Nowy komputer czy modyfikacja strego?

No dobrze to już wiemy że nie ma sensu modyfikować i lepiej kupić nowy sprzęt. Jakieś propozycje :?:

Płyta główna: Asus Crosshair IV Formula /AMD 890FX/ 769zł

Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, IBOX/ 615zł - Czterordzeniowiec będzie dużo lepszy do gier, a jak wyjdzie Bulldozer to będziesz miał resztę pieniędzy na jego kupno od razu :slight_smile: Zapytaj o rewizję C3.

Karta graficzna: Sapphire Radeon HD5970 2GB DDR5 /2x256bit/ 2xDVI/HDMI/DP 2399zł

Pamięć RAM: A-Data 4GB (2x2GB) 1333MHz CL7 Extreme Edition 439zł

Dysk Twardy: Samsung F3 500GB 179zł

SSD: Intel X25-M SSD 80GB 869zł - na system :wink:

Zasilacz: Antec TruePower New 650W 469zł

Monitor: LG W2486L-PF 1049zł

Razem: 6788zł

Może się trochę rozpędziłem, ale dostajesz przyszłościowy zestaw, z dwurdzeniową kartą graficzną, która poradzi sobie z grafiką w Full HD w każdej grze przez długi czas Możesz jeszcze rozważyć kupno dużo tańszej wersji HD5870, ominą Cię takie problemy jak microstuttering (nie wiem w jakim stopniu występuje na HD5970, ale są to mikroprzycięcia), a będziesz miał pieniądze na kolejną serię HD6xxx. Monitor ma bardzo dobre podświetlenie LED, krótki czas reakcji matrycy (2ms) i kontrastem 2000000:1. Zasilacz to bodajże najnowocześniejsza konstrukcja Antec’a. Ma kilka linii 12V i wszystkie potrzebne wtyczki. Pamięci mają niskie opóźnienie, bez problemu podkręcisz je na 2000MHz CL9. No płyta główna wiadomo, spełni Twoje oczekiwania w OC :stuck_out_tongue: Procesor spokojnie starczy do gier, sześciordzeniówka to już przesada, nie odczujesz wydajności. Nie ma co przepłacać, a możesz mieć pieniądze na Bulldozera, który pewnie będzie dużo lepszy.

Pozdrawiam!

No zestawik całkiem całkiem :slight_smile: muszę to przemyśleć bo znajomy mnie namawia żebym tylko kartę wymienił, dołożył ramu i proca kręcił ale nie wiem czy jest sens to robić jak myślicie :?:

A co do pamięci to myślałem o takich do nowego zestawu Corsair DDR3 2x 2GB 1600MHz CL7 Dominator GT with DHX -AMD Phenom II, BEMP Support :-). A co do procka to nie lepiej taki AMD Phenom II Quad-Core 965 BOX Black Edition :?:

co do grafiki to : Radeon 5870 HiS 2GB 6x mDP (PCI-E) Eyefinity lub Radeon 5870 HIS 1GB 2xDVI&HDMI&DP (PCI-E) iCooler V TurboX i bardziej bym się do tej drugiej skłaniał ponieważ może rzeczywiście odłożyć to co zostanie i w serie 6 zainwestować za jakiś czas. Albo jeszcze więcej zaoszczędzić na serie 6 kupując coś takiego Radeon 5850 HIS 1GB 2xDVI&HDMI&DP (PCI-E) iCooler V Turbo lub ten sam model tylko z serii 5870 Radeon 5870 HIS 1GB 2xDVI&HDMI&DP (PCI-E) iCooler V Turbo, a myślę że te dwie ostatnie też sobie dadzą rade z grami typu COD4 czy BBC2. Dobrze kombinuje :?:

Ewentualnie oprócz kart His-a jeszcze coś takiego mogę nabyć Sapphire ATI Radeon HD5870 Vapor - X 1GB DDR5 / 256bit DVI / HDMI / DP PCI - Expressl lub wersja 2GB albo SAPPHIRE TECHNOLOGY Radeon HD 5870 Toxic - 2 GB GDDR5 lub SAPPHIRE VAPOR-X HD5870 2GB GDDR5 PCIE co wy na to :?:

Nie opłaca się takich RAM’ów. Są lepsze, ale nie ma sensu przepłacać. Wydajności nie uzyskasz, tym bardziej, że te A-Daty się dobrze podkręcają.

