Nowy sprzęt

A więc kupiłem taki komputerek co wy na to :

Intel Core 2 Duo E7400 2.80 GHz BOX

Asus :: P5KPL-AM (G31 VGA PCI-E DDR2)

SEAGATE 320GB Barracuda 7200obr. 16MB ST3500418AS SATA II

Kingston 2048MB 800MHz DDR2 Non-ECC CL5 DIMM [KVR800D2N5/2G]

DVD-REC LG GH22NS30 SATA OEM CZARNY

Asus :: GF 9800GT 512MB 256bit

Obudowa - ATX/BTX :: Tracer :: TRO-765 MARS czarna

Zasilacz - ModeCom :: 500W Premium

LG Flatron W1941S

Gratulujemy zakupu.Ja też mam komputer ale gorszy.A żeby nie było to gorszy się nie czuję.

Chcesz się pochwalić czy co?

nie chce się chwalić , tylko tak po prostu chciałem się zapytać co sądzicie o takim zestawie tzn. czy dobrze podobierałem podzespoły :slight_smile:

Lepszy HD 4770

Ile na ten zestaw wydałeś.?

Pewnie kupił w komputroniku gotowca

Dość kiepski.

Dysk do wywalenia, i grafa - pożal się pan Boże.

Nie mówię już o napędzie DVD, zasilaczu i obudowy.

jednym słowem - wyrzuciłeś kasę w błoto.

Obudowa i zasilacz faktycznie kiepskie, ram mógłby być lepszy, co do dysku trudno mi się wypowiedzieć, nie miałam z nim do czynienia, ale grafika jest ok. Sama mam 9800GT i sprawuje się świetnie. Wszystko zależy od tego, do czego ma służyć ten komputer, dlatego też stwierdzenie, że grafika jest kiepska jest w tym przypadku chybione. Każdy ma taki sprzęt na jaki go stać i jakiego potrzebuje.

Można byłoby złożyć lepszy sprzęt. Ramki są w porządku - Kingston robi dobre, ale nie najlepsze. Za tę cenę tego GeForca mamy 4830/50 - o wiele lepsze i cena baaaaardzo podobna.

Także nie chybione, ale prawdziwe. Dyski Seageta ostatnio są dość awaryjne, gorsze od WD. To nie te same Seagety, co kiedyś. Zobaczymy za kilka mc jak koledze pójdzie dysk, ale będzie miał same buble.

Warto czasem dołożyć stówkę lub dwie i mieć pewnego kompa z lepszym częściami. Bo to już sprzęt na kilka mc lub lat. Każdy robi to co chce, ale później są skutki tego!

po co na boga mówicie co by było lepsze, on już to kupił i wg. mnie dobry sprzęt można na tym pracować jak i zarówno grać. założe się że jemu nie zależy na 100% wykorzystaniu tego kompa i grać na very high detalach

Dodane 11.05.2009 (Pn) 23:22

komputer na kilka mc lub lat? to się zastanów bo to ogromna różnica. i lepiej jest wziąć gotowca niż mieć problemy z własnoręcznie złożonym komputerem w którym nie będzie wiadomo jak będzie współpracować ze sobą dana płytka gł. z ramem patriota.

dyski seagate są awaryjne? jakieś podstawy masz że tak sądzisz? mój seagate ma już dobre 8 miesięcy i narazie trzyma się dobrze nie mam z nim problemów

IMO porządny sprzęt w miarę rozsądku, pozdro.

następny pseudo użytkownik doradczy - do składaków wkładają najgorsze zasilacze, a zasilacz to podstawa, bo jak on pójdzie, to może całego kompa spalić. To tak jak z gra w ciemno. Nie mówię, już, że gdyby tak sobie osobno złożyć te same części wyniosło by nas taniej, nawet gdyby miałby to ktoś złożyć? Wracając do części, czasem nawet w opisie nie ma podanej nazwy firmy ramek, zasilacza, napędu DVD - a cena wygórowana jak za markowe. A z takimi radami to się schowaj i sam kupuj gotowce, tylko później nie płacz, jak cały komp pójdzie “z dymem”. Nie wspomnę, że na GOTOWCACH mamy plomby - czyli wymiana sobie grafy czy jakiegokolwiek podzespołu nie wchodzi w rachubę przez 2 lata - na okres gwarancji?

No to chyba od czegoś MY tu jesteśmy. Prosi nas abyśmy mu coś złożyli do tej ceny i robimy to. A my chyba wiemy co z czym działa. Ja nie widzę problemów. Jeśli dobierzesz dobrego procka Intela do płyty głównej Intel - to będzie działało, chyba, że kupisz procka AMD i płytę INTEL to wtedy kaplica. Także twój argument jest nie trafiony i nie celny - przykro mi.

