Nowy komputer czy modyfikacja strego?

Patrząc po wszystkich płytach high-end-owych które wydał Asus to tak,moja płyta będzie wspierać wszystkie procesory które będą wydane na AM3,Asus jest znany z tego że ma długo letnie wsparcie dla płyt.Dlatego kupowałem taką płytę by w przyszłości kupić sobie lepszy procesor i tyle,obecnie jednak polecam kupić moją płytę z oznaczeniem IV,posiada USB 3.0 i SATA 6 gb/s i jest na nowszym chipsecie.

Nie no jak coś to kupię właśnie z oznaczeniem IV. A mam jeszcze jedno pytanie czy intel ma w planach wypuszczenie w przyszłości jakiś procesorów na 1366 czy po wprowadzeniu nowych podstawek będą już tylko robić procki n te nowe podstawki :?:

Tylko teraz ma wejść nowy procesor który ma być najszybszym i7 ,no i raczej to będzie koniec na tym sockecie,nie po to Intel wprowadza nowy socket by stary dalej rozwijać,ale to raczej wie bardziej Intel,jak będzie dalej popyt na 1366 to i procki będą robić,tak jak to było z Socket 775,tylko że jest różnica cenowa jaką te dwa sockety reprezentują więc raczej nie będzie więcej procesorów na ten socket.

a czy coś wiadomo o cenie tego nowego i7 :?:

Ten socket był krócej niż LGA775 na którego wszystko można było wstawiać, od Celeronów L po Quady EE, pewnie nie będą nic robić, bo nie warto odpalać linii dla paru procent osób posiadających 1366.

Wejdź na skąpiec, ceny i7 z zegarem 3GHz+ to 2-4 tyś zł to nowy nie może nagle zlecieć do np 1 tyś zł.

około 4000 zł.

Dodane 16.06.2010 (Śr) 14:37

tu masz newsa http://twojepc.pl/news21555.html

Moim skromnym zdaniem nie ma co się za bardzo pakować na platformę Intela. Niestety, ale wydymali perfidnie klientów. Niedługo (koniec 2010/początek 2011) wychodzą nowe podstawki (LGA 1155, 2011), więc te nie będą już wspierane. Dzisiaj dostaniesz lepszą wydajność, ale jutro nie wiadomo czy AMD nie zaserwuje czegoś dużo lepszego (Bulldozer), a wtedy prawdopodobnie nie będziesz musiał zmieniać płyty głównej, a to się wiąże z dodatkowymi pieniędzmi na procesor/kartę graficzną, co da Ci z kolei duży kop wydajnościowy.

Chyba, że wolisz poczekać na LGA 1155 albo 2011? :razz:

Jak mam wydawać to teraz bo jak poczekam to pewnie rozwalę tą kasę na jakieś pierdoły i nie kupie nic.

I wcale nie jest powiedziane że nie wydymają drugi raz bo kto wie czy po wprowadzeniu nowych podstawek w 2011 roku np. w 2012 nie wymyślą czegoś innego żeby tylko kasę zarobić

Motasz się kolego jak…ech:P

Mi osobiście szkoda by było tyle kasy na kompa wydać tylko po to żeby grać…nie szkoda Ci kasy? Żeby pograć w gry, w które grasz (wspomniałeś wyżej), nie potrzebujesz takiego kompa zaawansowanego.

To oczywiście Twoja sprawa, Twoje pieniądze i zrobisz z nimi co chcesz, ale można pożyteczniej inwestować. Koledzy wyżej już Ci dokładnie opisali możliwości…prześledź je jeszcze raz i będziesz mógł podjąć decyzję nie pytając: “to czy to, czekać nie czekać” itp…

Pozdrawiam!

Zgadzam się że na chwilę obecną jest to zaawansowany sprzęt ale za dwa lata nie wiadomo jak będą wyglądały gry w które grywam :).

Może i racja że powinienem podkręcić tego swojego E6600 i właśnie z tym związane jest moje pytanie czy lepiej kręcić tego procka czy może kupić trochę nowszy E7600 który będzie pasował do mojej płyty bo jest na 1066 MHz a mogę go mieć w dobrej cenie. Którym sposobem uzyskam większa wydajność i czy ten E7600 będzie bardziej wydajny niż to moje E6600 :?:

Nie rozumiem Cię kolego :stuck_out_tongue: najpierw planujesz kupno praktycznie najwydajniejszych części na rynku, a teraz zastanawiasz się nad podkręcaniem tego procesora? Zdecyduj się :wink:

Moim zdaniem nie opłaca się dokładać do E7600zł, jeśli podkręcisz ten procesor co masz mocno, to różnica będzie znikoma. A pieniądze zawsze będziesz mógł zachować na przyszłość, na rozbudowę, jak się w końcu zdecydujesz :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam!

