak i widzi ,widzę rużnicę u ciebie,pendriva mam ze strony microsoftu zgranego ,ale pojawia sie dalej problem bo niewidzindysku wogóle,jakaś masakra.porownaj zdjęcia i napisz czy ci ruszyło🧐

Odsyłam do wpisu @Astor444. Po zainstalowaniu MS z linku pokazał się pen w Boot Menu. Dzięki i pozdro

Kupiłem wczoraj dwa takie laptopy i na jednym przy instalacji windowsa wogóle nie widzi żadnego dysku, a w drugim nie mogę zainstalować sterowników (pobrane ze strony producenta). Jakieś pomysły?

Mam to samo. Poradziłeś sobie jakoś z problemem braku dysku?

Dzwoniłem na serwis HP, powiedzieli, żeby zdjąć obudowę, odpiąć i ponownie podłączyć dysk. Tylko zdjąć obudowę nie takie proste, mi się nie udało. Jutro podjadę do serwisu, żeby to ogarnęli i się okaże, czy to pomoże. Dam znać

Bzdura zbtym rozbieraniem laptopa,trzeba dograc sterownik ze strony intela nic wiecej,2 dni szukalem i ogarnełem temat.jak coś podeśle sterownik

Sterowniki ze strony hp pod dysk nierozwiążą problemu,sterownik ze strony intela rozwiązuje problem zupełnie

https://downloadcenter.intel.com/download/29978/Intel-Rapid-Storage-Technology-Driver-Installation-Software-with-Intel-Optane-Memory?v=t pobieramy ten sterownik,wrzucamy na pendriva z dyskiem do folderu nowo utworzonego np."Driver’ tam go rozpakowujemy i zaczynamy instalacje windows na nowo,powinien sam zadziałac jak nie korzystamy z opcji i dodajemy go sami,ot tyle.

Dzięki przemo, temat ze sterownikami zadziałał!

Źle zbootowany pendriva z systemem do zainstalowania i nie widzi go w menu boot laptopa. Użyć najnowszego rufusa.