Nowy system komentarzy - błędy, uwagi, propozycje

Obie te rzeczy załatwia możliwość plusowania i (gdyby była) minusowania tylko dla zalogowanych. A połowicznie opcja - ukryj komentarze anonimów, która w nowym systemie jest.

Tylko że 500 minusów raczej nie spowoduje zniknięcie komentarza, więc nadal pojawi się 5-10 trolli pod anonimami forsujących swoje chore racje (ah ta polityka…) i będą wisieć. Takie dyskusje i tak zazwyczaj wyświetlają się pierwsze, wiec każdy kto wejdzie to widzi taki syf i mimo minusów odechciewa się czytać czy rozpoczynać dyskusji skoro wiesz że i tak spacyfikuje cię anonim któremu nic nie zrobisz.

Najzabawniejsza sytuacja jaka mi się trafiła z anonimami to jedna osoba dyskutująca sama ze sobą tylko żeby podzielić się swoimi politycznymi poglądami.

No i po to jest (będzie) opcja blokowania wyświetlania komentarzy anonimów.
A minusy? Tam gdzie są, to się sprawdzają, ważne aby tylko zalogowani mogli te plusy i minusy dawać. Przyjdzie anonim, napisze głupotę, to go zalogowani zminusują, zamiast bezsensownie a anonimem dyskutować.
Ale skoro już tyle ich nie ma, to (tak mówiąc szczerze) nie mam wielkich nadziei na wprowadzenia tu tego.

1 polubienie

Co nowego w Nowym systemie komentarzy? :slight_smile:

Miały być po HotZlocie, ale chyba zapomnieli o tym… :smiley:

Ja już zostało powiedziane:

Może ja gdzieś przegapiłem ten dedykowany wątek na forum… :thinking:

1 polubienie

Możliwe (ja chyba też).

Jest szybciej i lżej. Wygląd komentarzy pozostał po staremu, więc wcześniejsze z późniejszymi dalej robią zadymę, czyli kolejno nie można odpowiadać komentarzem, jak na forum, tylko trzeba dedykować, a gdy kilkadziesiąt osób odpowiada komuś w komentarzach, to i tak trzeba szukać kolei, gdy nie po kolei, czyli absurd cdn.
DP - śmiga ładowanie komentarzy i to na razie tyle.
.

1 polubienie

W końcu się pojawią. Gdzieś, kiedyś…

1 polubienie

Cierpliwości :wink:

1 polubienie

Świetny pomysł! Znakomity! Jak sobie poradzić z negatywnymi opiniami na temat tekstów, które są nachalną reklamą? Uniemożliwić komentowanie ich! Np. " Cyfrowy Polsat GO – nowe stadium ewolucji telewizji".
I teraz Dobre Programy mogą z pełnym przekonaniem zawiadomić swojego sponsora, że na DP nikt nie krytykuje ani nie wyraża negatywnych opinii na temat Cyfrowego Polsatu.

A może to tylko ja mam zablokowaną możliwość publikowania komentarzy pod tekstami sponsorowanymi?

Myślę że fala krytyki jaka zalała publikacje za chamskie zagranie DP jak i sponsora na nielegalną kryptoreklamę tak przeraziła wszystkich że zablokowali komentarze. Ot, coby za dużo ludzi nie dowiedziało się jak wszystkich robią w h…

1 polubienie

Nope. Zasłużeni też nie mają.

A wyłączyli dodawanie, czy wycięto lub nawet wywalono z baz danych?

W ogóle nie ładuje się element odpowiedzialny za komentarze. Nie wiem jak to wygląda w kodzie.

1 polubienie

Pytanie czy komentarze przez API by weszły.

Niby Onet miał na jednym swoim portalu lukę i przez 6 lat szło dodawać komentarze bez warstwy interfesju w HTML, dopiero po przebudowaniu strony zabezpieczyli i to.

Tylko po co, skoro nikt z czytelników tego nie zobaczy? Ot, sztuka dla sztuki? Portal, blogi jak i forum są wystarczająco zbugowane że nie widzę sensu w szukaniu kolejnych błędów beż żadnej wartości dla użytkowników.

1 polubienie

Ciekawe czy tego doczekamy. Średnio wygodne jest czytanie jednego i tego samego idioty pod większością artykułów. Rzekoma anonimowość daje im prawo żeby pletli co im ślina na język przyniesie bez możliwości zablokowania albo zminusowania? Rzygać się tym już chce.

A może recaptcha? :smiley:

1 polubienie

Masz świadomość że każdy komentarz anonima musi być zatwierdzony a redakcja na to pozwala bo to oni wywołują największe gównoburze co generuje ruch i kliknięcia.

Z dnia na dzień zaczynam coraz bardziej widzieć że Dobry Pudelek zaczynają prowadzić układy i układziki oraz naginanie zasad czy prawa. Od bezkarnych anonimów którzy przechodzą przez ręce redakcji (z tego co wiem to społeczność czyli moderatorzy bloga czy forum nie mają uprawnień do zatwierdzania komentarzy) a już widziałem ataki, wyzwiska lub nawet rozmowę dwóch anonimów w jednej osobie. Na ukrywaniu reklam sponsorów kończąc.

Czas pozbyć się nałogu i uciekać.

Edit: Nie wiem jak wygląda zatwierdzanie komentarzy ale mam nadzieje że jest wgląd w całą dyskusje bo kilka obraźliwych słów padło a anonimy dalej są dodawane do dyskusji. Chyba nie trzeba nic więcej mówić w kwestii postawy redakcji do dyskusji w komentarzach. Z mojej strony zgłoszenie poszło ale nie spodziewam się usunięcia tych komentarzy.

1 polubienie