I nadal chce kupić :stuck_out_tongue: Tylko sobie tak pomyślałem że w przyszłym roku tyle nowości że może lepiej poczekać, a o tego procka to pytałem bo mogę go mieć za 300 zł i na dodatek moja płyta miała aktulizowany bios i po tej aktualizacji można na niej istalować procki z szyną 1333 MHz więc i z tego powodu zastanawiałem się nad kupnem czegoś jeszcze na s775. A swoją drogą to czy dużo stracę na wydajności w grach kupując X6 zamiast X4. Wiem wiem zaraz pewnie wszyscy będą pisać jak mogę stracić na wydajności kupując lepszy procek ale gry nawet czterech rdzeni nie wykorzystują a co dopiero sześciu tu bardziej chodzi o wydajność na jednym rdzeniu mam racje :?: I jeszcze pytanie czy X4 lub X6 nie będzie ograniczał możliwości Radka 5870 :?:

I jeszcze pytanie odnośnie płyty głównej czy ta płytka Gigabyte GA-890FXA-UD7 będzie lepszym wyborem niż Asus Crosshair IV Formula :?:

Nie powinieneś stracić nic w grach, możesz jedynie zyskać. Oczywiście, jeśli wybrany procesor sześciordzeniowy ma tak samo wydajne rdzenie jak czterordzeniowy. W przypadku Phenomów II x6 widziałem test, gdzie rzeczywiście wypadał w grach gorzej od swojego odpowiednika, ale to były takie pierwsze testy, nie opierałbym się na nich w 100%. Jeśli masz dobry procesor czterordzeniowy, który ma wydajne rdzenie, i drugi procek, który ma sześć rdzeni, ale słabsze, to będzie gorszy.

Nie.

Moim zdaniem lepszym wyborem będzie Asus Crosshair IV Formula. Jest tańszy, a wykonanie stoi na najwyższym poziomie i ma kilka fajnych dodatków (m. in. kartę dźwiękową SupremeFX X-Fi, która okazuje się lepsza od tych zintegrowanych), je mniej prądu, a na dodatek lepiej wypada w OC.

Pozdrawiam!

No ale chyba X6 ma lepszy pojedynczy rdzeń niż X4 :?:

Po prostu gry nie są obecnie odpowiednio napisane do obsługi procesorów 6-rdzeniowych i w testach X4 i X6 w grach wypadają podobnie, różnicę widać w testach aplikacji które obsługują wielordzeniowość/wielowątkowość.

I jak zwykle pojawił się pewien problem a mianowicie chciałem załadować 4x2GB ramu Patriot PGS LLK DDR3 2x 2GB 1600MHz Cl7 AMD ale się okazało że płyta Asusa ma bardzo blisko gniazda procesora sloty na pamięci co będzie dużym problemem przy wyborze wydajnego chłodzenia bo większa część konstrukcji typu tower zachodzi na te sloty a ram ma wysokie radiatory :-(.

To weź jakieś od firmy OCZ? Np. OCZ 4GB (2x2GB) 1600MHz CL8 Black AMD 1,65V

Albo po prostu przestaw pamięci do slotu 2 i 4, albo 3 i 4 (zależy od płyty głównej).

Ale ja chciałem 4x2 :smiley: chyba że kupię takie chłodzenie Noctua NH-C12P SE14 powinno być chyba ok.

Ewentualnie takie pamięci Corsair DDR3 4X 2GB 1333MHz CL7 Dominator with DHX+ Airflow Fan- AMD Phenom II górną część radiatora można zdemontować i wtedy powinno być ok. A swoją drogą to lepiej OCZ czy Corsair :?:

PS.Jeszcze rozważam opcje chłodzenia wodnego na procka. Macie jakieś propozycje :?:

Osobiście to brałbym… Tańsze :wink: Jeżeli jedne są 1333MHz CL7 i drugie, to nie ma różnicy. Bierz te, które Ci się zmieszczą. Osobiście nie przepłacałbym za Corsair’a, a powiedzmy wziął lepsze/takie same i tańsze OCZ’e.

Jesteś pewien, że chcesz się w to babrać? To wcale nie jest takie łatwe w “prowadzeniu” i musisz o to dbać i pilnować, żeby nie było wycieków… zestawy-komputerowe-kwiecien-2010-t267420.html - tutaj na dole masz podane chłodzenie wodne. Osobiście się na tym nie znam, więc nic więcej nie podpowiem :mrgreen:

Pozdrawiam!