Nowy system komentarzy - błędy, uwagi, propozycje

Co mu zresetuje? To sobie przestawi. Nie szukajcie problemu gdzie go nie ma. To jest 2 kliknięcia :stuck_out_tongue:

A ile razy dziennie…

I jeszcze dodatkowo się ustawienie zapisuje tylko w cookies przeglądarki a nie w ustawieniach konta.

1 polubienie

Zasadniczo pobieżnie jest prosty sposób na zablokowanie anonimów…

… wystarczy zabrać im możliwość komentowania.

8 polubień

Albo resetować minimalną długość / wysokość ("(though it’s quite high—or long, or tall—regardless)").

I wtedy od biedy można ukrywać te przynajmniej 3 - 100 elementów i nie będzie opisywanej luki.
Niestety nie przyglądałem się czy dalej występuje problem osieracania.

Ale potem koparki trzeba szukać w Stylusie / uBlock Origin / AdGuard / Greasemonkey (Tampermonkey / Violentmonkey).

Zgodzę się z za dużymi odstępami no i obramowaniem dla każdego komentarza - czy tam raczej jakimkolwiek sposobem na optyczne ich rozdzielenie - np. naprzemienne kolory tła. Sortowanie to tam nic strasznego. Dwa kliknięci i jest git.

Na każdej nowej maszynie / przeglądarce (profilu przeglądarki) 2 kilki. I po każdym usunięciu wszystkich ciasteczek.

Dokładnie - stan obecny - ukrywanie komentarzy prowadzi do rozwalenia logicznego ciągu dyskusji i pozostawia syf taki jak był. Rozsądnie patrząc - jakby chcieli trolować to będą zakładać konta, pisać z wupeesików i tym samym zwiększać liczbę użytkowników - czyż nie o to chodzi? Po drugie naiwnym jest myślenie, że ktokolwiek, kto otarł się o wybór przeglądarki, ustawianie funkcji bardziej złożonych niż zmiana strony startowej z onetu na interię nie blokuje reklam i namiętnie klika, bo akurat “patrz jak mi się spodobały te kozaczki - muszę je mieć!”

3 polubienia

Klikam, żeby dodawać komentarze, bo all powód jest, ale po kliknięciu mam biało kilka sekund, aż ruszę scrollem.

@narandill
Wysokość pola do wpisania komentarza (przynajmniej u mnie) jest stała i dość mała. Przy dłuższym komentarzu jest to strasznie niewygodne, gdy pojawia się suwak góra/dół.
Prosiłbym o możliwość skalowania tego okienka.


A tak w ogóle to nowy system podoba mi się. :slight_smile:

2 polubienia

Nowy system komentarzy wygląda w miarę sensownie, działania oceniać nie będę i tak od dluższego czasu nie ma tutaj czego komentować - na przeglądanie wpisów anonimów i flame war zwyczajnie szkoda czasu.

1 polubienie

Nowy system komentarzy widział mi się i nadal widzi, bo raz, że szybszy, a dwa, bo czytelny. Specjalnych wymagań nie mam.
Dziwi tylko, że potrafią być odjazdy gwiazdy w masce z sex shopu, bo taki se klika*, a moderacja bloga jakby umarła?
Pewnie żywo, to tylko na piwo :wink:

Prosiłbym o możliwość skalowania tego okienka.

Z rozciąganiem na własną rękę jest problem, pole nie ma szerokości i umie wyłazić z szarego pudełka.

Jak reguła zacznie mulić stronę, to niestety nic na to nie poradzimy.

Jedynie można ją cofnąć / wyłączyć i używać preferowanego suwaka.

Ogromne miejsce na kliknięcie, a ograniczone na pisanie.

2 polubienia

Może miało się chować i coś nie wyszło…

Hej, dzięki za wszystkie wskazówki :slight_smile: Jeśli macie jeszcze jakieś propozycję lub uwagi to piszcie - dopracujemy te komentarze razem :wink:

@Bogdan_G @Radek68 pole edytora komentarza będzie się dynamicznie skalować proporcjonalnie do ilości tekstu - to chyba najlepsze wyjście, prawda ?

Co do odstępów pomiędzy komentarzami – nad tym też możemy popracować. Czy odstępy wydają Wam się za duże na desktopach czy telefonach? Czy może urządzenie na którym komentujecie nie ma wpływu?

Ukrywanie anonimów – nie chcieliśmy aby opcja ukrywania anonimów zaburzała szkielet dyskusji pod publikacjami, dlatego też zdecydowaliśmy się pozostawić oznaczenia ukrytych komentarzy. Nie widzę problemu by przeprojektować ich wygląd na “niższy” – coś na wzór “separatora”, bez przycisków.

Nawigacja po nowych komentarzach na urządzeniach mobilnych. Tutaj pada kilka pytań :slight_smile:

  • W jakim miejscu powinny znajdować się przyciski nawigacji na telefonach?
  • Czy powinna to być nawigacja tylko po nowych komentarzach (dwa przyciski)? Czy także po już przeczytanych (razem cztery)?
2 polubienia

Dlaczego nie zabronicie w ogóle takich wypowiedzi? Nie trzeba będzie kombinować z ukrywaniem.

Bo anonimy przynoszą wyświetlenia, a wyświetlenia to kasa.

A zablokować wszystkie anonimy. Zechcą produkować się, to niech będą jako zalogowani. Jest odpowiedzialność za zabranie głosu.
Anonimy nie uciekną, bo są uwiązani. Muszą manifestować, bo nie pójdą z gównoprodukcją do konkurencji :stuck_out_tongue_winking_eye:

  • Zwijać anonimów do linii
  • Pozostawić jak jest dla zachowania sensu dyskusji

0 głosujących