Nowy skype i obraz z kamerki(zielony)

witam

pobrałem sobie skype z obsługą kamerek , podczas video rozmowy ja widzę znajomego jak trzeba , fajnie , ale on zamiast mnie widzi tylko zielony obraz przechodzący w kolor beżowy od czasu do czasu i tyle :frowning: jak wezmę opcje testuj kamerkę to niestety wszystko jest na zielono , kamerka jest wykryta przez skype ,

co mam robić? czy tu trzeba instalować stery? czy co?

pomocy?

kamerka firmy e5

Złączono Posta : 08.11.2007 (Czw) 11:39

fb151433a685f26am.png

zobacz czy ekiga wykrywa obraz … może masz źle zainstalowaną kamerę

błąd wykrywania obrazu :frowning:

nie mam koncepcji co robić :frowning:

pod xp chodzi jak trzeba :frowning:

co rozumiesz poprzez :złe zainstalowanie kamerki

musisz mieć zainstalowane odpowiednie moduły … nie pamiętam dokładnie nazwy …

miałem bardzo podobny problem, spróbuj przeinstalować sterowniki kamerki, ale jak to nie pomoże to poszukaj nowszych (u mnie pomogło przeinstalowanie).

Lub możesz spróbować pobawić się w ustawieniach kamerki.

ja zainstalowałem kiedyś moduły spca5xx i gspcav i kamerka zagadała … to było ponad miesiąc temu i nie bardzo pamiętam jak to zainstalowałem , ale chyba było w repozytorium

bo ja nie instalowałem do niej sterów , tylko podłączylem do portu , nie wiem skąd wziąść linuxowe stery do e5

:frowning:

aaa, i to by wyjaśniało dlaczego kamerka nie chodzi.

A sterów nie ma na stronie producenta?? Bo jak tam nie ma to włątpie żeby gdziekolwiek indziej były.

zainstalowałem te 2 pakiety ale nadal zielono mi :frowning:

Złączono Posta : 08.11.2007 (Czw) 12:31

ale jak był ten francuski odpowiednik nie pamiętam jak się zwał kamerka dzialała

Złączono Posta : 08.11.2007 (Czw) 12:41

pomocy :frowning:

Złączono Posta : 08.11.2007 (Czw) 12:43

ster jest po xp

wojownik poczytaj ten temat: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=157668&highlight= i spróbuj zainstalować stery spca5xx są one w (automatixie).Może to pomoże :wink:

zainstalowałem i bez rezultatów

Wojowniku masz zainstalowane te paczki w odpowiednich wersjach chodzi mi o glibc 2.4, Qt 4.2.1+, D-Bus 1.0.0 i libasound2 1.0.12 ?

skąd je pobrać i jak wgrać

z repo?

w synapticu nie ma takich nazw :frowning:

Czekaj… a te sterowniki na pewno skompilowałeś? W repo są tylko źródła, które należy skompilować za pomocą module-assistant…u

nie ma spca? (wpisz w szukaj samo spca, i gspca)

zainstaluj te pakiety

powinny być spca5xx i gspcav

zainstalowalem ale efekt pozostaje taki sam :frowning:

a załadowałeś moduły?

modprobe spca5xx albo modprobe gspcav1 albo modprobe gspcav (nie pamiętam już, wszystko z sudo)

sobik nie wiem jak się do tego zabrać