Phenom II x4 965 różni się tym, że ma zegar o 200MHz szybszy, a kosztuje o 100zł więcej. Jak poprosisz o rewizję C3 to swojego będziesz mógł podkręcić jeszcze więcej :slight_smile:

Co do grafiki też myślałem nad HD5870, może nawet sensowniej. Będziesz miał pieniądze na nową generację HD6xxx i nowe procki Bulldozer. Najlepsza z tych wersji to

Ma doskonałe chłodzenie, ciche i bardzo wydajne. Do tego świetnie się podkręca.

Pozdrawiam!

loltoFFik a może lepiej poczekać na ta kartę SAPPHIRE TECHNOLOGY Radeon HD 5870 Toxic - 2 GB GDDR5 lub SAPPHIRE VAPOR-X HD5870 2GB GDDR5 PCIE co wy na to :?:

Obecnie nie opłaca się brać karty z 2GB ramu,tak naprawde jak narazie w grze Metro2033 przydaje się więcej pamięci przy wyższych rozdzielczościach,nie ma sensu brać,weź wersje 1GB,potem ją sprzedaż i tak między październikiem a listopadem może będzie już HD 6XXX i wtedy sobie na którąś z wtedy dostępnych kart zmienisz.Oczywiście bierz Vapor-X,obecnie najlepsza wersja HD 5870.

rozumiem że 1GB spokojnie da radę na wyższych rozdzielczościach (1900x1080 i 1200) pomijając grę Metro :?:

Tak,no i co do Crysisa też zapomnij:),do tej gry na takiej rozdzielczości potrzeba 4 kart graficznych HD 5870 by osiągnąć 60 fps i włączyć synchronizacje pionową:),swojego czasu był piękny test na www.pclab.pl dla zainteresowanych.

Zapytałem tylko z ciekawości ponieważ mam pokój 10m2 w którym stoi komputer więc monitor planuje kupić maksymalnie 22 cale

jeszcze tylko pamięci i zasilacz muszę wybrać po te dwie pozycje podane wyżej jakoś do mnie nie przemawiają :smiley:

PS. A w Crysisa i tak nie gram je jestem fanem COD4 (multiplayer) i NFS :smiley: a to tego typu gier to wystarczy

O zasilaczach to myślałem o takich Corsair CMPSU-750HXEU - 750W lub Chieftec (CFT-850G-DF) 850W no chyba że jeszcze coś proponujecie

No to starczy,ja w Cod 4 też pomiatam i grając na mutli mam 300 fps na swoim cfg i mam HD 5870.

Dodane 08.06.2010 (Wt) 16:20

No lepiej bierz ten Corsaira,ewentualnie polecam coś od BQ z serii DarkPowerPro,jeśli interesuje cię aż tak duży zapas mocy.

Byle nie za duży zapas żeby sprawność zasilacza nie spadła. Tak myślałem że te Corsair będzie najbardziej optymalny

A pamięci to coś takiego nie tak drogie jak te co podałem wcześniej Corsair DDR3 2x 2GB 1600MHz CL8 XMS3 with DHX -AMD Phenom II, BEMP Support lub Patriot PGS LLK DDR3 2x 2GB 1600MHz Cl7 AMD

Dlaczego nie weźmiesz proponowanego przeze mnie Antec’a? 650W to aż nadto, przy 750W drastycznie spadnie sprawność, a przy 650W masz jeszcze duuuży zapas na rozbudowę. Przy okazji ten Antec jest najnowszą konstrukcją. Nie będę Cię na siłę przekonywał, bo nie jestem fanboyem Antec’a. Ale moim zdaniem nie warto płacić za dodatkowe 100W, które będą się marnować, tak jak sprawność zasilacza.