Napisałem, że OD NIE DAWNA firma ta wypuszcza wadliwe dyski. A właśnie, że mam podstawy - kolega pracuje w prolinie i mówił, że w tygodniu to kilka dysków oddają na gwarancji, bo mają bad sektory lub spaliła się elektronika?

Po prosił o opinię, więc opiniujemy.

Dla prostego chłopa może i dobry - do czasu! A skąd wiesz, że go nie wykorzystuję w 100%? Nigdzie tego nie pisał. Nie wymyślaj kolego.

To w końcu jaki jest ten sprzęt? Raz piszesz, że jest “wspaniały”, a raz w miarę rozsądku. Zastanów się co piszesz i czytaj trzy razy przed kliknięciem “wyślij”.

Cyt. paracik: “Za tę cenę tego GeForca mamy 4830/50 - o wiele lepsze i cena baaaaardzo podobna”.

Z tym “o wiele lepsze” mocno przesadziłeś. Z pewnością swoją wiedzę czerpałeś a takich “wiarygodnych” wykresów serwowanych przez ATI, jak np. ten:

http://www.gram.pl/news_8g3iHuq5_Radeon … grach.html.

Dla Twojej wiedzy: podobne serwowała Nvidia. Oczywiście ani jednych, ani drugich nie można traktować poważnie.

9800gt i HD4830 to bardzo podobne konstrukcje. Natomiast nowa HD4850 to już wydatek ponad 500 zł, więc różnica ok. 100 zł to nie jest “baaaaardzo podobna” cena.

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=hd4830&jedna_strona=1

http://xtreview.com/addcomment-id-6504- … hmark.html

http://pcarena.pl/page/87083/4/Radeon-4 … za-450-zl/

W podobnej cenie jest HD4770, lepszy ze względu na mniejszy pobór prądu. W teście powyżej wygrywa w stosunku 7:5 z GeForce 9800GT. Wszystko zależy od konkretnej gry. Trudno jednak powiedzieć kiedy kolega kupował swój komputer i czy w tym czasie HD4770 była już dostępna.

Tak więc, co do karty to był trafiony wybór. Generalnie, poza zasilaczem komputer jest dobry i jeszcze przez jakiś czas na pewno posłuży.

Cyt. “Dla prostego chłopa może i dobry - do czasu!”

Dość dziwaczne stwierdzenie. Naprawdę nie wiem jak się ma komputer do stopnia skomplikowania osobowości człowieka. Według Ciebie prosty człowiek kupuje słaby komputer, a profesor maszynę na i7? Oczywistą dla każdego sprawą jest, że każdy komputer jest dobry do czasu - aż pojawi się nowszy i mocniejszy.

Reasumując: sandrok - kupiłeś dobry komputer. Można by co prawda w nim co nieco zmienić, ale możesz być z niego zadowolony.

Kolego przeczytaj dokładnie mojego powyższego posta to się dowiesz czemu komputer do czasu!

Ogólnie jestem podobnego zdania co paracik - słabo dobrane komponenty, chociaż wszystko zależy od ceny.

Intel Core 2 Duo E7400 2.80 GHz BOX - jeżeli pchać się w e7x00 zamiast e5x00 ze względu na cache i 1066MHz, to nie ma co się pchać w droższe modele różniące się tylko mnożnikiem i podniesionymi zegarami, jeżeli różnica cenowa między e7300, a e7400 jest powiedzmy koło 50zł

Asus :: P5KPL-AM (G31 VGA PCI-E DDR2) - nie pchałbym się w stary chipset, lekko dopłacając mamy Gigabyte ep43 s3l

SEAGATE 320GB Barracuda 7200obr. 16MB ST3500418AS SATA II - jedne z najszybszych obecnie dysków na rynku, tylko jak z głośnością? a Seagate miał problemy z seria 7200.11, a jeden ostatni przypadek padniętej 7200.12 na forum to jeszcze nie reguła

Kingston 2048MB 800MHz DDR2 Non-ECC CL5 DIMM [KVR800D2N5/2G] - działać, działają, ale możliwości oc bym się dużych nie spodziewał

DVD-REC LG GH22NS30 SATA OEM CZARNY - w porządku

Asus :: GF 9800GT 512MB 256bit - wszystko zależy ile dałeś, jest porównywalna do HD4830 (która zazwyczaj jest tańsza), a w porównaniu do HD4770 (jeżeli już wyszła) prezentuje się słabo

Obudowa - ATX/BTX :: Tracer :: TRO-765 MARS czarna - nic specjalnego, a w zasadzie żadnych zalet

Zasilacz - ModeCom :: 500W Premium - porażka

Przynajmniej chociaż jeden się zna na komputerach :wink:

