Nowy komputer - FPS

Witam kupiłem niedawno komputer z kartą graficzną GTX1660TI i procesorem I5 9600K, dziś zainstalowałem pierwszą grę (widźmin 3)z ciekawości zobaczyć jak komputer “śmiga” i ku mojemu zdziwieniu przy ustawieniach ultra wiedźmin potrafi spaść do 35fps. włączyłem youtube i zobaczyłem filmik gdzie w takiej samej konfiguracji co moja chłopak miał 65-50fps…u mnie nawet gdy stałem w miejscu nie chciało wskoczyć 60 było max 57 a średnia to gdzies 45fps, nie wiem teraz czy wina leży w moim komputerze czy po prostu na video chłopak niby miał taką samą konfigurację ale była podkręcona? oglądałem inne komputery podobne które też dawały rade w 60klatach, poproszę o jakieś wskazówki, jest to nowy komputer nie znam jego mozliwości więc proszę o pomoc

Daj linka do “video”.

w mieście/ wiosce zgaduję?

ustaw nvidia hairWorks - wyłączone , liczebność ludzi tło - wysokie , ilość klatek na sek. - nieograniczona
i zobacz czy się poprawi .

ja mam na AMD Ryzen 5 3600X podkręcony + MSI GTX1660TI OC + Ram Patriot Viper Steel DDR4 16GB 3600MHz
miasto 40-50 fps średnio ,
wioska , świat 50 - 65 średnio

ale i tak miejscami spada poniżej 40 fps

dzięki, wyłączenie nvidia hairWorks sporo dało, ale pojawił się nowy problem zapraszam do tematu