A co do pamięci - dlaczego się uparłeś? Przecież te A-Daty spokojnie pójdą na 2000MHz CL9, nie ma co przepłacać jeśli nie odczujesz wydajności.

Pozdrawiam!

Co do zasilacza się jeszcze zastanowię bo nie mówię nie. Jeszcze rozważałem ten model Antec Signature 650 lub seria Antec TruePower New 750W. A co do pamięci to tu bardziej chodzi o to że ta firma jakoś mnie nie przekonuje

To tak trochę mało opłacalne kupować kartę za 1800 i za pól roku ją sprzedawać i kupować HD6XXX. To nie lepiej już poczekać. A swoją drogą na ile czasu tak orientacyjnie taki HD5870 starczy :?:

Ciężko powiedzieć,ale patrząc wstecz na 2-3 lata spokojnie.Kwestia standardów czy niedługo nie będzie ,kiedyś wspomnianego dx 11.1 ,też uważam że jak coś to już na serie HD 7XXX albo 8XXX poczekać,bo tak to nie ma sensu i szkoda pieniędzy.

Najlepiej poczekać na 10XXXX i przez te kilka lat dalej siedzieć na starym sprzęcie. Ludzie, jak się kupuje komputer to i tak jest on już “stary” (ironia…). Co chwilę wychodzą nowe technologie które z biegiem czasu są wdrążane w podzespoły…

Kupuj teraz to na co jesteś zdecydowany. Twoja kasa i twoja decyzja, a nie kogoś z forum który lubi czekać w nieskończoność.

Witam

Chciałbym odświeżyć trochę temat, a mianowicie:

Pisaliśmy kilka postów wyżej że lepiej brać AMD bo w przyszłości będzie łatwiej zmodyfikować taką platformę ponieważ Bulldozer który pokaże się w przyszłym roku będzie kompatybilny z AM3, ale ja chce złożyć kompa na jakieś 3 lata więc nie ma gwarancji że za trzy lata jak będę chciał modyfikować ten zestaw to AMD będzie oferowała procesor z kompatybilną podstawką prawda :?: . Więc jak za trzy lata będę musiał wymieniać procka i płytę to może jednak złożyć kompa na wydajniejszym układzie i7. Co wy na to :?:

Jeśli chcesz tyle kasy wsadzać w kompa to czemu nie,teraz wydasz na płytę+procesor jakieś 4000 zł,u AMD wyjdzie jakieś 1500 ,na dodatek jeśli u AMD kupisz płytę od As Rock bądź Asusa możesz się spodziewać że za 3 lata twoja płyta będzie obsługiwać najnowsze dostępne procesory i za 3 lata nie będziesz musiał wymieniać płyty,tylko kupić procesor który na pewno nie będzie kosztował tyle co procesor Intela,jak na moje kilka tysięcy będziesz do przodu,no ale do ciebie należy decyzja.

Nie no płyta (np.Asus Rampage III Extreme Intel X58)+procek (i7 930)to koszt 2800. Wiesz na pewno częściowo masz racje ale nie mam gwarancji na to że za trzy lata płyta którą kupie teraz pod AMD będzie kompatybilna z nowymi procesorami tym bardziej że pewnie za jakiś czas wprowadzą też trzykanałową obsługę pamięci. Nie zrozum mnie źle ja nie upieram się przy intelu po prostu chce wybrać jak najlepiej i stąd moje wątpliwości.

Jeśli koszty nie grają roli to bierz pod Intela.

To nie jest tak że nie grają. Chcę wydać ale rozsądnie. A czy są przesłanki ku temu że ta płyta którą ty masz będzie kompatybilna z rozwiązaniami które będą się pokazywać na najbliższych latach :?: