Nowy system komentarzy - błędy, uwagi, propozycje

Widzę że @Bogdan_G w formie :smiley:

Jak chcecie - jestem taki. jak piszę. :wink:
W sumie, tylko dzięki nowemu systemowy komentarzy - mogłem zaglądać od początku. Ponad 300 - a elegancko załadowały się. Stary system z podziałem na podstrony - raczej znudziłoby się klikanie przez dziesiątki podstron.
Więcej ludzi przewinie, poczyta o programach, czy w artykułach/blogach.
Byłem za, jestem za i chwalę nowy system.

Co do wskazanych liczb komentarzy, to nie rozumiem, to jak liczenie głosów pis.
Wyśmialiście, a wyjaśnić prostemu człowiekowi, to nie ma komu :stuck_out_tongue_winking_eye:

Hej,

@utimm wyszukiwarka obsługuje zaawansowany markup, komentarze można przeszukiwać po poniższych flagach:

  • szukanej frazie - wiadomo :wink: (podświetlanie niebawem :wink: )
  • nicku uzytkownika, wpisując: nick={nazwa_użytkownika}
  • id komentarza, wpisując comment={id_komentarza}
  • liczbie polubień, wpisując likes={liczba_lajków}
  • user agencie, wpisując ua={cokolwiek}

Oczywiście jeśli przeszukujemy wartości numeryczne, jak np.: ID komentarza czy ilośc lajków, to możemy używać również operatorów więcej/mniej (<, >) zamiast znaku =. Można też łączyć flagi i frazy, aby wyszukiwać precyzyjniej.

@LORDEK, @Radek68 namierzamy problem z Windows Phone. Prosimy o cierpliwość.

@anon50876043 spacja w nickach to mówiąc szczerze coś na co bym się nigdy nie zgodził będąc w DP od początku. Jedynym wyjściem z tej sytuacji to zmiana nicka na taki, który nie zawiera niedozwolonych znaków - w przeciwnym wypadku do takowych użytkowników nie będą docierać powiadomienia oraz nie będą pojawiać się na liście wyboru przy wzmiankowaniu w komentarzach. Ta kwestia nie podlega dyskusji.

@lordjahu dodaliśmy brakującą funkcję usuwania komentarzy przez blogerów przy swoich publikacjach. Przypominam tylko, że opcja jest dostępna tylko dla blogerów, którzy przy swoich wpisach blogowych mają łącznie minimum 500 komentarzy.

@Domker dzięki, poprawione :slight_smile: Treść komentarza nie znika juz po zmianie nicku anonima. Tak poza konkursem – to jest tak, jak pisze @anon72825314 – nawet taki system komentarzy jest na tyle skomplikowany i naszpikowany logiką, że ciężko przetestować wszystko, we wszystkich możliwych scenariuszach :slight_smile: Na szczęście mogę liczyć na Waszą pomoc tutaj :wink:

@krystian3w naprawiono :wink:

@Bogdan_G @lisek odpisze Ci jak znajdzie chwilę :wink:

3 polubienia

Twoje przemyślenia dotyczące komentarzy zakładają, że każda publikacja w tym przypadku program, ma swoją własną tablicę komentarzy. Tak nie jest z różnych powodów. Chociażby z powodu problemów w wyszukiwaniu danych jakie taka architektura mogła powodować. Wyobraź sobie, że masz np bazę z 200 tysiącami publikacji i do każdej masz przypisaną osobną tablicę z komentarzami i chcesz teraz znaleźć komentarze użytkownika X. Szukanie ich w takiej ilości tabel to szaleństwo.
Więc teraz wyobraź sobie np jedną tablicę ale z milionem rekordów które kluczem obcym są przypisywane do odpowiednich rekordów z publikacjami, użytkownikami i co tam sobie jeszcze wymyślisz. Jeżeli chcesz cokolwiek zrobić z tymi danymi, masz je w zasadzie w jednym miejscu.
Tyle w uproszczeniu.

4 polubienia

@Lisek przemyśl, może, kolorowanie stanu “niezalogowany” pod nickiem Anonima, bo obecnie jakoś słabo to widoczne, musiałem się przyjrzeć przez chwilę aby to stwierdzić, okazało się, ze 80% komentów pod jednym artem to “niezalogowani” :slight_smile:

1 polubienie

Przemyśleliśmy i wrzuciliśmy, może być?

Na ciemnej też, bo nie widzę.?

1 polubienie

Trzymałem się starego. I tak, pierwszy komentarz miał numer 1 - jak to w przypadku privazer. Akurat pamiętałem.


Jest co wspominać.
Tak było i do tego roku.
Zmieniło się przeglądanie, wyszukiwanie wygląd. Śmiga i jestem zadowolony. Teraz wiem, skąd się wzięła numeracja. To widać dorobek wielu lat.
Dobrze, że lekko idzie.
Dzięki za wyjaśnienia. :smiley:


.

Kurde… Ale ten czas leci…

@narandill @Lisek jak ma się włączony ciemny motyw na blogu… to on nie działa na blogu redakcyjnym… i słabo to tam wszystko widać.

A to ten blog macie biały… :rofl:, :rabbit2:.

Etc. - czyli co, bo dalej wycina otwarcie nawiasu kwadratowego “[”.

Dlaczego nie można zmienić wszystkim którzy mają w nicku spację na podkreślnik (albo coś innego) i zabronić takich ustawiać, a jeśli jest zajęty to na kolejne cyfry? to ułatwi wszystkim komentowanie, a jak się właścicielowi nicka nie podoba, to niech napisze o zmianę do admina… Nie ma na co czekać, czym szybciej, tym mniej niezadowolonych…

1 polubienie

Od razu system hashtagów jak na discord i będzie 50 osób z takim samym nickiem a innym hashem.

Nie rozumiem.

Coś takiego:

Trochę jest głupio, gdy dodaje się komentarz pod programem. Wpadłem do MBAM skrobnąłem komentarz, a przed nim 2016 rok. Nawet odświeżyłem, ale zostało mu. :stuck_out_tongue:

Nie ma szans, by tam było osobne sortowanie od najnowszych, więc komentuj pod popularnym postem lub będą tonąć.

Kliknąłem od najnowszych i tak mi zostało. Jest sortowanie w programach.

Ale to sortowanie jest jak coś połączone z wpisami blogowymi i artykułami na głównej, wątpię by @narandill to rozdzielił za co dał mi łapkę, bo nie sprawdzałem.

Więc zmienisz gdzieś i nagle się sypnie, albo nowa przeglądarka testowana i tam znowu będzie od popularnych.