Nowy system komentarzy - błędy, uwagi, propozycje

Tylko w Chrome, Firefox nie interpretuje tego:


obraz


obraz

w Firefoksie też mi już działa

Dzielenie działa poprawnie, ale raczej jak znów ktoś wpisze:

xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

to się nagle pojawi poziomy suwak w Firefoksie oczywiście.

Nie znam się na tym, ale czy nie ma jakiejś możliwości wprowadzenia dzielenia wyrazów, które się nie mieszczą w jednej linii, czy łatwiej - które mają powyżej np. 40 znaków? Język polski raczej nie ma dłuższych wyrazów (to nie niemiecki), a wszyscy byliby zadowoleni.

Co prawda ktoś gdzieś mógłby wyskoczyć z jakąś drogą, np. taką ponadtysiącdziewięćsetdziewięćdziesięciodziewięcioipółkilometrową, ale tym bym się akurat nie przejmował. :wink:

1 polubienie

Jak dla mnie to tylko w JavaScript, więc nie ma sensu tego przeciążać by jeszcze dodatkowo analizowało czy trzeba przełamywać to co widzimy czy nie.

Może z Firefox ruch jest szczątkowy, a Edge obsługuje niestandardowy parametr (ingrnorując już pewnie też niską frekwencję).

Najgorsze w nowym systemie komentarzy jest to, że nie są od siebie czytelnie oddzielone. Całość jest jedną wielką ścianą tekstu.

Dla mnie osobiście brakuje ramek dla komentarzy. Według mojej opinii komentarze powinny być wyraźnie rozdzielane.

1 polubienie

Skoro dzielenie wyrazów (a raczej jego brak) już jest ogarnięte, bo faktycznie jest OK, to teraz powtórzę tak za sobą jak i za innymi:

1.

No i wywołuje to dodatkową dyskusję, a na tym redakcji chyba powinno zależeć. :wink:


2.
Mamy błędny opis przycisku Lubisz to! “Kliknij aby polubić”. Gdy kliknę, to znika mój głos oddany wcześniej. Opis jest dobry tylko do momentu, gdy danego komentarza jeszcze się nie polubiło.

image


3.
Powtórzę prośbę o zmianę rozmiaru pola do wpisywania komentarza:


4.
No i sprawa jednolitego tła, jednolitych komentarzy, wszystkich. Tu chcemy zmiany.

2 polubienia

Ciąg dalszy:

Wpisałem komentarz testowy:

Komentarz testowy
проверка букв
2 < 3, 3<4
3 > 2, 4>3
[8+2]-4=6
Potwory & spółka

Po dodaniu tak wygląda:

image

A po odświeżeniu strony jeszcze gorzej (wcina cyrylicę):

image


Nie bardzo rozumiem zasadność takiego działania. W czym cyrylica jest “gorsza” od naszych ą, ś, ć, ź itd.? Czemu po dodaniu komentarza jest, a potem znika??

Dlaczego plus (+) jest dyskryminowany względem minusa (-)??

Jeszcze gorzej jest ze znakami mniejszości i większości. Tu znak mniejszości (<) w ogóle znika, a większości (>) traktowany jest wybiórczo: raz jest, innym razem nie.

Podobnie jest z nawiasami. ] jest ok, [ już nie.

Czemu nie tylko nie jest wyświetlany &, ale też wszystko co jest po nim?

I jak ma się wpisany tekst:
2 < 3, 3<4
3 > 2, 4>3
do wyświetlonego
2 2, 4>3

:interrobang::question:

1 polubienie

bo cyrylica to unicode, a geniusze z dobrychprogramów nie potrafią wdrożyć tej ponad 25-letniej technologii

1 polubienie

Akurat problem z ogarnianiem spacji był też i w poprzednim systemie komentarzy (o ile dobrze pamiętam), więc się niezbyt wiele w tej kwestii zmieniło. Co oczywiście nie zmienia faktu, by mogli to w końcu naprawić.

1 polubienie

Taki komentarz jest po prostu zbyteczny…

Zabezpieczenie przed inject html-em?

Przecież w tych komentarzach żaden html nie działa, praktycznie tylko czysty tekst i linki, nic więcej. To czemu tekstu nie traktuje jak tekst?
Czemu nie można napisać komentarza:

Za ten tekst masz duży +
Bo to jest oczywiste, jak 2+2=4, a wiadomo, że 4<5.
Podobną sytuację pokazano w filmie Potwory & spółka, gdzie szef okazał się agentem.

Bo wyjdzie:

Za ten tekst masz duży
Bo to jest oczywiste, jak 22=4, a wiadomo, że 45.
Podobną sytuację pokazano w filmie Potwory

1 polubienie

Może i nie działa, ale kiedyś na forum ktoś w tytuł wątku wstawił <textaera> i nagle prawa kolumna na głównej się posypała.

Widać nie jest to przetwarzane na encje, by się bezpiecznie wyświetliło a wycinane w locie.

Niech CTRL+Enter wysyła komentarz. I poprawcie generalnie te odstępy, bo jest za bardzo rozstrzelone…

Ale fuszerka…

Na Edge w W 10 Mobile komentarze w ogóle się nie ładują. Nawet po przełączeniu na wersję desktopową.

1 polubienie

Hej,

Zgodnie z obietnicą krótkie podsumowanie poprawek nowego systemu komentarzy – oto lista rzeczy, które zmieniamy, a dokładnie już zmieniliśmy :slight_smile: - (update systemu jest planowany na dzień jutrzejszy):

  • Poprawa czytelności elementów UI komentarzy
  • Zmniejszenie odstępów pomiędzy komentarzami
  • Opcja włączenia wyświetlania nawigacji po nowych komentarzach w Ustawieniach komentarzy
  • Nawigacja po nowych komentarzach za pomocą pływającego menu (desktop & mobile)
  • Opcja włączenia wyświetlania pełnej daty publikacji komentarza w Ustawieniach komentarzy
  • Dynamiczna wysokość pola edycji komentarza zależna od ilości wpisanego tekstu (desktopy)
  • Poprawa znikających znaków +, &, <, >, etc.
  • Poprawa atrybutu title przycisku “Lubię to!”
  • Poprawka cache
4 polubienia

A postulat za ,którym było najwięcej osób czyli wyraźne oddzielenie komentarzy tłem lub ramką dalej nie został zrealizowany? No szkoda ,że redakcja nie reaguje