Nowy system komentarzy - błędy, uwagi, propozycje

Podobnie jak koledzy na desktopowej przeglądarce OPERA mam uszkodzony widok na Blog Lenovo i Epitafium Visty. Co ciekawe, jako niezalogowany na FF widzę wszystko poprawnie. Po zalogowaniu się do swojego konta, również mam uszkodzony widok na Blog Lenovo i Epitafium Visty.

Poprawny widok jest tylko wtedy jak jestem niezalogowany.

Windows 10

edit
winno być
również mam uszkodzony widok na Blog Synology i Epitafium Visty.

Czy Wy też dostajecie informację, że jesteście zaproszeni do testów nowego systemu komentarzy ? Jedna informacja OK, ale wczoraj 3, dzisiaj już 2…

Też dostałem po raz drugi…

Ja dostałem to powiadomienie 4 razy :slight_smile:

1 polubienie

Ja dostałem trzy razy :wink:

To jest błąd kodowania bloga epitafium visty. Patrzę w palemoonie, potem w FF55 - a tam głupio :stuck_out_tongue_winking_eye:


Link do bloga lenowo jest dobry. Przynajmniej zaglądnąłem. Mnie tam staremu nie dadzą laptopa do testowania. Pi pi pi qu…

Od wczoraj dostałem już 5 powiadomień. Błąd: Pisząc komentarz pod artykułem, chciałem zerknąć jeszcze raz na tekst wyżej. Scroll w myszce poszedł w ruch, zobaczyłem co chciałem i gdy zjechałem ponownie do sekcji komentarzy (chcąc kontynuować pisanie mojego komentarza) on znikł.
System: Windws 10,
Przeglądarka: Edge.

Synology też ma jakiś błąd.

Ogólnie zmiana była potrzebna i chyba to idzie w dobrym kierunku.
Ale parę rzeczy nie działa, więc głównie o tym piszemy.

À propos - nie działa przewijanie powiadomień, gdy jest ich więcej, niż mieści się w okienku (u mnie 6). A mam ich więcej…

Przewijanie to w ogóle tragedia - pierwszy post, błąd nr 3

Spoko. Naprawią Nasi i będzie elegancja, a dla tego, co nie zechce zrozumieć, nawet ciurkiem - zawsze będą chiny.
Dla mnie nowe widzi mi się i wcale nie trudniej czytać…

Żeby nie było, mi też się podoba. Występują jednak choroby wieku dziecięcego i tyle :wink:

@narandill nocny tryb na stronie głównej, a blogi. Czcionka komentarzy jest szara na białym tle.

Na blogu samsunga też są kamyki w papierkach:
MWSnap617
MWSnap618

Galaxy dostał laksy :stuck_out_tongue_winking_eye:

Po to są błędy, żeby wszyscy zaglądali wszędzie. Ruch aż miło :smiley:

@Bogdan_G, @AnTar, @anon72825314 Problemy z renderowaniem wykresów, zakładek w sidebarze bloga i skórek, które pozornie wynikają z testów nowego systemu kometarzy nie są nim spowodowane. Obecnie zamknięta grupa użytkowników, która otrzymała nowy system do testów trafia na osobny serwer postawiony tylko do tego celu.

Wszelkie problemy, które się pojawiły, a nie dotyczące nowych komentarzy to raczej pochodne tego “osobnego” serwera niż skutek update’u komentarzy. Oczywiście bardziej dokładną diagnozę może postawić @Docent. Po testach, czyli najprawdopodobniej po HZ wrócicie do starych serwerów i kłopoty znikną same :wink:

A jak Wam się pisze w edytorze na forum ?

Pytam, bo w kontraście do komentarzy na portalu – edytor forumowy jest umieszczany zawsze na dole ekranu, dzięki czemu można scrollować całą listę wpisów i jednocześnie mieć na wierzchu edytor.

W komentarzach na portalu i blogach edytor renderuje się zawsze w swoim wątku, co skutkuje tym, że w czasie pisania i scrollowania możemy go sobie zamknąć, gdy przescrollujemy za dużo i przeskoczymy renderem na kolejną stronę.

Zastanawiałem się, czy nowy edytor komentarzy na portalu powinien działać podobnie do tego na forum. Rozwiązałoby to od razu wiele problemów i bugów, o których już wspominaliście:

Jaki sposób działania edytora jest dla Was najwygodniejszy, taki jak na portalu czy na forum? :slight_smile:

  • nowy edytor komentarzy powinień działać jak ten na forum – przyczepiać się do dołu/góry ekranu i pozwalać na swobodne przewijanie komentarzy w trakcie pisania
  • nowy edytor komentarzy powinień działać jak do tej pory – renderować się w swoim wątku, pod komentarzem, na który odpowiadamy i zamykać się, jeśli przewiniemy listę komentarzy w dowolnym kierunku o tyle, że edytor ukryje się poza ekranem

0 głosujących

Jeszcze opcje edytora forum i możliwość wklejania obrazków… - Pomarzyć.
Ale chciałbym, żeby zostało tak, jak w tym update komentarzy.

Tylko bez żadnych obrazków i formatowania tekstu w komentarzach :open_mouth: To byłaby tragedia.

Głos w ankiecie oddany.

@narandill: Najbardziej brakuje mi funkcji “przeskakiwania” pomiędzy nowymi komentarzami. Czy przywrócenie tej opcji jest planowane?
Dodanie jakiejś ramki, albo przynajmniej poziomej linii oddzielającej komentarze poprawiłoby czytelność moim zdaniem.
Ogólnie jestem pod wrażeniem, bo już zwątpiłem w obiecywaną funkcję “ukryj komentarze anonimów”. Coś pięknego! Piwo się należy :wink:

1 polubienie

@anon741072 nawigacja dalej działa, uderz w klawisze “,” i “.” (przecinek i kropka) o ile są nowe komentarze (pulsująca zielona kropka)

1 polubienie

Faktycznie na klawiaturze działa, ale nie jest to oczywiste. Gdybyś mi nie powiedział, to na pewno nie domyśliłbym się że akurat te guziki odpowiadają za przeglądanie najnowszych wpisów. Wcześniej były strzałeczki w które się klikało i z nich korzystałem.

edit.
Teraz zauważyłem, że jest coś nie tak z tym renderowaniem czcionek w komentarzach, albo mi się wzrok już rozjeżdża. W trybie nocnym są one tak rozmyte, że po pewnym czasie wzrok się mocno męczy. W normalnym trybie jest trochę lepiej, ale nie idealnie.
Czy nie przywalił ktoś za bardzo wygładzania czcionek, albo coś?

edit.
Może to błąd przeglądarki z tym wygładzaniem czcionek, bo teraz zauważyłem, że ten efekt rozmycia nie występuje przy każdym przekręceniem rolki. Można ustawić tak stronę że wszystko jest ostre… :thinking: Jeśli nikt więcej tego nie potwierdzi, to nie było tematu.
Przy innej okazji przetestuję na innych systemach i innych przeglądarkach.

Na forum udało się to (połowicznie) załatwić, każdy post jest lekko szary w stosunku do całkowicie białego tła. Nadal jest zdecydowanie za jasno, no ale coś tam widać.

W obecnej wersji na portalu lekka szarość występuje wyłącznie dla jednego nowego komentarza, gdy przeglądamy je kropką i przecinkiem, a dobrze by było, aby każdy osobny komentarz był oddzielony od tła i reszty komentarzy.
@narandill, co o tym myślisz?