Nowy system komentarzy - błędy, uwagi, propozycje

  1. W nowym systemie komentarzy jest błąd, gdy klikniemy na “Odpowiedź” to czasami połowa okienka chowa się i trzeba przewinąć w górę. Błąd 1

  2. Po kliknięciu w menu komentarza, wybieram opcję zgłoszenia komentarza, klikam na Anuluj i drugi raz bez odświeżenia strony nie da się tego menu wywołać. Błąd 2

  3. Wczytywanie komentarzy… ■■■ ? Błąd 3

  4. Opcje komentarzy przez koło zębate - nie da się zamknąć wyświetlonych opcji. Błąd 4

  5. Po kliknięciu na “Odpowiedź” na chwilę pojawia się klawiatura i zaraz znika. Aby ją wywołać muszę kliknąć na pole do pisania, kiepsko. Błąd 5

  6. Sprawdzanie gramatyki nie działa. Nic się nie zaznacza, po wysłaniu komentarza błędy nie są poprawiane.

Wszystko na Google Chrome 68.0.3440.91 na Huawei P10, Android 8.

  • wersja mobilna przeglądarki
  • w trybie wyświetlania mobilnym
  • w trybie incognito błędy nadal występują
  • powtarzalność błędu za każdym razem

Wszystko na filmikach widać.

Hej, dzięki za feedback, wiesz, jak zgłaszać bugi?

Jak ?

Przeczytaj Jak zgłaszać bugi?

Oczywiście możesz kontynuować w tym wątku, niemniej jednak więcej szczegółów poproszę :wink:

Wezmę to pod uwagę i poprawię wieczorem jeśli jeszcze błędy będą występować.

EDIT
@narandill poprawiony pierwszy post, dobrze ?

Tak, dzięki! Co prawda mi się filmiki nie ładują, ale posprawdzam :slight_smile: takie błędy mogą występować sporadycznie na mobilkach, dlatego wytypowaliśmy zamkniętą grupę userów do testów.

Może jakieś inne spostrzeżenia masz?:slight_smile:

1 polubienie

@narandill linki w formie odnośników, powinno działać po włączeniu możliwości wczytywania cookies z serwerów zewnętrznych.

Dodano kolejne błędy.

Sprawdziłem problemy o których pisał @anon72825314 na stacjonarce na Operze i żadnych problemów nie ma.

Tak, jak pisałem wyżej - mogą występować na mobilkach.

Ja głównie siedzę na smartfonie, więc i portal przeglądam w ten sposób :wink:

Od kilku godzin testuję nowy system komentarzy… i od samego początku mam “zablokowaną” możliwość sprawdzania wpisów blogowych według: najczęściej komentowanych, popularnych, pozostałych - na stacjonarce na przeglądarce Chrome (w wersji mobilnej nie ma tego problemu). Poza tym wygląd działu bloga “Epitafium dla Windowsa Visty” - jest u mnie uszkodzony. Poniżej screen:
forum1

Ja mam kilka lat tak, że gdzie bym kliknął w te trzy przyciski, to po przeładowaniu mam to samo.
Ale błędów nie widzę, nawet sprawdzam dodawanie komentarzy - jest OK. Może zostać, byle wciąż było szybkie ładowanie komentarzy.

Czy dobrze rozumiem, że nie możesz zmienić opcji sortowania komentarzy?

A co tam jest do sortowania, skoro jest ten sam odnośnik razy trzy?

najczęściej komentowane:
https://www.dobreprogramy.pl/Blog.html#
popularne:
https://www.dobreprogramy.pl/Blog.html#
pozostałe:
https://www.dobreprogramy.pl/Blog.html#

AA już rozumiem :slight_smile: Nie zauważyłem tego :slight_smile:

Ale jednak ze sprawdzanie pisowni jest coś nie tak nap początku sprawdzało teraz nie.

Skoro pytacie, to napiszę to, co mi się mniej spodobało, bo o to chyba tu chodzi.

Uważam, że za bardzo zlewają się te wszystkie komentarze w jedno. Nie są w żaden sposób rozgraniczone jeden od drugiego, trochę jak “w notatniku pisane” (wiem, że to przesada, chodzi mi o ukazanie problemu).

1 polubienie

No spoko, zawsze możecie napisać też o pozytywach - to też jest dobry feedback w którym kierunku rozwijać takie projekty :slight_smile:

  1. Po wprowadzeniu nowego systemu komentarzy znikł wykres z strony Partnera.

  2. Przycisk przełączania wersji strony w stopce, zmienił się na angielski

  3. Znikła ikonka jednej z odznak DP 2017

  4. Pulsująca zielona dioda w komentarzach co oznacza ? Bo jeśli dostępność Online userów to są wszyscy cały czas dostępni…

Wszystko na Google Chrome 68.0.3440.91 na Huawei P10, Android 8.

  • wersja mobilna przeglądarki i komputerowa
  • w trybie wyświetlania mobilnym i na deskop
  • w trybie incognito błęd nadal występuje
  • powtarzalność błędu za każdym razem

Propozycje zmian w systemie komentarzy - proponuję nowy wątek, aby się nie mieszało.

Jak już pisałem wczoraj nie mogę sprawdzać na blogu wpisów według kategorii: “najczęściej komentowane”, “popularne”, “pozostałe”. Problem ten występuję na przeglądarce Chrome zarówno na komputerze stacjonarnym, jak i laptopie. A co do komentarzy nie powiem ich nowy wygląd mi się podoba, tylko też wymagają dopracowania np. funkcja sprawdzania poprawności pisania - która na przeglądarce Chrome jest wyłączona.