No to do końca nie jest dobry, nawet według twojej wypowiedzi =D>

Z tym zasilaczem to bym nawet nie wł. tego kompa.

paracik zazwyczaj udzielasz dobrych rad, ale tym razem posługujesz się bezsensownymi argumentami. Komputer jest dobry i można z niego spokojnie korzystać. Tak właśnie należy rozumieć moją wypowiedź. Co do zasilacza - to zwyczajny middle-end od Modecoma. Nie jest najlepszy, bo to nie volcano (hi-end), nie jest to też czarna lista zasilaczy, ani seria feel, czyli typowy low-end, nie polecany. W pierwszym poście zwracałam uwagę właścicielowi komputera, iż zasilacz jest kiepski )to nie znaczy, że nadaje się do śmietnika. Nie mam zamiaru nikomu narzucać jego wymiany, bo nie jest to np. Mustang, czy Codegen, a pieniądze nie spadają z nieba i na nowy zasilacz trzeba zwyczajnie zapracować. Zrozumiesz kiedy zaczniesz normalnie pracować sam na swoje utrzymanie i swój komputer. Nie rozumiem toku myślenia ludzi, którzy porządny komputer oparty na 2 rdzeniowym procesorze uważają za badziewny. To jest normalny komputer dla przeciętnego użytkownika z dobrym procesorem i grafiką.

Swoje uprzedzenia do dysków Seaget’a, nagrywarek LG, kart graficznych, z którymi miałeś złe doświadczenia pozostaw dla siebie. Porównuje się konkretne modele, a nie firmy. Trzeba przyjąć do wiadomości, że inni ludzie mają prawo do własnego zdania, gustu i wydają tyle, na ile im pozwala pensja. Łatwo powiedzieć, że coś jest shitem, badziewiem, bublem, kiedy się samemu na to nie zapracowało i nie wydało ciężko zapracowanych pieniędzy.

paracik jakaś obsesja Cię wzięła na punkcie tego zasilacza?Na pewno jest wystarczający do tego zestawu.Jak ktoś nie kupi zasilacza za 300zł to od razu komputer mu się spali?W sumie to pewnie niejedna osoba by chciała mieć taki zestaw ale najzwyczajniej w świecie jej nie stać.Można na nim spokojnie pograć nawet i w nowe gry.

Adalbert wybrałeś taki zestaw a nie inny,włącz go i używaj nie słuchaj “noweli” na temat zasilaczy,że słaba karta graficzna,że słaba płyta,że słabe pamięci,że słabe naklejki na obudowie,że złe kolory kabelków w obudowie,że płyta w złym kolorze itp.,itd.Jak już kupiłeś taki komputer to czymś się kierowałeś przy jego zakupie.Widocznie na taki Cię stać i taki będzie dla Ciebie wystarczający.

hevet

Sto razy lepszy bylby Modecom MC :wink: i wcale nie kosztuje 300 zł - także twoja wypowiedź jest bezsensowna.

czarna1412

Chyba naprawdę nie umiesz czytać :slight_smile: Napisałem wyraźnie, że od nie dawna , te dyski seageta są wadliwe. A jakie problemy występują, to napisałem na pierwszej stronie.

Te dyski Seaget’a akurat nie są wadliwe. Znowu nie podajesz żadnych konkretów, a jedynie odzywa się Twoje uprzedzenie do marki i zasłyszana gdzieś informacja. paracik - w życiu liczą się przede wszystkim konkrety, na tym forum również.

Wśród wadliwych serii dysków Seagate NIE MA dysku kupionego przez autora tego wątku, a oceniamy ten właśnie dysk, a nie jakiś inny.

Te serie dysków są wadliwe (co też nie znaczy, że każdy z tych dysków nie działa):

SEAGATE Barracuda 7200.11:

ST3160813AS, ST3320613AS, ST3320813AS, ST3500320AS, ST3500620AS, ST3500820AS, ST3640323AS, ST3640623AS, ST3750330AS, ST3750630AS, ST31000340AS, ST31000333AS

Firmware: AD14, SD15, SD16, SD17, SD18, SD19

SEAGATE Barracuda ES.2:

ST3250310NS, ST3500320NS, ST3750330NS, ST31000340NS

SEAGATE/MAXTOR DiamondMax 22:

STM3160813AS, STM3320614AS, STM3500320AS, STM3640323AS, STM3750330A, STM31000334AS, STM31000340AS

Firmware: MX15 lub wyższy

SEAGATE SV35.3:

ST3500320SV, ST3750330SV, SEAGATE SV35.3, ST31000340SV

Firmware: SV16

SEAGATE SV35.4:

ST3320410SV

Firmware: CV11

A tu potwierdzenie użytkowników jednej z tych feralnych serii ST3500320AS - jednej z dysków działają, a inne niestety nie:

http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/ … ,id,46548/