Nowy iPhone? co wy na to?

Dużo jest juz artykułów na temat nowego iPhona ktory ma sie pojawic w czerwcu…

Co wy na to?

Jakie są wasze opinie na ten temat? to dobrze czy zle…

I w końcu moje pytania do was

Waszym zdaniem : Bedzie mial PL menu od razu?

Ile bedzie mniej wiecej kosztował $ po premierze?

Czy to jest konkurs z nagrodami, czy szukasz wróżbity?

https://telepolis.pl/news.php?id=13903

https://telepolis.pl/news.php?id=14901

i chwilowo tyle.

To niesamowite, że jest dużo artykułów na ten temat. Rozumiem, że są to artykuły rzeczowe, i choć w jednym z nich są interesujące Cie informacje. A jeśli tak, nie rozumiem po co ten wątek.

Jeśli są to artykuły typu “wróżymy z fusów” lub “zgaduj zgadula”, patrz pierwszy akapit w moim poście… :roll:

Przecież iPhone ma polskie meny od razu w standardzie począwszy od firmware 2.0 a więc już od roku prawie.

Nie w czerwcu tylko w lipcu (podobno 17)

tak wersja beta 3,0 ma język polski więc i w finalnej będzie obrazu

co do samego telefonu

  • data wejścia do sprzedaży 17 lipiec, to piątek poprzednie modele też wprowadzano w piątek

w AT&T pewnie…

co do iPhone…

spełnia moje wszystkie wymagania :slight_smile: chciałbym go :stuck_out_tongue: w 2G brakowało mi ramu no i ekranu OLED i aparatu 3.2mpx :wink:

Mi brakuje w 3G tylko aparatu 5-12 mpix z jakąś porządną diodą, bo pod względem aparatu nawet mój C902 jest lepszy od IPhone’a :stuck_out_tongue:

ja niestety mam c902 i to jest żałosny telefon… 5mpx a jakość kijowa że już iPhone ma lepsze fotki :stuck_out_tongue: no i na c902 można tylko narzekać :stuck_out_tongue:

SE suck, byle bym wytrzymał do końca roku…

12mpix w telefonie?? ludzie, po jakiego … ?

wolałbym 2 mpix z porządną matrycą niż 12mpix upchane na siłe na matrycy wielkości ziarenka maku.

ile razy trzeba powtarzać że to nie ilość mpix decyduje o jakości zdjęcia…

Ok, można uznać, że iPhone ma dobrej jakości aparat. Ale diody/ksenonowej lampy mu brakuje. Bo gdy chcesz coś zrobić w nocy, to nie ma szans. Dioda też sobie zbytnio nie radzi, ale trudno. Najodpowiedniejszy były ksenon z k800i - mi naprawdę dobrze służył…

@klopas

O co tobie znowu chodzi z C902 !? Jako telefon bez systemu i ekranu dotykowego uważam go za jeden z lepszych modeli…

ten telefon nie zadowala mnie nawet w 10% :stuck_out_tongue:

dla apple raczej ważniejszy jest wygląd niż jakieś diody… iPhone byłby paskudny jakby włożyli mu diodę…

ja bym nie chciał żeby iPhone miał jakąś diode albo flesza…

Z tym się nie zgodzę do końca, jest aplikacja NightCamera, która znacznie ułatwia robienie zdjęć przy niedoborze światła, testowałem i sprawdza się bardzo dobrze

A dorównuje ksenonowej lampie ?

@klopas

Rozumiem, że sprzęt elektroniczny powinien być ładny… Ale ważniejsza jest funkcjonalność !

A czy ksenonowa lampa dorównuje lampie z lustrzanki??

No właśnie, funkcjonalność: czy dla Ciebie funkcjonalność to ilośc megapikseli w komórce? Tylko foto się liczy w telefonie?

Nie wiem jak Ty, ale ja jak mam zamiar robić zdjęcia, które będą pokazywane znajomym, będą częścią rodzinnego albumu, biorę swoją lustrzanke i mam pewność, że zdjęcia będą naprawdę dobrej jakości.

A aparat w telefonie jest tylko do robienia na szybko mało waznych zdjęć, ewentualnie uchwycenia danej chwili jak trzeba szybko fote zrobić - to wtedy aparat z iPhone’a w zupełności wystarcza, 3,2MPix to już będzie i tak za wiele aż.

Gabarytowo trochę nie trafione porównanie :slight_smile:

Jeśli będzie jakikolwiek dioda doświetlająca to okay. Chyba, że ktoś będzie wykonywał zdjęcia tylko w dzień oraz podczas tzw. białych nocy (ale to juz raczej nie w PL) :stuck_out_tongue:

BTW. czego fotki robicie w nocy że aż tak wam zależy? :smiley: no i po co robić fotki w nocy? skoro gdzieś idziesz żeby cyknąć fotkę w nocy to weźmiesz normalny aparat… no ale trzeba szukać na siłę wad, nie? :smiley:

Mam codziennie nosić aparat w kieszeni ? :lol:

Teraz poważnie - po prostu uważam, że ksenon ( dioda też może być ) nie oszpecałaby tak bardzo iPhone’a, a dodawałaby mu funkcjonalność…

Ponadto mogę się mylić, ale chyba iPhone nie ma zooma, a powinien być standardowo - 16-krotny…

no i po co ci on? zwykłe rozszerzanie pixeli… zoom cyfrowy to głupota, ja nigdy nie używałem, trzeba powiększyć to zrobi się to na PS albo GIMP-ie, ładniejsza jakość wychodzi (telefony mają za słabe procki żeby takie same efekty osiągnąć co komputer)

Ale po co mam bawić się ze zgrywaniem i edycją, jak ja nie kopiuje zdjęć na kompa ?

to po co ci zdjęcie na którym nic nie widać? i po co ci w ogóle aparat w telefonie?

ehhh… zbaczamy z tematu :stuck_out_tongue:

No wiesz, niektórzy dorośli użytkownicy komórek chadzają wieczorami do pubów, restauracji i na różne imprezy. Nie wszedzie wleziesz z aparatem, nie wszędzie też wygodnie chodzic z aparatem, choćby głupim cyfrakiem.

Tak więc jak widzisz nie wszyscy po szkole idą do domu odrobic lekcje a po wieczorynce spać. :wink:

Nie rozumiem czemu dziwi Cię chęć pstryknięcia okazjonalnego foto w gorszych warunkach oświetleniowych.