Nowy telefon na prezent do zdjęć 2000-2700 zł

Cześć,

Szukam nowego telefonu na prezent do robienia zdjęć, korzystania z facebook/instagram i internetu. Wiem, że za tą cenę super aparatu nie otrzymam jednak z pewnością da się wybrać coś w miarę sensownego.

Dziękuję za każdą propozycję - na rynku jest tak wiele telefonów, że ciężko laikowi znaleźć odpowiedni model.

Wydaje mi się, że za 2000-2700 to możesz dostać do sesji fotograficznej dowolny telefon :wink:

Właśnie mam wątpliwości, ponieważ szukając informacji w internecie w różnych rankingach 2000-2700 to chyba minimum, co mnie zmartwiło szczerze mówiąc ;/

Ach, chcesz kupić dla kogoś w prezencie, za 2000-2700, smartfona który będzie służył do fotografowania? Ok. Przez chwilę myślałem, że chcesz komuś w prezencie, zafundować sesję zdjęciową, w której będzie pozował z jakimś wypasionym telefonem :wink: Te skróty myślowe :stuck_out_tongue_winking_eye:

Nie, ja preferuje standardowe rozrywki :smiley:

Chce kupić taki telefon, że po zrobieniu zdjęć będzie można powiedzieć: „nawet fajne te zdjęcia” :slight_smile:

To powiem tak. Za ok 2200 kupisz używanego iPhone 12 Pro. Ok 300 zł będzie kosztowała wymiana baterii. 100 za etui i szkło. W sumie za 2600 zł masz super smartfona do zdjęć. Tyle, że nie będzie nowy.

ps. Zdjęcie robi fotograf, aparat jest tylko narzędziem :stuck_out_tongue_winking_eye:

Musi być nowy :slight_smile: Nie znam się na telefonach, ja używam jedynie do dzwonienia, a nie chce mieć w przyszłości problemów z nim + to prezent :slight_smile:

To może zapakuj 2500 zł w fajną kopertę, dodaj bilecik z napisem: „na nowy smartfon” i daj ją w prezencie zamiast uszczęśliwiać kogoś na siłę? :wink:

Niestety nie, problem jest bardziej złożony bo telefon jest dla żony :slight_smile:

Jakiego używa obecnie? Jest z niego zadowolona?

Stary samsung J6, kupiłem za około 6 czy 7 stów kilka late temu. Absolutnie nie jest zadowolona ;/

To kup najdroższego nowego Samsunga, w odpowiednim kolorze, na który Ciebie stać. W porównaniu z J6 będzie robił „niesamowite” zdjęcia :slight_smile:


źródło

ps. a tutaj masz test aparatu:

Widzę, że w tym przedziale cenowym Samsung Galaxy S20FE 5G jest bardzo popularny.

A co z Xiaomi 11T Pro 8 GB / 256 GB? Parametry aparatu wydają się lepsze:
Aparat główny: 108 Mpix (ƒ/1.75, 2.1 µm) + 8 Mpix (szerokokątny 120°, ƒ/2.2) + 5 Mpix (makro, ƒ/2.4)

Trzymam się z daleka od chińczyków :wink: Parametry techniczne nic nie mówią o zaawansowaniu softu - a to w aparatach w smartfonach jest najbardziej istotne.

Może google?:

Albo tańsze motorole:

+1 na Piksele. Wsparcie, czysty system i dobry aparat.

Jakie wsparcie? Chyba tylko w kwestii aktualizacji. Sam Google Pixel na naszym rynku nie jest oficjalnie i jest tylko importowany, wiele funkcji przez to nie jest dostępnych. Trzeba zwrócić uwagę przy wyborze wersji jeżeli chodzi o pamięć, bo nie jest rozszerzalna przy pomocy kart microSD.
Poza tym taki jakiś plastikowy:
Google Pixel 6A Durability Test! - I can feel it... - YouTube
co raczej nie przystoi smartfonowi za 2,5k :stuck_out_tongue:
Kobieta na pewno zwróci na to uwagę.
Ba, u nas nawet nie ma autoryzowanego serwisu do tylko smartfonów.
Google miał ostatnio zabawną wpadkę:
Google właśnie załatał błąd... umożliwiający odblokowanie telefonów Pixel bez znajomości PINu. Być może podatni również inni dostawcy telefonów bazujących na Androidzie.

To co bym polecił to Oppo Find X3 Pro, za 2,3k idzie dostać nowy powystawowy (klasa B), lub za ~2.7k klasa A.
W tej cenie zje S20 FE na śniadanie.

Miałem taki w naprawie (zbity wyświetlacz, spadł z 2-go piętra). W środku konstrukcyjnie jest moim zdaniem przemyślany. Gniazdo ładowania osobno na taśmie. Na dolnej płytce slot tacki SIM, uszczelnione przejście taśmy wyświetlacza jak i sama wtyczka (z gumową uszczelką, nie jakąś badziewną pianką). Płyta główna nie składająca się z połówek (kanapki). Dobrze rozwiązanie odbierania i rozprowadzania ciepła. Taśmy idą pod baterią. W razie napuchnięcia baterii nie pociąga za sobą uszkodzenia taśm i gniazd na płycie głównej i dolnej płytce.
Technicznie i jeżeli chodzi o aparat to zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Jeżeli chodzi o przybliżenie macro to było wow.
Takie same 50MP moduły aparatu głównego i szerokiego kąta też sporo dają, bo zdjęcia są bardzo podobne jeżeli chodzi plastykę kolorów/jakość.

Co to wyglądu to wyróżnia się na tle innych konstrukcji oryginalnością.
Jedni powiedzą, że brzydkie to, a inni że ładne, zależy od indywidualnego gustu.

Jeżeli chodzi o wyświetlacz to TOPka. 6,7’’ LTPO 5Hz-120Hz 1440p i lepiej go nie zbić, bo jest pieruńsko drogi. (tak jak w przypadku nowszych rozwiązań z serii S samsunga)
Ładowanie 0-100% w 30min. (podwójne ogniwo)
Też jak pixel nie ma rozszerzenia pamięci o kartę microSD, ale za to pojemność zaczyna się od 256GB.

Mała recenzja:

Mi 12T pro. Ma jeden z lepszych aparatów na rynku. Osobiście wolałbym 12T bez pro, bo wolę MTK od grzałki ale pro ma o wiele lepszy aparat.

Ale generalnie każdy telefon w podanej cenie ma aparat pozwalający zrobić fajne zdjęcia. Prawdę powiedziawszy już za te 1400 zł. kupimy telefon który robi dobre zdjęcia.
To bardziej kwestia robiącego niż sprzętu.

Dziękuję za wszystkie propozycje! A więc:

  • Samsung S20 FE, chyba najpopularniejszy w tym przedziale cenowym, ciekawa propozycja, dość tani w porównaniu z resztą,
  • Google i Motorola raczej odpada
  • Oppo Find X3 Pro - drogo, do 2700 nic nie znajduje ;/ powystawowe mają rysy na obudowie ;/
  • Mi 12T pro jest zbyt drogi 3700 ;/
  • Mi 12T łapie się do ~2700, czy ten aparat jest dużo gorszy od wersji PRO?

Jeszcze przez dwa dni jest cashback na ten model:

Trochę jest gorszy, aczkolwiek nie tak wiele. To bardziej marketing. Aparat ma stabilizację, dobrą optykę i przyzwoity sensor.

To co mi pasuje w 12T to MTK o bardzo przyzwoitej wydajności i małym apetycie na prąd. Testuje sobie ten chipset w Poco, i jest bardzo fajny. Odrobinę mniejsza wydajność od snapa przy fantastycznej termice i niskim zapotrzebowaniu na energię.